Новини громадянського суспільства України, 30 червня

«Конституція  це дороговказ, від якого я ніколи не відступлюся». Джордж Вашингтон сказав ці слова громадянам Бостона ще в 1795 році, але вони актуальні й сьогодні. Святкування 25-ї річниці Конституції України дає нам можливість замислитися над її значенням у забезпеченні прав і свобод громадянина. З іншого боку, це дороговказ для влади та орієнтир для нас, громадян, щоб ми могли контролювати їх дії. Але ось у чому питання: чи повністю ми користуємося цими правами? У цьому номері нашого ньюзлеттера ми зібрали важливі новини громадянського суспільства, а також свіжі дані про ставлення людей до Конституції. Долучайтеся до традиційного тижневого огляду разом з нами!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Свобода та демократія не можуть існувати без верховенства права та поваги до громадян. Хоча ці фундаментальні істини можуть здаватися такими очевидними на папері, реальність може неприємно здивувати. Тож яка ситуація в Україні? На жаль, результати останнього дослідження проведеного Центром Разумкова виявили, що говорити про успіх України у цьому напрямку рано. Лише третина громадян (36%) дотримуються думки, що Україна – правова держава. Водночас, українці загалом оптимістично оцінюють наскільки дотримувалися в Україні права людини і громадянина. Найкраще громадяни оцінювали дотримання в Україні таких прав та конституційних принципів (за 5-бальною шкалою): право на свободу пересування (3.7), на життя (3.6), на свободу слова, думки, совісті і релігії (3.6). Найгірше ж оцінюється дотримання права на справедливий, відкритий і незалежний суд (2.6). Більше інформації в нашому щотижневому графіку.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

«ЕКОном Планету»: Alyona Alyona провела перші автограф-сесії

У рамках всеукраїнської еко-кампанії «ЕКОном Планету» Програма «Долучайся!», Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій та Metro Cash & Carry Україна провели перші автограф-сесії з реперкою та авторкою пісень, а також абмасадоркою проєкту Alyona Alyona у Харкові (23 червня) та Києві (29 червня). Понад 80 еко-свідомих українців відвідали подію в Харкові, а ще 31 – у Києві. Разом вони принесли майже 200 кг відсортованого сміття на подальшу переробку та отримали у винагороду брендовані еко-подарунки від Alyona Alyona. Слідкуйте за оновленнями на Facebook сторінках Програми «Долучайся!» та ВАМП.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Вакансія від Програми «Долучайся!»

Pact Inc. продовує шукати кандидатів на посаду Асистента із закупівель та фінансів для Програми «Долучайся!». Тисність на посилання, щоб встигнути надіслати нам аплікаційну форму до 14 липня.

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Другий півфінал інтелектуального ігрового шоу «Нова генерація» вже в ефірі

26 червня на телеканалі «Еспресо» вийшла друга серія інтелектуального телеконкурсу «Нова генерація», присвяченого 25-й річниці Конституції України. Учасники гри – п’ять старшокласників, які змагаються у знанні української Конституції та демонструють її важливість у повсякденному житті. Хочете також перевірити свої знання? Тоді тисніть на посилання нижче!

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Новий відеоурок для розвитку громадянського суспільства від «Демініціатив»

«Якщо вас немає в телевізорі – значить вас не існує», – цю вже крилату фразу Ірини Бекешкіної особливо корисно «взяти на озброєння» початківцям з публічності та комунікацій – активістам ГО, експертам та аналітикам, депутатам та й взагалі амбіційним людям. Як створити інформаційний привід, щоб привернути увагу засобів масової інформації? Якою має бути послідовність дій для проведення публічного заходу, враховуючи час, місце, учасників й який сценарій краще спрацює? Які матеріали потрібно підготувати, щоб захід отримав якнайбільший розголос? Про це детальніше в черговому відеоуроці від експерта Фонду «Демократичні ініціативи» Юрія Горбаня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Як контролювати оренду державної та комунальної власності: інструкція TI Україна

Наші партнери з Transparency International Україна продовжують серію майстер-класів з моніторингу аукціонів продажу та оренди державного і комунального майна. У цьому матеріалі експерти організації розглянуть способи пошуку необхідної інформації для моніторингу процедур з оренди.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Акція «КиївПрайду» отримала срібну нагороду на «Канських левах»

Минулорічна кампанія KyivPride «Мама зрозуміє та підтримає» агентства Saatchi & Saatchi Ukraine, яку презентували під час онлайн-прайду в Україні, отримала срібну нагороду на міжнародному фестивалі у сфері реклами та креативу «Каннські леви», – найпрестижнішій світовій премії у сфері реклами. Це перша і єдина нагорода в історії України в номінації Outdoor.

****

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

«Амбасадори Розмаїття: про права кожного та кожної»

СТАН оголошує набір для участі у тренінгу «Амбасадори розмаїття: про права кожного та кожної», що відбудеться з 6 по 9 липня в Івано-Франківську. Мета тренінгу – підвищити рівень обізнаності в сфері прав людини та протидії дискримінації. Реєструйтеся за посиланням!

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Триває конкурс зі створення інтерактивних маршрутів «Права людини та де їх шукати»

ГО «Вектор прав людини» запрошує вас взяти участь в конкурсі зі створення інтерактивних маршрутів «Права людини та де їх шукати», що проходить в межах проєкту «В пошуках прав людини». У конкурсі можуть взяти участь усі бажаючі, незалежно від віку, сфери діяльності, наявності аналогічного досвіду тощо. Організатори вітають культурне та соціальне різноманіття учасників. Для участі потрібно заповнити онлайн-анкету до 10 липня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 30 червня

Досвід змін: Конференція про комунікацію та адвокацію у громадському секторі

Дуже важливо ділитись досвідом і знаннями всередині громадського сектору, адже такого обміну часто не вистачає. Саме тому Центр дослідження суспільства (Cedos) організовують конференцію, де громадські організації представлять кейси зі своєї роботи і порефлексують над своїми досвідами разом з колегами. Відібрані учасниці та учасники вже готуються поділитись досвідом досліджень, аналітики, комунікації та адвокації, тому не барись та реєструйся за посиланням. Захід транслюватиметься у Facebook та на Youtube.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me