USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 30 серпня

У своєму прагненні до кращого майбутнього та повноцінної європейської демократії, Україна має здійснити внутрішні трансформації, провівши комплексні реформи. Шлях реформ уже розпочато, і громадянське суспільство є одним з головних каталізаторів цього процесу.
У цьому випуску ньюзлеттера ми простежимо пріоритети реформ для громадян України та виклики, які вони бачать на шляху їх здійснення. Ми також поділимось останніми новинами громадянського суспільства та познайомимо вас з нашими новими можливостями працевлаштування. Читайте, щоб дізнатися більше!

****

Які реформи українці вважають найбільш пріоритетними? Нещодавнє опитування Вокс Україна проливає світло на сфери, які українці вважають найбільш важливими для реформ, а також очікування, занепокоєння та перешкоди, які вони вбачають на шляху до позитивних змін. Так, переважна більшість респондентів (81%) виділяють боротьбу з корупцією, охорону здоров’я (52%), судову реформу (47%), освіту (41%) та пенсійну реформу (40%), як основні пріоритети. У майбутньому громадяни очікують від реформ зменшення корупції чи розкрадання бюджету (71%), підвищення добробуту (63%) та більш ефективного використання державних коштів (39%). Водночас корупція та нецільове використання державних коштів (78%) і війна з Росією (53%) є основними перешкодами для реформ на думку українців.

****

Новини громадського сектору

Громадянське суспільство вітає ухвалення законопроекту про звітування політичних партій

23 серпня Верховна Рада України ухвалила законопроект № 9419-1, який має на меті відновити обов’язкове подання фінансових звітів політичними партіями. Законопроект, прийнятий у другому читанні, відповідає закликам громадянського суспільства та міжнародних партнерів, які надають значну фінансову допомогу Україні. Він спрямований на партії, які отримали майже три мільярди гривень державних коштів за останні чотири роки, але не розкрили публічно інформацію про свої витрати.

Детальніше

****

У Харкові відбувається Харків Прайд, що просуває права та можливості ЛГБТ+ спільноти

З 23 серпня по 2 вересня у Харкові проходить Харків Прайд – найвизначніша подія ЛГБТ+ спільноти на сході України. Тема цього року – «Гуртуємося заради Перемоги».  Протягом 12 днів ЛГБТ+ спільнота Харкова ділитиметься з усіма охочими своїми знаннями, можливостями, ресурсами. Зокрема, буде організовано збір коштів на потреби військових, які тримають позиції на сході України та оголошена програма безкоштовної психологічної підтримки для близьких військових.

Детальніше

****

Центр розвитку інновацій презентував аналітичний дашборд щодо залучення громадян до процесів відновлення

Аналітичний дашборд, створений Центром розвитку інновацій у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, відображає дані про географію та профіль респондентів, інформацію щодо інструментів участі, форм та етапів долучення до процесів відбудови й бачення майбутніх функцій модуля електронної демократії eDem у цифровій екосистемі управління відбудовою – DREAM. На основі цих даних ОГС розробить рекомендації для посилення спроможності громадян, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та ОГС впливати на прийняття рішень з питань відбудови на місцевому та регіональному рівнях.

Детальніше

****

Мережа захисту національних інтересів ANTS запустила онлайн-курс про євроінтеграцію України

Мережа захисту національних інтересів ANTS запустила онлайн-курс «Україна на шляху до ЄС» на платформі Prometheus. Він має на меті ознайомити учасників з геополітичним позиціонуванням України в Європі, європейською безпековою політикою, роллю України у безпеці ЄС, а також її статусом на різних ринках, включаючи аграрний. Курс складається з семи модулів та є безкоштовним для всіх зацікавлених осіб.

Детальніше

****

GoGlobal та Saved запустили програму з громадянської освіти для школярів з Київської та Чернігівської областей

22 серпня GoGlobal та Saved оголосили про запуск програми громадянської освіти #UActive для 202 старшокласників з Чернігівської та Київської областей. У рамках проекту учасники протягом двох місяців опановуватимуть навички громадянської освіти. Разом зі своїми менторами вони здобуватимуть навички проектного менеджменту, бюджетування та розвиватимуть свої софт скіли. Переможці зможуть отримати фінансову підтримку від Європейського Центру Вергеланда для реалізації своїх ініціатив.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати більше можливостей для тих, хто в пошуках роботи та для громадянського суспільства:

****

Проект підтримки громадянського суспільства в країнах Східного партнерства оголошує конкурс 

Проект підтримки громадянського суспільства в країнах Східного партнерства приймає заявки на програму стипендій, що фінансується ЄС. Конкурс має на меті підтримати активістів громадянського суспільства або жінок і чоловіків, які прагнуть очолити позитивні соціальні зміни у своїх громадах. Конкурс передбачає, що стипендіати розвинуть свої спроможності конструктивно взаємодіяти з громадами та владою та сприяти реформам у країнах Східного партнерства. Заявки приймаються до 4 вересня 2023 року. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Вражаюча стійкість України може стати вирішальною у тривалій війні з Росією

Після нападу Росії в лютому 2022 року стійкість України стала однією з визначальних рис війни. Коли Володимир Путін прийняв рішення розпочати вторгнення, він, здавалося, щиро вірив, що будь-який збройний опір швидко зникне, і цілком очікував, що українська держава розпадеться протягом кількох днів. Натомість українські військові змогли протистояти ворогу та завдати окупантам значних втрат. Прочитайте статтю Пітера Дікінсона для Atlantic Council, щоб дізнатися, чому світ захоплюється стійкістю України та її здатністю протистояти агресору

Детальніше

****