Новини громадянського суспільства України, 6 травня

“Сила Конституції повністю залежить від рішучості кожного громадянина ЇЇ захищати”, – вважав Альберт Ейнштейн. З часів Римської імперії до сучасності ідея прав людини та громадянина еволюціонувала і змінювалася, але пристрасть та прагнення відстояти свої права зажди були притаманні людству. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми зібрали останні новини українського громадянського суспільства – охоронців громадянських прав – і простежили як українці самостійно долучаються до захисту своїх прав. Приєднуйтесь, щоб дізнатись більше!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

Права людини – невід’ємна складова кожного демократичного суспільства. І, як пітвердило Загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення Програми “Долучайся!”, українці добре розуміють цю фундаментальну істину. 92% респондентів вказали, що свідомі громадяни добре знають свої права та можуть їх захистити. В свою чергу, дослідження, проведене у 2020 Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва в співпраці з Центром прав людини ZMINA виявило, що українці мають чітке уявлення як захистити свої права. Перш за все, це звернення до ЗМІ (23%), суду (21%) та Європейського суду з прав людини (20%). Проте, коли йдеться про реальні випадки захисту прав, то виявляється, що українці радше звертаються до родичів або шукають потрібних знайомств (15%). Дізнайтесь більше в нашому графіку тижня.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

Новий випуск “Бла Бла Таксі” вже в ефірі

В ефірі 5 каналу вийшов п’ятий епізод нового освітньо-розважального шоу “Бла Бла Таксі” від Програми “Долучайся!”. Цього разу ми хочемо запропонувати вам захоплюючу поїздку разом з відомим актором театру та кіно Олексієм Вертинським, Дмитром Щебетюком, співзасновником громадської організації “Доступно.ua” та Надією Білецькою, комунікаційною менеджеркою Асоціації велосипедистів Києва. Тисніть на посилання та не забувайте пристебнути паски безпеки!

Детальніше

****

Новини партнерів

 

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

УАЛ розвиває культуру волонтерства та відповідальності в українському суспільстві

4 травня студенти Української академії лідерства запустили проект ДоброДвіж. Його мета  залучити понад 1000 учасників у спільноту доброчинців. У такий спосіб студенти прагнуть поширювати культуру волонтерства та відповідальності в українському суспільстві. Протягом травня учасникам пропонується список добрих справ, таких як допомогти самотнім сусідам, взяти тварину з притулку, стати донором крові чи привезти продукти стареньким. Зробити добру справу можна також і сидячи вдома.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

“Великодня гречка”  святкова виставка від ЧЕСНО

З нагоди Великодня наші партнери з Руху ЧЕСНО створили святкову онлайн-виставку “Великодня гречка” в онлайн-музеї агітації та політичного трешу. До виставки увійшли найабсурдніші приклади політичної агітації та пропаганди, які використовувалися українськими політиками та партіями під час Великодніх свят.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

ТІ-Україна презентували новий ролик про антикорупційну інфраструктуру в Україні

30 квітня Transparency International-Україна презентували нове відео про антикорупційну інфраструктуру. На прикладі корупційної історії, ролик показує, наскільки важливою є кожна ланка в антикорупційній битві, та пояснює, які державні структури складають єдину взаємопов’язану систему боротьби з корупцією.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

Онлайн курс про культуру толерантності, взаємоповаги та загальнонаціонального діалогу

“Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх” – онлайн курс на освітній платформі Prometheus, створений, щоб просувати культуру взаємоповаги, толерантності та шляхів її розуміння, а також посилити загальнонаціональний діалог про толерантність. Курс також пропонує нове бачення того, як пов’язані толерантність та культура миру.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

Програма Лідерства 2021 – набір відкрито!

Програма Лідерства – це освітній проєкт та можливість стати частиною команди молодіжної організації Українські Студенти за Свободу. Програма пропонує шість днів тренінгового табору, під час яких українські та закордонні спікери будуть говорити про лідерство, економіку, політологію та філософію. Цього року програма відбудеться 19-24 серпня в Космос таборі під Києвом у форматі фестивалю. Дедлайн – 15 травня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

Конкурс грантів на підтримку громадських ініціатив з протидії негативному впливу пандемії

У відповідь на виклики, з якими зіткнулося українське суспільство під час спалаху коронавірусу, Чорноморський фонд регіонального співробітництва оголошує новий конкурс грантів. Його метою є посилення спроможності українських організацій громадянського суспільства та незалежних ЗМІ у протидії негативним наслідкам пандемії на суспільство. Пропозиції будуть прийматися на постійній основі, перший дедлайн  30 травня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 6 травня

Вcіх Чути. Онлайн майстерня зі створення й запуску подкастів для активістів

Подкасти  це ефективний спосіб передачі інформації та залучення нової аудиторії особливо в умовах жорстокої боротьби візуальних медіа за наш інтерес і час. Онлайн майстерня проходитиме з 24 травня по 7 червня. До програми входить 6 лекцій, дві Zoom-вечірки, 6 домашніх і одне фінальне завдання. Запрошуються ОГС, незалежні ЗМІ, активісти, творці та соціальні підприємці з країн Східної Європи, Центральної Азії та Південного Кавказу. Дедлайн подачі заявок  12 травня.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me