Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

2020 рік виявився нелегким. Пандемія коронавірусу охопила світ панікою та перекроїла наші буденні звички та ритм життя. Під кінець року ми зрозуміли, що здоров’я – найцінніший подарунок, який можна отримати. Ми з’ясували, наскільки важливо розмовляти віч-на-віч, бачачи обличчя нашого співрозмовника. І все ж таки, 2020 був роком значних перемог. Щоб довести це, ми згадали минулі 366 днів і найбільші успіхи наших партнерів і нашої програми. У цьому останньому випуску ньюзлетера за 2020 рік ми пропонуємо вам ознайомитись з тими подіями, що драйвили наш ентузіазм, сповнювали мотивацією та дарували радість. Скоріш читайте та гайда до святкування. Щасливих свят!

****

Святковий графік від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Протягом року ми ретельно вивчали настрої та переконання наших громадян. Напередодні нового року ми вирішили не зраджувати цій гарній традиції та подивитись на те, яким 2020-й був для українців та чого вони очікують у прийдешньому році.
Так, згідно з нещодавнім дослідженням наших партнерів з Фонду “Демократичні ініціативи”, більше половини українців (54%) були щасливими у 2020 році. При цьому, майже 72% громадян вважають міцне здоров’я найкращим подарунком на Новий Рік. Не дивлячись на всі виклики року на карантині, українці залишаються сповненими оптимізму: 43% відчувають надію щодо майбутнього країни. У той же час 21% громадян вважають, що прийдешній рік буде кращим особисто для них.

****

Історії успіху “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Програма «Долучайся!» сприяє розвитку громадянської освіти

Набуття громадянських компетенцій є важливим аспектом побудови демократичної держави. Усвідомлюючи це, Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Всеукраїнською асоціацією «Нова Доба» запустили новий онлайн-курс з громадянської освіти для учнів 10 класу. Станом на сьогодні його активно використовують 5646 учнів та 2088 вчителів громадянської освіти з усієї України. 
Щоб надалі популяризувати громадянську освіту, ми разом з Освіторією провели національний конкурс, який зібрав разом учнів та вчителів з усієї України для розробки настільних ігор на цю тематику. Головною метою конкурсу було перетворити уроки на захоплюючу пригоду, до якої зміг би долучитися кожен учень у класі. 

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Номінація “Кращий вчитель громадянської освіти” на Global Teacher Prize Ukraine

3 жовтня ми долучилися до Global Teacher Prize Ukraine, започаткувавши нагороду від Програми «Долучайся!» – “Кращий вчитель громадянської освіти”. Номінація має на меті відзначити тих, хто формує у молодого покоління громадянську позицію та доносить до школярів принципи демократичної держави. Леся Юрчишин, вчителька з Києва, стала першою переможницею у цій номінації. Вона також стала амбасадором громадянської освіти та протягом року буде ділитися своїми секретами викладання з іншими освітянами

Дивитися церемонію

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Святo рівності та інклюзії – Програма «Долучайся!» підтримала Прайд тиждень під час карантину

Незважаючи на всі виклики, які приніс 2020 рік, завдяки зусиллям громадських організацій Запоріжжя та Харкова у містах відбулися Прайди, щоб заявити про важливість прав людини незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Прайд-марш у Запоріжжі пройшов з повним дотриманням всіх протиепідемічних заходів та об’єднав понад п’ятсот учасників.
У Харкові Марш рівності відбувся в унікальному для українців форматі автомобільного пробігу. Також, ми підтримали XIII Національну конференцію ЛГБТІ в Україні, яка відбулася в листопаді, щоб сприяти визначенню пріоритетів у сфері захисту прав і свобод людини, а також в галузі охорони здоров’я ЛГБТІ спільноти.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Другий SHKALA Forum відбудеться за підтримки Програми “Долучайся!”

Пандемія COVID-19 не зіпсувала наших планів щодо другого національного Форуму з комунікацій для соціальних та поведінкових змін SHKALA 2021 2-3 лютого. Цього року подія пройде у форматі online show. Разом з нашими партнерами ми поділимось кейсами та досвідом роботи під час пандемії та криз, а також новими трендами в стратегічних комунікаціях для громадського та державного секторів.
Приєднуйтесь до обговорення! Реєстрація на участь у події триває до 18 січня.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

2020 подарував нам ще одну можливість для навчання та відкрив нові горизонти для нашої аналітичної роботи. Протягом року, ми зосереджувались на змінах у залученні громадян, адаптації ОГС до реалій COVID-19 та впливі місцевих виборів на громадських активістів та локальну політику.

****

Національні опитування щодо громадського залучення 2020: рівень залучення залишається низьким, але залишає простір для оптимізму

Протягом 2020 року ми провели два загальнонаціональні опитування щодо громадського залучення, щоб оцінити обізнаність та участь респондентів у громадських активностях, а також дослідити рівень сприйняття реформ в Україні.
Зимове опитування показало, що хоча залучення громадян залишається незначним, рівень обізнаності та зацікавленості у громадській діяльності є обнадійливими. Водночас воно продемонструвало певні цікаві тенденції, пов’язані зі сприйняттям громадянами міграції, корупції та суспільних цінностей.
Осіння ж хвиля опитування дозволила нам зробити висновок про те, що українці менше переймаються державними проблемами, ставлячи на перший план особисті та родинні інтереси та безпеку. Дані цієї хвилі також надали важливі інсайти для оцінки рівня громадянської обізнаності українців. 

****

Громадянське суспільство підіймається до боротьби з Covid-19

Ми проаналізували, які ключові уроки винесло українське громадянське суспільство, щоб утримати Україну на шляху прогресу, поки вона намагається приборкати вірус. Реакція громадського сектору та низових ініціатив на кризові виклики підкреслила вирішальну роль громадянського суспільства у підтримці демократичного курсу країни. 

Детальніше

****

Три висновки про поєднання активізму з виборами

Цього року ми також уважно вивчали головні тренди місцевих виборів та висунули гіпотезу про те, як буде продовжуватися тенденція щодо масової участі активістів у виборах, що розпочалася ще під парламентських виборів 2019 року. Також, ми проанізували як це явище впливатиме на громадських активістів та політику місцевих громад. Дізнайтеся більше про наші ключові висновки по результатах місцевих виборів.

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Онлайн-фестивалі долають карантинні обмеження

Незважаючи на суворі карантинні заходи, Всеукраїнська асоціація музичних подій охопила та об’єднала сотні тисяч меломанів з усієї країни. Щоб глядачі могли почути та насолодитися виступами своїх улюблених виконавців, організатори запустили низку унікальних онлайн-концертів.
Кульмінацією проєкту став Respublica FEST, проведений у Кам’янець-Подільській фортеці у змішаному форматі безперервної онлайн-трансляції з численних живих камер та локацій фестивалю. Детальна модель фортеці була відтворена в грі Minecraft. Всі сцени, майданчики та інші об’єкти були розташовані так, як це відбувалося і в офлайновому фестивалі.
Багато предстаників українського шоу-бізнесу та креативних галузей активно долучилися до організації цих подій, що дозволило охопити понад 2 мільйони глядачів по всій країні. Усі заходи супроводжувалися перекладом на мову жестів, щоб зробити їх ще більш доступними для широкої аудиторії та людей з інвалідністю.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

VoxCheck руйнує міфи про COVID-19

Небезпека коронавірусу не обмежуться лише симптомами. Як і будь-яка криза, ця тема рясніє фейками та маніпуляціями, збільшуючи суспільну напругу. VoxCheck, проєкт, який реалізовує партнер Програми «Долучайся» VoxUkraine, оголосив війну коронавірусним міфам, приєднавшись до #CoronaVirusFacts / #DatosCoronaVirus Alliance – спілки 100 команд з факт-чекінгу з усього світу. У березні 2020 року VoxUkraine офіційно стали фактчекером для Facebook в Україні.
З того часу команда VoxCheck використовує інструменти Facebook для блокування фейкових новин відповідно до стратегії Facebook. На сьогоднішній день команда щодня перевіряє до 20 тверджень та публікує перевірену інформацію на сайті проєкту.
Щоб охопити ширшу аудиторію, VoxUkraine спільно з UA:Суспільне записали серію відеороликів проєкту “Fake Hunter”. У цих відео керівник VoxCheck розвінчує найпоширеніші фейки про COVID-19.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Центр «Нова Європа» оцінив поступ регіонів щодо європейської інтеграції

Щоб зрозуміти, як українські регіони крокують до європейської інтеграції, Центр «Нова Європа» запустив проєкт «Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей». Його методологія складена на основі відповідності 50 індикаторам у 9 сферах. Дослідження зібрало значну кількість важливих для областей інсайтів. В кінці 2020 року, Центр продовжив обговорення та презентації у Запоріжжі та Херсоні, привернувши значну увагу місцевих ОГС та ЗМІ. 

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Коаліція ОГС на варті реформи та конкурентності закупівель

В коаліції з іншими громадськими організаціями, включаючи наших партнерів з Центру Протидії Корупції, Transparency International Україна завадили можливому відкату реформи закупівель, закликавши Кабінет Міністрів переглянути свої плани щодо запровадження пільг для національних учасників тендерів, що суперечить міжнародним зобов’язанням України.
Це далеко не єдина спроба приборкати корупційні ризики у сфері закупівель. Протягом року, Transparency International Україна продовжували уважно стежити за спробами внесення законодавчих поправок, які могли б підірвати конкурентний підхід до оренди національного та комунального майна та зменшити доходи державного бюджету.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Партнери Програми «Долучайся» створили карту судової реформи

Провідні громадські організації, включаючи наших партнерів – Центр політико-правових реформ, Transparency International Україна та Центр протидії корупції – розробили Карту судової реформи. Вона дозволила громадськості відслідковувати хід судової реформи в Україні, включаючи реформу судового управління та оновлення судів. 

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Global Office залучає молодь до участі у місцевих виборах 2020

Цього року #ВліпиЗаСебе, ініціатива громадської організації Global Office із залучення молоді до голосування на виборах, встановила нові рекорди креативного залучення. Яскравий кліп-маніфест «Байдуже» отримав не лише мільйонні перегляди у соціальних мережах, а й головну нагороду фестивалю соціальної реклами Molodiya.
Кампанія також вийшла у офлайн з серією плакатів «По дорозі», що з’явилися на вулицях Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра та Запоріжжя. До всього того організатори #ВліпиЗаСебе разом з брендом одягу Who is it? випустили лімітовану колекцію кепок «А ти з якого району?» для того, щоб кожен власник такого головного убору пам’ятав, що несе відповідальність за свій район та його благоустрій.

Watch

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Марафони ЧЕСНО забезпечили прозорий моніторинг виборчого процесу

Чесні вибори – це фундамент демократії. Під час обох турів місцевих виборів 25 жовтня та 22 листопада Рух ЧЕСНО провів два безперервних виборчих марафони, спостерігаючи за перебігом виборів всій країні, повідомляючи про порушення під час голосування та підрахунку голосів, дані екзит-полів та остаточні результати. Спостерігачі ЧЕСНО відвідували виборчі дільниці по всій країні. Цього року, крім самого голосування, окрема увага приділялася заходам безпеки для запобігання поширенню COVID-19. Також марафон надав громадянам можливість долучитися до моніторингу через можливість повідомити представникам ЧЕСНО про порушення на дільницях. 

****

Історії успіху з регіонів

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

ГО “Розвиток разом” залучає громадян до процесу ухвалення рішень

Щоб збільшити кількість людей, які займаються громадською діяльністю та перевірити доступність громадського транспорту, ГО «Розвиток разом» запустили проєкт «Мережа молодіжних хабів Харківської області сприяє громадській активності». Проєкт ініціював адвокаційну кампанію щодо комфорту приміських електричок та залучив понад 1600 громадян які подали більш ніж 100 колективних та індивідуальних звернень до органів влади з рекомендаціями щодо покращення перевезень.
В результаті, Харківська обладміністрація оновила та затвердила тарифи на приміські електрички, а також відремонтувала один з електропоїздів. Проект також сприяв запровадженню бюджетів участі в містах Балаклія та Красноград.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

ГО «FreeDom» робить Енергодар більш інклюзивним та екологічним

У співпраці з 10 місцевими ОГС, наш партнер ГО “Freedom” ініціювали проєкт “MOSAIC” та провели адвокаційну кампанію з інклюзії та сортування сміття в місті. Разом, вони розробили дві муніципальні програми – “Інклюзивний Енергодар” та “Енергодар сортує”, які були затверджені депутатами на сесії міської ради.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Тренінги з адвокації допомагають жителям Нової Каховки боротися з незаконними забудовами

Центр сучасного розвитку “Астра” успішно залучив понад 100 активних мешканців Нової Каховки до участі в тренінгах з адвокації. Отримані знання дозволили громадянам активізувати протест проти забудови лісової ділянки – вони написали листи до різних установ, місцевих посадовців, повідомили про існування проблеми через соціальні мережі. У результаті забудовник не отримав дозволу на використання цієї ділянки під будівництво.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 грудня

Центр соціального парнтерства пропонує рішення місцевим депутатам та інформує виборців про популізм

Центр соціального партнерства підписав меморандум про дотримання депутатами міської ради 2020-2025 років Громадської Дорожньої карти, що була розроблена спільно з громадянами в рамках проекту “Виборець та депутат. Розвиваємо Суми разом». Дорожня карта пропонує базові рішення в шести основних сферах розвитку міста та закладає основу для розробки подальших рішень міської ради.
Також активісти провели інформаційно-просвітницьку кампанію «Розумієш?», завдяки якій громада отримала антипопулістську альтернативу передвиборчим обіцянкам, можливість більше дізнатись про повноваження місцевих депутатів, функції міської влади та задуматися про власну відповідальність за зроблений вибір.

Детальніше

****

Ми вдячні всім нашим партнерам, котрі зробили 2020 рік роком зростання, нових можливостей та успіхів, завойованих у нелегкій боротьбі з коронавірусом.
Нехай прийдешній рік допоможе вам здійснити свої плани, втілити мрії та принесе спокій і щастя у ваші родини.
Бажаємо вам року амбітних починань та спільних перемог!

Generated by Fontastic.me