USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 6 березня

Цього тижня ми розповімо вам про зусилля громадянського суспільства, які посилюють шлях України до перемоги та кращого майбутнього. Наша інфографіка дозволить простежити погляди українців про міжнародні відносини, довгострокові прагнення щодо вступу до Європейського Союзу та оцінку міжнародної допомоги. Крім того, ми підготували інформативний аналітичний матеріал про наші програмні пріоритети, спрямовані на вирішення нагальних потреб українців під час війни. Читайте та надихайтеся з нами!

****

Українці підтримують зовнішню політику своєї держави та виступають за вступ України до Європейського Союзу. Так, опитування Центру Разумкова, проведене у січні 2024 року, виявило, що зовнішню політику українського уряду схвалюють 70% респондентів, порівняно з 74% у серпні 2023 року. Крім того, підтримка вступу України до ЄС зросла з 79% у грудні 2022 року до 84% у січні 2024 року. Оцінюючи ефективність міжнародної підтримки України у протистоянні агресії Росії в різних сферах за п’ятибальною шкалою від 1 до 5, респонденти оцінили ефективність міжнародної допомоги українським біженцям 3,9 балами, фінансової допомоги – 3,8 балами, воєнної допомоги, політичної солідарності та підтримки України на міжнародних майданчиках – 3,7 балами. Нижче оцінюється ефективність сприяння відбудові зруйнованих об’єктів в Україні (3,3 бала), сприяння здійсненню реформ в Україні (3,2 бала), найнижче – ефективність санкцій проти країни-агресора (3,0 бала).

****

Новини громадського сектору

Міжнародний центр української перемоги закликає до конфіскації російських активів та посилення гарантій безпеки України за кордоном

Протягом січня-березня Міжнародний центр української перемоги (ICUV) відвідав європейські столиці, зокрема Лондон, Рим, Берлін, Осло, Брюссель та Копенгаген, з адвокаційними поїздками. Під час зустрічей з представниками ЄС та НАТО, послами та експертами, делегація просувала конфіскацію російських активів, забезпечення гарантій безпеки та просування євроатлантичної інтеграції України. Завдяки адвокаційним візитам, ICUV просувають інтереси України на світовій арені, посилення безпеки та поглиблення євроатлантичної інтеграції. 

Детальніше

****

Центр Розвитку Інновацій провели дослідження залучення українців до процесу відбудови

Центр Розвитку Інновацій провели другу хвилю дослідження рівня залучення всіх зацікавлених до процесу відбудови спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та коаліцією RISE Ukraine. Дослідження свідчить про зростання бажання громадськості активно долучатися до процесів відбудови та прагнення активно обговорювати та планувати її проєкти. Результати дослідження враховано в проєкт технічного завдання інструменту електронної демократії (#eDem) для відбудови та розвитку через взаємодію з системою управління відбудовою DREAM.

Детальніше

****

Коаліція RISE Ukraine закликала оприлюднити пріоритетні набори даних для підзвітної відбудови

29 лютого коаліція RISE Ukraine звернулася до Уповноваженого з прав людини, закликаючи оприлюднити пріоритетні для прозорої та підзвітної відбудови набори відкритих даних. Коаліція наголошує, що після запровадження воєнного стану з публічного доступу зникли цінні набори даних, що ставить під загрозу відновлення України. Щоб усунути цю проблему, ‍RISE Ukraine сформували конкретні пропозиції з відновлення доступу до пріоритетних наборів даних.

Детальніше

****

Українська Академія Лідерства надала гуманітарну допомогу понад 7 800 українцям

Протягом лютого Українська академія лідерства (УАЛ) провела гуманітарну ініціативу, спрямовану на допомогу вразливим категоріям населення. У співпраці з мережею мультимаркетів «Аврора» та громадськими організаціями УАЛ видали ваучери людям похилого віку та жінкам з дітьми, за які можна придбати будь-які товари: від засобів особистої гігієни, побутової хімії до дитячих іграшок. В межах проєкту ваучери отримали 7800 осіб у Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі та Херсоні.

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина проведе виставку, присвячену відповідальності людини

З 6 березня Фонд родини Богдана Гаврилишина проведе виставку «Тихий фестиваль відповідальності» у Львівському національному університеті імені Івана Франка, щоб привернути увагу до відповідальності людини та надихнути українців впливати своїми вчинками на майбутнє. На фестивалі буде представлена виставка ілюстрацій, створених митцями «Pictoric», які креативно переосмислили 15 пунктів Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. Виставка буде відкрита для відвідувачів до 15 березня, а також доступна онлайн для тих, хто не зможе доєднатися фізично.

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наш конкурс грантів та закупівлі

****

Дивіться наші вакансії та долучайтесь до команди!

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії:

Дивіться всі актуальні вакансії на нашому сайті –https://bit.ly/41mdHN5

****

Пакт оголошує конкурс грантів у сфері турботи про психічне здоров’я та психосоціальної підтримки

Конкурс грантів проводиться в рамках Проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Його мета – покращити доступність та сталість науково обґрунтованих послуг у сфері турботи про психічне здоров’я та психосоціальну підтримку для населення, яке постраждало від війни. Заявки приймаються до 29 березня 2024 р.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Стратегічні пріоритети Програми «Долучайся!» у 2024 році

У цьому випуску ми представляємо аналітичну записку «Вперед разом: стратегічні пріоритети Програми «Долучайся!» для України у 2024 році», що окреслює основні напрямки нашої діяльності на цей рік. Цей матеріал засвідчує нашу здатність до адаптації та непохитну відданість демократичному шляху України. Віддаючи пріоритет євроінтеграції, соціальній згуртованості, захисту культурної спадщини та післявоєнній відбудові, ми підтримуємо ініціативи, які є ключовими для стійкості та розвитку України. Ці пріоритети також визначають нашу ширшу місію, що полягає у швидкий адаптації та реагуванні на нові виклики, з якими стикаються українці.

Детальніше

****