USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 7 червня

Вчора світ сколихнув жахливий теракт: умисне руйнування Росією дамби Каховської гідроелектростанції. Згідно з оцінкою нашого партнера Екологія Право Людина, наслідки цього екоциду негативно вплинуть на безпеку людей, включаючи значне порушення водопостачання, руйнування будинків і підприємств, а також посилення небезпеки через міни. Окрім цього, йдеться про неймовірний екологічний вплив на біорізноманіття півдня України. У ці складні часи вкрай важливо залишатися стійкими та об’єднаними., щоб простягнути руку допомоги тим, хто безпосередньо постраждав від цієї катастрофи.
У цьому випуску ми проаналізуємо жахливі масштаби екологічної шкоди, завданої Україні Росією. Ми також заглибимося в зусилля наших партнерів, які оцінюють масштаб та шляхи вирішення екоциду в Каховці. Крім того, ми поділимось останніми новинами від українських громадських організацій та запропонуємо нові можливості. Залишайтеся рішучими, залишайтеся єдиними та заглибтеся в читання.

****

Жорстока та неспровокована війна, розв’язана Росією завдала значних руйнувань Україні. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оцінило збитки в 1,970 млрд грн, з них найбільше від забруднення повітря – 994,35 млрд грн, відходів – 905 млрд грн і ґрунтів – 12 млрд грн. Масштаби екологічних злочинів включають вирубку лісів площею 281 223 га, порушення об’єктів природно-заповідного фонду площею 1,2 млн га, розливи нафтопродуктів на ґрунт і у воду відповідно 14 589 т і 11 070 т, 333 одиниці вибухових речовин (снарядів), забруднення відходами 1,59 кв.м, а викиди в атмосферу склали 49,9 т.

****

Новини громадського сектору

Екологічні громадські організації вимагають глобальної відповіді на руйнівний екоцид Росії

Екологічні громадські організації включно з партнерами Програми «Долучайся!» Екологія Право Людина та Мережею захисту національних інтересів «АНТС» закликають колег, міжнародних експертів та інституції відреагувати на останній акт екоциду, здійснений Росією – руйнування Каховської ГЕС. Звернення підкреслює значні ризики для безпеки людини та біорізноманіття, включаючи посилення загрози ядерній безпеці та небезпеці мін. ОГС закликають вжити усіх можливих заходів для того, аби зафіксувати дані порушення, притягнути винних до відповідальності і унеможливити вчинення подібних злочинів у майбутньому. 

Детальніше

****

Кримський інститут стратегічних досліджень привертає увагу до катастрофічних наслідків екоциду у Каховці для культурої спадщини

Кримський інститут стратегічних досліджень наголошує, що знищення російськими військами греблі Каховської ГЕС ставить під загрозу існування історичних ландшафтів і пам’яток археології в прибережних районах по обом берегам Дніпра, де розташовані античні поселення та середньовічні пам’ятки доби Великого Князівства Литовського. Активісти вважають, що це є катастрофою для археологічних пам’яток регіону, екологічної системи та місцевих жителів.

Детальніше

****

Фонд громади міста Херсон «Захист» підтримує постраждалих від повені херсонців

У відповідь на руйнівну повінь, спричинену знищенням Каховської дамби, Фонд громади міста Херсон «Захист» ініціював кампанію зі збору коштів на придбання моторних надувних човнів та необхідного обладнання для допомоги постраждалим херсонцям. За один день ОГС зібрала понад 90 тис. грн на закупівлю обладнання. Кампанія зі збору коштів продовжується.

Детальніше

****

Міжнародний центр української перемоги посилює глобальну підтримку безпеки та членства України в НАТО

У травні Міжнародний центр української перемоги (ICUV) провів понад 100 зустрічей з високопосадовцями та представниками громадянського суспільства з 10 країн, зокрема Норвегії, Фінляндії, Естонії, Нідерландів, Данії та Бельгії. Представники ICUV також взяли участь у ключових міжнародних конференціях з питань безпеки, щоб обговорити майбутнє архітектури безпеки та сприяти членству України в НАТО. Адвокація ICUV також відіграла значну роль у формування міжнародної коаліції F-16 і наданні Україні сучасних винищувачів.

Детальніше

****

Українська асоціація музичних подій популяризує українську культуру на Міжнародному музичному фестивалі в Чехії

6-11 червня Українська Асоціація Музичних Подій бере участь у міжнародному фестивалі Rock for People у Градец Кралове, Чехія. ОГС створили освітньо-розважальну зону, де відвідувачі фестивалю зможуть дізнатися про події в Україні, її культуру та боротьбу за демократичне майбутнє. Організація також збирає кошти для гуманітарної ініціативи Music Saves UA, що допомагає українцям, які постраждали від війни.

Детальніше

****

Transparency International Ukraine проаналізували кандидатів на посаду керівника АРМА

З 30 травня Конкурсна комісія з відбору Голови Агентства з Розшуку та Менеджменту Активів (АРМА) розпочала співбесіди із кандидатами на цю посаду. Transparency International Ukraine проаналізували кандидатів, перевіривши їхнє майно та активи, зв’язки з Росією, конфлікт інтересів, дисциплінарну відповідальність тощо.

Детальніше

****

GenderZed адвокує прийняття законопроекту про цивільне партнерство

Відео-інструкція від Gender Zed просуває підтримку законопроєкту про громадянське партнерство, пояснює, як писати та надсилати особисті листи депутатам, оглядає законодавчий процес та надихає громадян сприяти позитивним змінам в Україні. Кампанія є частиною ширшої ініціативи українських ЛГБТКІ+ ОГС, спрямованої на підтримку ініціативи та вплив на високопосадовців.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

****

Зміцнення українських культурних інституцій через українсько-американську співпрацю у галузі сценічного мистецтва

Посольство США в Україні оголошує відкритий конкурс грантів для проєктів, що підтримуватимуть українське сценічне мистецтво шляхом сприяння українсько-американській співпраці та/або представлення американського контенту в театральних виставах, мюзиклах, танцювальних та літературних виступах. Заявки приймаються до 31 липня.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Як правильно рахувати екологічні збитки України від війни?

Російська агресія спричинила величезну шкоду довкіллю в Україні. Як оцінити цю шкоду, щоб розрахувати вартість відновлення та обсяг репарацій, які платитиме агресор? У цій статті Андрій Демиденко та Євген Стахів описують методи оцінки, які зазвичай застосовуються західними країнами.

Детальніше

****