Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Учити – складне заняття. Як сказав Сократ, «Я нікого нічому не можу навчити. Я можу лише змусити їх думати». Минулих вихідних разом з нашим партнером «Освіторією» ми відзначили найкращих педагогів на церемонії Global Teacher Prize Award у Києві, особливо вшанувавши вчителів громадянської освіти. Можна допомогти запам’ятати формули чи правопис, але навчити мислити критично, аналізувати та знаходити приховане – справжнє мистецтво відданого вчителя. Для цього випуску нашого ньюзлетера ми відібрали найкращі новини від наших партнерів, останні дослідження про ставлення до фемінізму та ситуації в Харківській області напередодні виборів, а також інші найважливіші новини громадянського суспільства. Насолоджуйтесь теплим бабиним літом та долучайтеся до читання!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Коли йдеться про ідеал, ми завжди думаємо про щось недосяжне, сформоване під впливом актуальних трендів та суспільної думки. Чи існує він взагалі? В Міністерстві освіти і науки України спробували відповісти на це питання та скласти «портрет ідеального вчителя». Так, абсолютна більшість батьків переконана, що ідеальний педагог повинен поважати кожного учня (72%), вміти зацікавити навчанням та надихати (70%), розуміти дітей (67%) та розкривати учнівський потенціал (51%). Також, щоб навчання було інноваційним, ідеальний вчитель повинен бути готовим вчитися протягом всього життя (70%), бути креативним (65%) та готовим до змін (63%). Дізнайтесь більше в нашому графіку тижня!

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Ганна Бут – найкраща вчителька громадянської освіти 2021 за версією Global Teacher Prize Ukraine

Ганна Бут із Мелітополя стала найкращою вчителькою громадянської освіти за версією Global Teacher Prize Ukraine 2021. Ми переконані, що цінності справжніх громадян формуються саме в школі, а вчителі громадянської освіти – це ті супергерої, які привчають школярів до демократії, поваги до прав людини та свободи. Пишаємось нашими вчителями та бажаємо нових звершень!

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Центру «Нова Європа» виповнилось чотири роки

Вітаємо нашого партнера Центр «Нова Європа» з річницею! За ці чотири роки Центр реалізував значну кількість проєктів, організував десятки заходів та навчальних візитів, а його аналітики написали сотні аналітичних матеріалів, статей та коментарів для медіа. Пропонуємо ознайомитись з «Євромапа України. Рейтинг європейської інтеграції областей» – першим всеохопним дослідження поступу України на шляху до євроінтеграції, яке Центр підготував у партнерстві з Програмою «Долучайся!». Пишаємось нашою співпрацею та бажаємо вам нових звершень! 

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Подорожуй (анти)корупційною Україною разом з TI Україна

Приїхали на вихідні у нове місто, обійшли всі ботанічні сади та музеї та не знаєте куди піти і на що подивитись? Нудьгувати точно не доведеться, якщо у вас під рукою гід (анти)корупційних місць від Transparency International Україна! Наші партнери зібрали для вас підбірку локацій, які точно вартують окремого візиту в місто. А якщо вам замало України, подивіться ще і путівник по (анти)корупційних місцях світу, який підготували раніше.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

UPLAN проаналізував, як формуються та наповнюються бюджети громад

Реформа децентралізації забезпечила місцеву владу новими можливостями. Зокрема, наділила місцеве самоврядування новими повноваженнями та відкрила доступ до більших ресурсів, щоб наповнювати бюджет. Мережа UPLAN, яку координує Центр політико-правових реформ, розібралася, що це за ресурси, звідки в бюджеті громад з’являються гроші, та як жителі громад самі можуть ними розпоряджатися. Цікаво? Тисніть на посилання під публікацією.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Демініціативи дослідили громадські настрої у Харкові перед виборами мера

Чи є загроза національній єдності та суспільно-політичній стабільності на Харківщині напередодні виборів мера? Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва проаналізував яка природа цих загроз та які місцеві ресурси й можливості доступні для їх усунення чи зменшення. Також експерти відстежили вплив наслідків епідемії ковіду на поведінку місцевих еліт та суспільні настрої в регіоні. Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Регіональні обговорення «Положення про Український молодіжний фонд»

2021 рік став знаковим для молодіжної політики. Рада ухвалила відповідний закон, який серед іншого передбачає створення Українського молодіжного фонду – установи, що надаватиме підтримку ініціативам молодих українців. Міністерство молоді та спорту разом із партнерськими організаціями запрошують всіх охочих до онлайн-обговорення положень про Фонд. Тисніть на посилання, щоб дізнатися графік обговорень та зареєструватися.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Що українці думають про сучасний фемінізм та феміністок. Результати онлайн-опитування

Центр прав людини ZMINA оприлюднив звіт за результатами онлайн-опитування «Що в Україні думають про сучасний фемінізм та феміністок». Звіт окреслює рівень підтримки стереотипів та упереджень стосовно фемінізму, а також показує погляди респондентів щодо рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, актуальності ідеї фемінізму для українського суспільства, розуміння фемінізму та того, за що виступають сучасні феміністки.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Реєстрація на ХІV Національну ЛГБТІ-конференцію України

ХІV Національна ЛГБТІ-конференція України запрошує до участі представників/ць ЛГБТІ, лідерів/ок та активістів/ок, а також всіх, хто цікавиться захистом прав людини. Конференція відбудеться у Києві 25-26 листопада 2021 року. Поспішіть, адже заявки приймаються до 11 жовтня, а кількість місць обмежена у зв’язку з пандемією. Щоб зареєструватися на подію, тисніть посилання під публікацією.

Зареєструватися

****

Новини громадянського суспільства України, 6 жовтня

Ставай волонтером БУР зараз!

Будуємо Україну разом (БУР) запрошує взяти участь у волонтерському будівничому таборі в невеликих містах чи селах України. Організація залучає молодь з усієї країни до волонтерства, щоб створювати чи облаштувати простори для місцевої молоді, допомагати сім’ям у потребі відремонтувати помешкання, знайомитись з місцевістю та отримувати нові знайомства. Тривалість табору 1-2 тижні. Більше інформації за посиланням.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me