USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 31 серпня

«Освіта – це найпотужніша зброя, яку можна використати, щоб змінити світ», – сказав Нельсон Мандела. Завтра почнеться новий навчальний рік – рік, коли сотні тисяч українських дітей не увійдуть у двері школи і не сядуть за свої парти. Проте, попри шість місяців жахів війни, ми все ще бачимо світло перед собою і віримо у краще майбутнє, яких можна досягти завдяки знанням і мудрості. 

У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми поділимось, як українські батьки оцінюють закордонні школи та запропонуємо вашій увазі головні новини громадянського сектору з добіркою можливостей для громадських активістів. Долучайтесь до традиційного читання! 

****

Жорстока війна Росії проти України змусила мільйони батьків із дітьми залишити домівку та шукати безпеки за кордоном. Намагаючись налагодити життя в чужій країні більшість українських дітей почали ходити до місцевих шкіл. Чи задоволені батьки навчанням за кордоном? Які найкращі міжнародні практики може застосувати Україна, щоб покращити свою освітню систему? Згідно з опитуванням, проведеним Службою освітнього омбудсмена, більшість батьків відзначають доброзичливе ставлення педагогів та їх професіоналізм, повагу до дитини, індивідуальний підхід та вільну атмосферу в школі. Говорячи про навчальні програми, батьки високо оцінюють їх актуальність, увагу до психологічного стану дитини та відсутність зайвого навантаження. Перегляньте графік тижня, щоб дізнатися більше!

****

Коаліція RISE Ukraine та Міністерство інфраструктури ініціюють спільний проєкт цифрового управління процесом відбудови України

26 серпня коаліція RISE Ukraine підписала меморандум про співпрацю з Міністерством інфраструктури України. У рамках співпраці буде запроваджено Систему цифрового управління відбудовою України – Rebuild Ukraine digital management (RUDM). RUDM – це сучасний антикорупційний інструмент державного управління, що слугуватиме координації зусиль учасників процесу та прийняттю найбільш ефективних рішень. 

Детальніше

****

EdCamp запрошує вчителів взяти участь у програмі професійного розвитку

EdCamp Україна запрошує вчителів взяти участь в інноваційній програмі «Трансформація цифрової педагогіки». Програма дозволить трансформувати педагогіку у закладах освіти, щоб успішно співпрацювати з учнями в умовах цифровізації. Програма передбачає участь 50 шкільних команд із 5-10 осіб, які працюватимуть над створенням унікальних інноваційних продуктів. Заявки приймаються до 7 вересня.

Детальніше

****

Кримськотатарський Ресурсний Центр провів пресконференцію про роль відео у поширенні інформації про Крим 

29 серпня, в інформаційному агентстві «Укрінформ» Кримськотатарський Ресурсний Центр провів пресконференцію «Відеоконтент як важливий інструмент поширення інформації про Крим». Під час заходу запрошені спікери розповіли про відеоконтент як засіб підтримувати кримське питання в Україні та за кордоном, а також оголосили результати конкурсу аматорського відео «Мій Крим», ініційованого в рамках інформаційної кампанії #LIBERATECRIMEA. Дізнайтеся більше про подію та її учасників за посиланням. 

Детальніше

****

Молодіжна Платформа запустила проєкт, який допоможе адаптуватися молоді з-поміж ВПО

25 серпня Молодіжна Платформа провела першу зустріч команд молодіжних центрів для участі в проєкті «Доброго вечора, ми з України!». Метою проєкту є інтеграція внутрішньо переміщеної молоді в соціальну активність та життя місцевих громад, адаптація до нових умов та зниження рівня психоемоційного стресу. Молодіжні центри, які долучилися до проєкту, розроблятимуть та виконуватимуть різні соціальні активності, які допоможуть розв’язати ці проблеми та створити безпечні та комфортні умови для внутрішньо переміщеної молоді. 

Детальніше

****

ОГС закликають не підтримувати законопроєкт, який може зірвати конкурс на очільника НАБУ 

26 серпня низка провідних громадських організацій повідомили, що у парламенті зареєстровано законопроєкт № 7654, який змінює кваліфікаційні вимоги до керівників окремих державних органів, зокрема НАБУ. Активісти наголошують, що ця ініціатива – спроба зірвати конкурс з призначення голови НАБУ, а її підтримка негативно вплине на функціонування всієї антикорупційної екосистеми. Активісти закликають не підтримувати законопроєкт і усунути його автора від низки посад, які той займає. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» проаналізував перспективи взаємодії України, Польщі та Великої Британії 

Чудова можливість поглибити свої знання! Центр «Нова Європа» опублікував аналітичний матеріал та його скорочену версію «Трикутник, але не союз: що не так з альянсом Києва, Лондона і Варшави та як це виправити». Документи аналізує можливі напрямки взаємодії українсько-польсько-британського трикутника. Тисніть на кнопку нижче, щоб ознайомитися з ключовими висновки.

Детальніше

****

Transparency International Україна проаналізували ефективність антикорупційних органів під час війни 

Як антикорупційні органи протистоять корупції і чого вони досягли за пів року повномасштабного вторгнення Росії? Щоб дізнатися, перегляньте аналіз, підготовлений Transparency International Україна. ОГС оцінює ефективність головних антикорупційних органів та всієї антикорупційної екосистеми, а також виділяє ключові виклики, які все ще лишаються на порядку денному. 

Детальніше

****

Грантовий конкурс «Підтримка та розбудова спроможностей ОГС у документуванні воєнних злочинів»

ІСАР Єднання запрошує організації громадянського суспільства до участі у грантовому конкурсі «Підтримка та розбудова спроможностей ОГС у документуванні воєнних злочинів». Мета конкурсу – забезпечити підтримку ОГС, які документують воєнні злочини в умовах війни та посилити їх спроможності. Заявки приймаються до 12 вересня 2022 року.  

Детальніше

****

Гранти на розвиток організацій громадянського суспільства в Україні в умовах кризи

Програма «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС) в Україні» оголосили грантовий конкурс для ОГС, які опинилися в скрутній ситуації через повномасштабну агресію.  Програма має на меті задовольнити критичні потреби в підтримці, необхідні для безперервного функціонування ОГС та продовження діяльності в умовах кризи. Період її реалізації – 2022-2024 роки. Заявки розглядатимуться на постійній основі.

Детальніше

****