Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

“Освіта — це найпотужніша зброя для зміни світу”. Ці слова Нельсона Мандели відображають можливість громадян визначати власне майбутнє, і, мабуть, немає більш важливого для суспільного розвитку та вдосконалення предмету, ніж громадянська освіта. Саме тому цього тижня в новому випуску нашого ньюзлеттера ми презентуємо наш захоплюючий курс із громадянської освіти . Розуміючи важливість соціальної дистанції в умовах карантину, ми зробили новий курс доступним в режимі онлайн, що дає можливість учням та вчителям працювати безпечно протягом осіннього семестру. Крім цього, ви дізнаєтеся про інші новини зі світу громадянської освіти, у тому числі нагородження Найкращого вчителя громадянської освіти, освітні інструменти, що допоможуть дізнатися більше про майбутні місцеві вибори, демократичне упралівння, молодіжне лідерство та багато іншого. Читайте та обирайте свій власний шлях до самоосвіти.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

Навчайся громадянській освіті з новим онлайн-курсом від Програми «Долучайся!»

Набуття громадянських компетентностей, які здобуває дитина в школі, є важливим аспектом створення демократичного майбутнього нашої держави. Розуміючи це, Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» разом із своїми партнерами, Міністерством освіти і науки України та Всеукраїнською асоціацією “Нова Доба,” запустили новий онлайн-курс із громадянської освіти для учнів 10-го класу. Презентація курсу відбулася 29 вересня в форматі онлайн-конференції.

До заходу долучилися заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, фахівчиня з громадянської освіти Програми «Долучайся!» Світлана Супрун, координатор освітніх проектів Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» Петро Кендзьор, тренер освітніх програм та проєктний координатор онлайн-курсу Микола Попадюк, а також освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Спікери заходу відмітили важливість впровадження предмету «громадянської освіта» у школі, з’ясували умови створення демократичного молодого покоління українців, а також представили переваги та особливості новоствореного онлайн-курсу для школярів та вчителів.

Онлайн-курс складається з 7 розділів та доступний на платформі citizen.in.ua разом із інтерактивним підручником з громадянської освіти. У користувачів є можливість зареєструватися на сайті у якості учня, вчителя чи незалежного користувача. Усі дії та результати зберігаються і відображаються у власному кабінеті.

Після перегляду онлайн-уроку учень має змогу долучитися до форуму-дискусії з однокласниками, переглянути додаткові ресурси, пройти опитування для самоперевірки, зконтактувати із вчителем та виконати запропоноване домашнє завдання. Кожен відеоурок доступний також у текстовому форматі, що робить цей онлайн-курс доступним та інклюзивним. Дивіться презентацію курсу, аби дізнатися більше про його унікальні особливості та працюйте разом з нами на сitizen.in.ua

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

Global Teacher Prize Ukraine оголосить переможців цьогорічного конкурсу 

Раді повідомити, що Global Teacher Prize Ukraine 2020 вирушає на фінішну пряму! Вже 3 жовтня Програма «Долучайся!» у партнерстві з «Освіторією» проведе церемонію нагородження переможців премії, де оголосять Найкращого вчителя громадянської освіти. Також, під час заходу оголосять переможця номінації Кращий вчитель України та інших освітян-новаторів. Подія відбудеться у форматі закритого заходу під відкритим небом, який транслюватиметься в прямому ефірі національним телеканалом 1+1.

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

Дивіться відео та дізнайтеся п’ять нових особливостей майбутніх місцевих виборів

22 вересня Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва опублікував нове відео у розділі “Політичний квартал”, яке розкриває топ-5 особливостей місцевих виборів. У цьому відео аналітик Андрій Сухарина розповідає про «новації», які відрізнятимуть ці місцеві вибори від попередніх, і що від них чекати. Відео зосереджує увагу на змінах виборчої системи та ролі місцевих органів влади.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

У Маріуполі відкрили новий центр молодіжного лідерства

26 вересня Українська академія лідерства провела молодіжний форум «Бо ми – Україна». Форум мав на меті об’єднати  учасників та обговорити комплексні рішення для розвитку молоді та громад Маріуполя. Форум розглядав три ключові питання: запуск нового проекту «Академія майбутнього» для інтеграції молоді з тимчасово окупованих територій; бачення розвитку молодіжної інфраструктури в містах; проект індексу розвитку міської молоді. У другій частині Форуму учасники, в тому числі студенти УЛА та Маріупольська молодіжна рада, обговорили проблеми міста та шляхи їх вирішення. А ввечері всі мали змогу послухати лекції Ориси Демської та Андрія Зелінського. Також під час Форуму було відкрито новий кампус Української академії лідерства в Маріуполі.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

Дізнавайся останні новини виборів та культури разом з “Телебачення Торонто”

Останній епізод шоу #@)₴?$0 присвячений переважно українським регіональним новинам та майбутнім місцевим виборам. Випуск акцентує увагу глядачів на «професійності» місцевих рекламних командах новин політичних партій, які балотуються на місцеві вибори; розкриває приховану рекламу та маніпуляції декількох брендів у шкільному підручнику; аналізує цінність присяг політиків та мерів. Традиційно епізод висвітлює також новини культури. Відродження британського політичного шоу «Spitting Image», нове відео Леді Гаги та фільм про Енолу Холмс. Хочете дізнатися більше? Переходьте за посиланням нижче!

Детальніше

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

Запорізький центр розслідувань інформує жителів про компетенцію місцевої влади

22 вересня Запорізький центр розслідувань у рамках проекту “Забезпечення поінформованого вибору під час місцевих виборів”, випустив публікацію «Місцеві вибори: що роблять міський голова та виконком» про компетенцію влади, зокрема можливості міського голови та виконавчого комітету вирішувати проблеми громади. Протягом тижня громадська організація оприлюднить ще три матеріали щодо процедур звітування депутатів, результатів перевірки обіцянок місцевих політиків під час виборчої кампанії та аналізу їхньої діяльності.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

Жителі Чугуєва навчаються формувати громадський бюджет міста

28 вересня ГО «Розвиток разом» рамках проекту «Мережа молодіжних хабів Харківщини драйвує громадську активність» провели семінар-практикум «Бюджет участі – інструмент демократії для розвитку громади» у місті Чугуїв (Харківська область). Метою заходу є підвищення обізнаності молоді щодо формування громадського бюджету міста та їхнього залучення до місцевих громадських ініціатив шляхом збільшення кількості поданих проектних пропозицій.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

В Чернігові презентували DemocracyCake

19 вересня в Чернігові презентували інтерактивну гру «Democracy Cake», яка навчає гравців з чого складається демократія та як її побудувати. Учасники мають  обговорити інструменти демократичного управляння та виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами. Гра була  розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights» та перекладена для польських та українських організацій та навчальних закладів Фондом «Освіта для демократії» та ГС «Громадські ініціативи України».

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

ЦВК-просвіта: дізнайся більше про вибори у чаті з Платоном та Авраамом Лінкольном

Про вибори без води, канцеляризмів та нуднющих відео. Таке можливо із платформою ЦВК: просвіта, де кожен виборець отримає знання про вибори у максимально фановому форматі. Адже доносити їх будуть відомі особистості – від Авраама Лінкольна до Лесі Українки. Навчання побудоване у діалоговому форматі, тобто ви будете спілкуватися із відомими історичними персонажами у віртуальному чаті. Підкріплюється це короткими навчальними відео та тестовими завданнями. А за успішне проходження курсів можна отримати віртуальні нагороди та навіть електронний сертифікат.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 вересня

На ВУМ online стартував новий курс

Курс «Є ідея? Втілюй! Проєктний дизайн для соціальних ініціатив» для всіх, хто хоче реалізовуватись, вдосконалюватись та мотивувати в соціальній діяльності. При побудові курсу використовувалась методологія програми «Активні Громадяни» Британської Ради, яка реалізується у 68-ми країнах світу. Навчання на курсі безкоштовне.

Детальніше

 

Generated by Fontastic.me