Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

“Якщо корупція – хвороба, то прозорість – важлива частина її лікування”, – зазначав колишній Генеральний секретар ООН та лауреат Нобелівської премії Кофі Аннан. Минулого тижня Конституційний Суд залишив Україну без антикорупційних ліків. Окрім скасування відповідальності за недостовірне декларування для чиновників, після скандального рішення зупинилася кардіограма системи електронних декларацій на сайті НАЗК. Цей інструмент широко використовували представники громадянського суспільства та журналісти-розслідувачі, щоб оприлюднювати випадки незаконного збагачення.

У цьому випуску нашого ньюзлетера ми підсумуємо реакцію громадянського суспільства на рішення Конституційного Суду, зануримося в ініціативи громадянського суспільства, які поліпшують прозорість процедур та дослідимо, як змінюються цінності українців та які перспективи нового політичного сезону. Налаштовуйтеся, щоб дізнатися більше!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Як на Вашу думку просувається антикорупційна реформа? Згідно з результатами Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, більшість (44%) українців зізнається, що вони не бачать жодних змін взагалі. Ще понад третину (36%) вважають, що реформа просувається майже без змін. 13% учасників опитування стверджують, що антикорупційна реформа дає досить повільні результати. Лише 1% опитаних впевнений, що зміни відбуваються активно.

Більшість українців (84%) каже, що українська влада є малоефективною у боротьбі з корупцією. Така ж частка населення згодна з тим, що корумпованих чиновників слід звільняти з займаних посад. У той же час, лише кожен третій (32%) готовий приєднатися до масових акцій протесту проти корупціонерів з вищих ешелонів влади.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Громадські організації закликають до негайної відставки всіх суддів Конституційного Суду

Transparency International Ukraine оприлюднили відкритого листа до суддів Конституційного суду, у якому близько 50 громадських організацій закликають до негайної добровільної відставки всіх суддів КСУ, які підтримали демонтаж антикорупційної реформи в Україні.

27 жовтня Конституційний суд України ухвалив скандальне рішення, яким фактично знищив основи антикорупційної реформи в Україні. Наслідки цього рішення впливають не лише на просування антикорупційної реформи, а й на подальший розвиток України загалом. 30 жовтня Центр боротьби з корупцією, Автомайдан, Фонд DEJURE та “Рух опору за капітуляцію” організували мітинг під будівлею Конституційного Суду з заявою про захист антикорупційної реформи та проєвропейського вектора України. У цій акції протесту взяли участь сотні представників громадських організацій, активістів та політиків. Президент Володимир Зеленськй вніс законопроєкт, яким пропонує звільнити склад суду та почати відбір нових суддів. За результатами опитування «Рейтингу» 57% українців заявили, що підтримують цей законопроєкт, 27% — не підтримують, а от 16% зі ставленням ще не визначилися.

Текст повного листа читайте за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Трансперенсі Інтернешнл Україна дослідила ефективність антикорупційних органів в Україні

29 жовтня Трансперенсі Інтернешнл Україна презентувала дослідження ефективності діяльності антикорупційних органів в Україні. Воно дає оцінку ресурсів, незалежності, прозорості, підзвітності та доброчесності цих установ. В рамках дослідження було проведено 28 співбесід із працівниками антикорупційних установ та 22 – з представниками експертної спільноти. Андрій Боровик (виконавчий директор ТІ Україна), Артем Ситник (директор НАБУ), Олександр Новіков (голова НАЗК), Володимир Павленко (заступник голови АРМА), Богдан Крикливенко (керівник апарату Вищого антикорупційного суду) долучились до заходу у якості спікерів. Переглянути презентацію можна за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Центр протидії корупції проаналізував ефективність закупівель ліків для онкохворих

28 жовтня Центр протидії корупції презентував звіт «Медичні закупівлі 2018-19 та «рецидив» корупційної хвороби 2020-го», в якому викладено динаміку придбання ліків для онкохворих на національному та регіональному рівнях. Окрім проблем, які виникли у 2020 році через неправильну організацію процесу закупівель, стає зрозуміло, що через колапс у медичній галузі в 2020 і 2021 роках онкологічні пацієнти можуть не отримати життєво необхідних ліків. Крім того, державне підприємство «Медичні закупівлі України» також зазнає постійного тиску з боку Міністерства охорони здоров’я: відомство не припиняє спроб отримати повний контроль над закупівлями та створює штучні бар’єри, блокуючи роботу фахівців.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Дивіться Телебачення Торонто та дізнавайтеся останні антикорупційні, виборчі та культурні новини України

01 листопада Телебачення Торонто випустило чергову серію шоу #@)₴?$0 з Майклом Щуром. Цей епізод присвячений головним новинам минулого тижня. Зокрема, в ньому висвітлюють рішення Конституційного Суду України про відміну електронного декларування, результати місцевих виборів для національних партій та вибори міських голів обласних центрів, нового речника Тристоронньої контактної групи та інші новини з регіонів.

Серед новин культури ведучі обговорюють новий фільм-антиутопію Валентина Васяновича «Атлантида», який показує, що відбувається з Донбасом після того, як в 2025 році він знову стає частиною України.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Молодіжна програма державотворення від Української Академії Лідерства – долучайся!

13 листопада Українська Академія Лідерства розпочинає програму особистісного та професійного розвитку «Державотворець» для молоді зі всієї України. Якщо тобі від 18 до 25 років і ти маєш активну громадянську позицію, хочеш змінювати рідне місто на краще, цікавишся як функціонують органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, ЗМІ, бізнес, громадський сектор та готовий втілювати круті ідеї, – реєструйся за посиланням до 8 листопада 2020 року та твори зміни у крутій спільноті однодумців!

Детальніше

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

У Рівному жителі покращують якість медичних послуг

27 жовтня Рада Реформ Рівного провела онлайн круглий стіл «Медичні послуги, які можуть надавати заклади охорони здоров’я міста Рівне: аналіз фахівців та пропозиції пацієнтів». Захід мав на меті підвести підсумки моніторингу договорів Національної служби здоров’я України щодо оплати пакетів медичних послуг із 20 медичними закладами, які знаходяться в місті Рівне. Також жителі мали змогу подати свої пропозиції щодо розширень медичних пакетів послуг, які надають заклади охорони здоров’я міста та щодо покращення їх роботи загалом.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

У Сумській області активісти вдосконалюють систему місцевих закупівель

29-30 жовтня «Залізниця без корупції» провела онлайн круглі столи «Відкритість органів місцевого самоврядування». Заходи проводились на підтримку реформи державних закупівель та вдосконалення закупівель у Сумській області. Громадська організація  надала міським органам самоврядування рекомендації, насамперед щодо збільшення кількості конкуруючих закупівель та учасників торгів, проведення зустрічей з основними постачальниками, висвітлення показників закупівель та операцій на веб-сайті громади, запровадження громадського обговорення бюджету, передачу комунального майна та земельних ділянок через систему продажів Prozorro.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Чому українці розчаровані в реформах, але готові до рішучих дій – дізнайтеся у радіоподкасті

Старший менеджер програми «Долучайся!» Айдер Халілов поспілкувався з Громадським радіо, де разом із ведучою обговорив результати останнього Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення. Чи мають право голосу переселенці з окупованих територій, який рівень громадської освіти в Україні, чому українці не знають розміру податків та які нагальні проблеми стоять перед ними сьогодні – відповіді на ці та інші питання дізнаєтеся у інтерв’ю за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Експерти проаналізували осінній політичний квартал та надали компетентні прогнози майбутніх періодів

29 жовтня Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва провів прес-конференцію, під час якої експерти обговорили перспективи реформ після місцевих виборів, поточні економічні тенденції та режим припинення вогню на Донбасі. “Демініціативи” представили результати опитування «Політичний квартал: осінь 2020». Дослідження показало, що ефективність Президента Зеленського в 3-му кварталі зросла у низці напрямків, зокрема у зовнішній політиці, комунікації з суспільством та врегулюванні конфлікту на Донбасі. У той же час спостерігається різкий спад у сферах протидії COVID-19, порядку денному реформ та кадровій політиці.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 4 листопада

Світове дослідження цінностей: як змінилися цінності українців у 2020 році

3 листопада був оприлюднений повний звіт Світового дослідження цінностей 2020 в Україні. Він має на меті отримати дані про основні риси та цінності суспільств та країн, виявити динаміку змін провести порівняльний аналіз різних суспільств за різними індикаторами. Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Детальніше

 

 

Generated by Fontastic.me