Новини громадянського суспільства України, 3 травня

Війна, розв’язана Росією проти України, спричинила значний біль та спустошення. Однак вона й об’єднала українців та дала поштовх до безпрецедентного сплеску громадського активізму. Долучаючись до волонтерства, благодійності, участі в громадських організаціях або просто практикуючи відповідальну громадянську позицію, молоді українці активно наближають перемогу України.
У цьому випуску ми підготували інфографіку зі свіжими даними про розвиток молодіжного активізму з початку війни. Традиційно ми заохочуємо вас бути в курсі останніх новин громадянського суспільства та ознайомитися з нашими вакансіями та грантами. Залишайтеся з нами та насолоджуйтесь читанням!

****

Як змінився молодіжний активізм під впливом повномасштабного вторгнення? Згідно зі звітом аналітичного центру Cedos  «Вплив війни на молодь в Україні», з початком війни волонтерство стало найпоширенішою формою громадського активізму – 42% вказали, що долучались до волонтерства протягом останніх 12 місяців. Найбільше молодь займалась збором коштів для ЗСУ (33%), допомагала фізично на місцях (19%), допомагала військовим (18%), ВПО або біженцям (16%), а також збирала кошти та організовувала збір гуманітарної допомоги (13%). Говорячи про інститути громадянського суспільства, 16% молоді вказує, що вони брали участь в волонтерських організаціях, 8% брали участь у шкільному або студентському самоврядуванні, а ще 8% брали участь у благодійних або гуманітарних організаціях.

****

Новини громадського сектору

Громадські організації закликають ВРП не розглядати відставку суддів-корупціонерів 

25 квітня Центр протидії корупції, Автомайдан і Фундація DEJURE закликали Вищу раду правосуддя (ВРП) не відправляти у відставку суддів, звинувачених у вчиненні корупційних злочинів. Активісти стверджують, що просте звільнення таких суддів призведе до їх почесної відставки зі значними довічними пенсіями та подальшим імунітетом від судового переслідування. Натомість ОГС закликають ВРП зупинити розгляд питання відставки суддів до розгляду дисциплінарних скарг щодо них. 

Детальніше

****

CASE Україна представили звіт про економічні пріоритети повоєнної України на Європейському економічному конгресі  

24 квітня CASE Україна представила звіт «Економічні пріоритети для повоєнної України» на Європейському економічному конгресі в Катовіце (Польща). Під час панелі «Україна – війна, підтримка, відбудова» ОГС закликала українську владу прискорити судову та правоохоронну реформи та підкреслила ризики, пов’язані з повоєнним періодом. 

Детальніше

****

Фонд родини Богдана Гаврилишина розпочинає VII Марафон відповідальності 

Фонд родини Богдана Гаврилишина запрошує всіх охочих долучитися до VII Марафону Відповідальності. Ініціатива триватиме з травня до початку червня, щоб поширювати та ствержувати цінності, викладені у «Декларації відповідальності людини» Богдана Гаврилишина. Цього року Марафон проходить під гаслом «Розквітнуть соняхи – розквітне Україна», який підкреслює, що кожна відповідальна дія наближає перемогу України. 

Детальніше

****

Мережа захисту національних інтересів «АНТС» налагоджує культурну співпрацю між Україною та Великою Британією

26 квітня Мережа захисту національних інтересів «АНТС» долучилась до організації церемонії побратимства бібліотек Ліверпуля та Одеси, що відбулася в Великій Британії. Церемонію відвідали король Чарльз III та королева-консорт Камілла. Під час заходу представниця «АНТС» наголосила на важливості збереження культурної спадщини України. Це перше побратимство між бібліотекою України та Великої Британії.

Детальніше

****

Docudays UA представили Україну на Міжнародному кінофестивалі в Канаді 

1 травня Docudays UA презентували чотири документальні стрічки на ексклюзивній панелі про Україну на Hot Docs Festival у Торонто. Документальні фільми створено в рамках ініціативи Civil Pitch 2.0, щоб висвітлити вплив війни на повсякденне життя українців та посилити голос України у світі. Більше про фільми читайте за посиланням. 

Детальніше

****

Запорізький центр розслідувань запускає відеопроект, що підвищить обізнаність громадян про місцеву корупцію

Запорізький центр розслідувань (ЗЦР) анонсував запуск YouTube каналу, де активісти ділитимуться останніми розслідуваннями й репортажами про місцеву корупцію. Перше відео розповість про надмірну вартість транспортних засобів, куплених місцевою владою та правоохоронними органами за державні кошти під час війни. Так, ЗЦР підвищує обізнаність громадян щодо місцевої корупції та сприяє притягненню влади до відповідальності.

Детальніше

****

Вокс Україна проведe конференцію про реформування України під час війни

19 травня Вокс Україна проведе конференцію «Вперед і вгору: реформування України під час війни». Під час події запрошені спікери обговорять, як Україні вдається долати виклики війни та які важливі уроки варто вивчити з отриманого досвіду. Зареєструйтеся, щоб взяти участь у конференції.

Детальніше

****

Можливості

Перегляньте наші можливості

Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:

  • Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5

  • Ми оновили та продовжили конкурс грантів для ще більшої кількості громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
  • Ми оголосили запит пропозицій для постачальників послуг – https://bit.ly/3LFYW2B 

Відвідайте наш сайт, щоб отримати додаткову інформацію та не пропустити майбутні можливості.

Детальніше

****

Конкурс грантів на підтримку дослідницьких ініціатив ОГС

ІСАР Єднання запрошує громадські організації, які мають досвід аналітичної роботи, до участі в конкурсі грантів на підтримку дослідницьких ініціатив. Метою конкурсу є підвищення рівня доказовості та аргументованості у плануванні відновлення країни, європейської інтеграції та роботи ОГС під час війни. Відбіркова комісія щомісячно оцінюватиме заявки та обиратиме переможців, починаючи з червня 2023 року до 30 листопада 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Андрій Куцик: Українське громадянське суспільство як один із ключових гравців у війні Росії проти України 

Сьогодні, коли ми говоримо про війну, розв’язану Росією проти України та про майбутню перемогу України, ми повинні пам’ятати про українське громадянське суспільство. Його голос є потужним і обидві сторони війни повинні будуть до нього прислухатися. Читайте більше, щоб дізнатися про силу громадянського суспільства  як політичного та геополітичного гравця.

Детальніше

****