Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Зараз, коли послаблюються карантинні обмеження і починається літній сезон, ми з вами все частіше виходимо на вулицю, щоб погрітися на сонці разом з друзям і насолодитись красою нашого довкілля. Цього тижня, а саме 5 червня, відзначається Всесвітній день охорони довкілля. Започатковане ще у 1972 році, це свято, можливо, як ніколи є на часі, адже пандемія показала зв’язок між екологією та охороною здоров’я. І охорона здоров’я, і навколишнє середовище не завжди є в центрі уваги українців. Та попри це по всій Україні громадські організації невпинно працюють над цими взаємопов’язаними темами. Флешмоби підвищують екологічну населення на регіональному рівні, а онлайн-конференція розказує про ключові екологічні зміни сьогодення. На рівні політики громадські активісти наголошують на необхідності створення окремого екологічного міністерства. Експерти окреслюють стан реформ у галузі охорони здоров’я по всій країні. І концерти продовжують об’єднувати громадян для підтримки лікарів по всій Україні.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

1,5 мільйонів українців долучилися до онлайн-концертів #CміливеСерце, щоб підтримати лікарів

23 та 30 травня за підтримки Програми “Долучайся” Всеукраїнська асоціація музичних подій, фестиваль Atlas Weekend та телеканал М1 провели 2 благодійних музичних марафони “Сміливе серце” за участі топових музичних виконавців – Аліни Паш, Бумбокс, Друга Ріка,Nikita Lomakin, Alekseev, Alyona Alyona and Maks Barskykh . Під час марафону слухачів закликали зробити благодійний внесок через СМС на придбання засобів захисту та обладнання для лікарів, які боряться з коронавірусною інфекцією. Захистом лікарів опікується благодійний фонд “Пацієнти України”. Головна мета заходу – виразити вдячність українським лікарям та закликати глядачів до відповідальної поведінки під час карантину. До ініціативи долучилися майже 1,5 мільйони українських глядачів. Долучайтеся до відСOVIDального карантину та встигніть підтримати тих, хто рятує життя до 15 червня. Дивись тут.

****

Графік тижня від “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Чи залежить турбота про природу від пори року? Як показують дані нашого опитування щодо громадського залучення – так! Українці більше переймаються питаннями захисту довкілля саме влітку та вважають екологію особистою проблемою. Наприклад, минулого літа майже 16% респондентів сказали, що стан навколишнього середовища є національним питанням, водночас 53,8% вважають екологію місцевою проблемою. Понад 80% людей турбуються про забруднення води та повітря, 36,5% – серйозно стурбовані глобальним потеплінням та зміною клімату та лише 3,2% вважають, що можуть самотужки вплинути на покращення якості повітря у їхніх містах. Деталі традиційно у нашому щотижневому графіку.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Центр Нова Європа презентував дослідження “Євромапа здоров’я”

Яка з областей України є лідером з впровадження медичної системи, де в Україні найбільше бояться щеплень та як часто українці палять та займаються спортом порівняно з європейцями – відповіді на ці та інші питання шукайте у рейтингу “Євромапа здоров’я” від Центру Нова Європа. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Фейки та факти про здоров’я: залишайтеся у курсі подій разом з VoxUkraine

Провідні громадські організації створили Карту судової реформи, що дозволяє відслідковувати прогрес Ризик “миттєвої другої хвилі” на фоні послаблень карантину, чому “шведська модель” набуття групового імунітету не працює, процес розробки вакцини від коронавірусу та добірка свіжих інфографік – шукайте перевірену інформацію у новому випуску “коронавірусного” дайджесту від VoxUkraine. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Global Office проводить п’ятиденний карантин челендж

Навчатися на карантині можна весело й корисно! Команда Global Office підготувала для учнів, вчителів та батьків карантин челендж, щоб не лише розважатись, а й вчитись новому в межах квартири! За допомогою месенджерів учні зможуть випробувати себе в математиці, хімії, малюванні та креативності. Залишайтеся вдома, завантажуйте посібник за посиланням та навчайтесь весело! Детальніше тут.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Еко-флешмоб та відеоблог від ГО “Астра” з Нової Каховки

Минулого тижня наш регіональний партнер громадська організація “Центр сучасного розвитку “Астра” випустили нову серію свого відеоблогу. Цього разу активісти розказали про нелегальне будівництво житлового комплексу в місцевому парку. Вони також запустили онлайн флеш-моб у Facebook, під час якого всі бажаючі можуть висловитись проти забудови зелених зон міста. Детальніше тут.

****
Новини громадянського суспільства України, 3 червня

У Запоріжжі активісти розробляють рекомендації щодо проекту оцінки впливу на навколишнє середовище

6 червня, ГО “Mediavision” – наш регіональний партнер із Запоріжжя – проведе зустріч із ініціативною групою, яка була створена під час однієї з громадських дискусій щодо оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) будівництва в зоні відпочинку “Великий Луг”. Під час зустрічі активісти планують розробити рекомендації щодо проекту ОВНС та надати їх до Міністерства екології та природних ресурсів України.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Приєднуйся до онлайн конференції “Україна. Еко перетворення”

5 червня у Всесвітній день охорони довкілля відбудеться онлайн конференція “Україна. Еко перетворення”, організаторами якої є EcoLine. У вас буде можливість поговорити про перехід до онлайн еко-активізму в Україні, дізнатись про громадянські кампанії та інструменти активізму для чистого повітря у Чехії, а також подискутувати про майбутні виклики. Тож не втрачайте ані хвилини і реєструйтесь.  Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

Екологічні активісти адвокатували відокремлення Міністерства екології від Міністерства енергетики

Минулого тижня Кабінет Міністрів України прийняв постанову про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади. Уряд розділив Міністерство енергетики та охорони навколишнього середовища на дві незалежні урядові установи. Екологічні активісти вітають таке рішення. Адже ще у квітні вони оприлюднили спільну заяву до уряду, парламенту та президента із закликом до такого розділення. Вони заявили, що захист навколишнього середовища повинен здійснюватися власним “захисником та послом”. Крім того, таке розділення усуває прямий конфлікт інтересів, оскільки вітчизняний енергетичний сектор зараз є одним із основних забруднювачів навколишнього середовища. Детальніше тут.

****

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 3 червня

За результатами нашого національного опитування щодо громадського залучення довкілля займає восьму сходинку серед 16 найважливіших питань для українців та їхніх родин. Але чи створює турбота про довкілля чистіше середовище? Чи достатньо просто прийняти більше наказів, рекомендацій та повністю дотримуватись відповідних норм і законів, щоб очистити природу? Звісно, всі ми можемо певним чином сприяти покращенню навколишнього середовища на місцевому чи навіть національному рівнях. Нове дослідження “Освіта для екологічного громадянства та освіта для сталого розвитку” надає переконливі аргументи щодо важливості громадянської освіти для формування нових поколінь екологічно свідомих громадян. Розуміння важливості навколишнього середовища для нашого повсякденного життя є ключовим. Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me