Новини громадянського суспільства України, 31 травня

Цього тижня у Києві відбувся Форум громадянського суспільства, який об’єднав активістів з усіх куточків України. У цьому випуску ньюзлеттера ми раді представити вам ключові висновки з нашої фахової дискусії про адвокаційну діяльність громадських активістів та поділитися знаннями про зусилля ОГС в забезпеченні прозорої та підзвітної відбудови. Крім того, ми простежимо еволюцію демократії в Україні в нашій інфографіці та поділимося останніми новинами від наших партнерів. Читайте наш ньюзлеттер і нехай він надихне вас діяти!

****

Як розвивалася демократія в Україні протягом 2023 року? Згідно зі звітом Freedom House про стан демократії «Nations in Transit», Україна є країною з перехідним або гібридним режимом. Її показник у 2023 році склав 39 зі 100 балів, залишившись незмінним порівняно з попереднім роком. Хоча не зважаючи на війну, Україна досягла прогресу в становленні демократії, загрози лишаються. Так, громадянське суспільство відіграє дедалі важливішу роль у процесі реформування України. З іншого боку, існує загроза обмеження роботи ЗМІ та виклики, спричинені корупцією.

****

Новини громадського сектору

Підсумки панельної дискусії про адвокаційну діяльність громадянського суспільства

30 травня ми провели дискусію «Драйвери майбутнього України: як адвокаційна діяльність ОГС допомагає наблизити перемогу та прозоре відновлення?» під час Форуму громадянського суспільства. 

Основні висновки дискусії:

  • Громадянське суспільство є драйвером суспільних змін та має доповнювати державу своєю експертизою та інноваційністю;

  • Необхідно повертати прозорість, але поступово та збалансовано, комунікуючи цей процес між державою та громадянським суспільством;
  • Фундамент успішної відбудови України – євроінтеграція та безпекова рамка, а саме членство в НАТО;
  • Культурна дипломатія – важливий елемент адвокації та нагода для України залишатися в інформаційному просторі;
  • Важливо посилювати координацію між стейкхолдерами відбудови, постійно вчитися та об’єднувати зусилля.

Дякуємо учасниками дискусії! Події такого формату є можливістю зрозуміти, які питання потрібно вирішити вже сьогодні, щоб досягти успішної та прозорої відбудови України.

****

Центр «Нова Європа» пояснив, чому Україна має стати членом  НАТО 

Починаючи з Бухарестського саміту 2008 року, країни-члени НАТО дотримуються позиції, що Україна стане членом Альянсу. Однак на практиці НАТО продовжує втілювати політику «стратегічної невизначеності». Щоб пояснити, чому участь України важлива для самого НАТО, Центр «Нова Європа» створив особливу інфографіку. Дивіться за посиланням.

Детальніше

****

Центр протидії корупції окреслив кроки щодо виконання антикорупційних рекомендацій Європейської комісії

Центр протидії корупції створив вебсторінку, що аналізує прогрес України у виконанні антикорупційних рекомендацій Європейської комісії, необхідних для переговорів про вступ до ЄС. Активісти зазначають, що хоча Україна впоралася з деякими рекомендаціями, питання боротьби з корупцією все ще актуальне.

Детальніше

****

Українська академія лідерства та Вокс Україна надихають молодь долати корупцію за допомогою пригодницької гри в Telegram

«Обираю доброчесність» – це пригодницька гра в Телеграмі від Вокс Україна та Української академії лідерства. ЇЇ ціль розповісти молоді про доброчесність та навчити її долати корупцію. Учасники зможуть не лише прокачати свої знання, але й позмагатися за цікаві призи. Переможців буде визначено 10 червня.

Грати в гру

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
  • Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Запит пропозицій на проведення опитування щодо громадської залученості – https://bit.ly/3LUk6Jb

****

Мріємо та діємо запустили платформу про активізм 

Платформа «Активізм з нуля. Готові рецепти змін» допоможе розібратися як ефективно збирати донати та допомогти тим, кому це потрібно. Вона містить покрокові інструкції, поради та ресурси, створені програмою USAID «Мріємо та діємо» спільно з активістами. Тисніть на посилання, щоб завантажити матеріали та долучитися! 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Pew Research Center: американці позитивно ставляться до НАТО та України, вбачаючи у Росії ворога

У розпал війни в Україні та експансією НАТО в Європі все більше громадян США прихильно ставляться до України й НАТО та довіряють президенту України. Читайте матеріал дослідницького центру Per Research Center, щоб дізнатися більше про те, як американці ставляться до України, НАТО та ключових європейських лідерів.

Детальніше

****