Новини громадянського суспільства України, 29 липня

“Громадянська освіта, як і будь-яка освіта, це постійна співпраця та діалог…  Кожне покоління повинно передати наступному не лише повністю функціонуючу владу, що здатна відповідати потребам людей, але й інструменти для її розуміння та вдосконалення”.

Сьогодні громадянська освіта в Україні є не менш важливою за інші предмети, а її визнання з боку представників влади постійно зростає. Партнери програми “Долучайся!” також роблять все можливе для забезпечення майбутніх громадян знаннями та інструментами для захисту власних прав та здійснення контролю за діяльністю влади.

Цього тижня у нашому ньюзлетері ви зможете прочитати про результати дослідження щодо освіти  та вплив карантину на неї, результати онлайн дискусії експертів щодо майбутнього громадянської освіти, а також останні новини щодо розробки молодіжної політики. А наш графік тижня розкаже про рівень громадянської обізнаності серед українців. Більше про все це читайте прямо зараз.

****

Новини програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Програма “Долучайся!” та представники донорської спільноти обговорили стан та перспективи розвитку громадянської освіти

Вчора ми зібрали представників провідних донорських організацій, які здійснюють розвиток громадянської освіти в Україні. Наші експерти представили ключові результати дослідження щодо громадянської освіти в Україні, що було проведено на початку цього року. Роланд Ковач, директор Програми “Долучайся!”, наголосив на важливості формування загального підходу до громадянської освіти в країні шляхом об’єднання навчальних програм з громадянської освіти під егідою Міністерства освіти і науки та заходів з неформальної освіти, яку очолює Міністерство молоді та Спорту.

Пані Раїса Євтушенко, провідний експерт МОН з питань громадянської освіти в школах, заявила, що ситуація з COVID-19 пролила світло на багато проблем, які раніше були неочевидними. Це стосується, перш за все,  дистанційного навчання. Відтак необхідно збільшити кількість онлайн-курсів, які допоможуть і вчителям, і дітям, і їхнім батькам. Учасники також обговорили можливі варіанти, які сприятимуть вирішенню проблем, пов’язаних із COVID та які наразі впливають на формальну та неформальну громадянську освіту в Україні. Ідеї та додаткові рекомендації, якими поділилися учасники під час дискусії, будуть інтегровані у секторальний аналіз громадянської освіти в Україні програми “Долучайся!”.

****

Зустрічайте наш спеціальний проект з Liga.Net про громадянську освіту

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Хто такий свідомий громадянин, чи можна залишатися патріотом живучи за кордоном, та чи може школа навчити підлітків відповідальному ставленню до себе та суспільства? Разом з Освіторією та Global Teacher Prize Ukraine ми попросили поділитися своїми думками про це  Ахтема Сеїтаблаєва, Майкла Щура та ще трьох українців, громадянська позиція яких може стати прикладом для інших. Читайте більше у нашому спецпроекті з Liga.Net.  Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Не забудьте відзначити кращого вчителя громадянської освіти в Україні!

 

Цього року програма “Долучайся!” та Global Teacher Prize Ukraine започатковують нову номінацію – “Учитель громадянської освіти”. Ми дуже хочемо відзначити тих, хто формує у молодого покоління громадянську позицію. Тих, хто доносить до наших школярів принципи демократичної держави. Та тих, хто вже зараз створює основу для нової України. Тож, якщо ви знаєте вчителів, які цікаво та натхненно викладають предмет “Громадянська освіта” – заповнюйте заявку на участь у конкурсі за посиланням до 1 серпня.

****

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Зустрічайте нас у LinkedIn!

Експерті колонки, цікаві дані та інтерв’ю з лідерами громадського сектору України. Все це тепер не тільки на нашому сайті та сторіночці у Facebook. Окремі матеріали ми готуємо для наших фолловерів у LinkedIn. Подивіться самі та не забудьте поділитись лінком зі своїми партнерами, колегами та друзями!

****

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Наш ньюзлетер йде на літні канікули

Кажуть, що боротьба за демократію триватиме вічно. Але всім час від часу теж потрібна перерва. Іноді нам вкрай необхідно виділити час для роздумів, розробки стратегії та відновлення сил для її реалзіації. Літо – ідеальний час для цього! Ми сподіваємось, що під час вашої літньої відпустки у вас завжди є можливість не тільки відпочити, але задуматись над тим, що відбувається навколо. Ми також візьмемо невеличку літню паузу на декілька серпневих тижнів, щоб не тільки відпочити, але й переглянути та проаналізувати результати своєї роботи.

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Чи знаєте ви знаєте який законодавчий документ містить формулювання основних прав українців? Переважна більшість (83%) українців знає, що це Конституція. Ви будете здивовані, але у вересні 2017 року ця кількість була дещо меншою – лише 71% дали правильну відповідь. Аналогічна ситуація з визначенням трьох гілок влади в Україні. Тільки 78% відповіли на питання – попереднього року лише 67% .

Ми дуже сподіваємось, що з року в рік ці цифри будуть значно кращими, адже ми запустимо онлайн-курс з громадянської освіти. З його допомогою кожен отримає шанс вдосконалити свої знання з питань демократії, державного управління, прав людини та багатьох інших. Детальніше тут/

****

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Експерти вважають громадянську освіту каталізатором громадянської участі

Участь у громадському житті є запорукою демократичного розвитку, а громадянська освіта відіграє ключову роль у забезпеченні участі у ньому. Саме такими є ключові висновки з нового аналітичного матеріалу від експертів з Brookings Institute про значення громадянської освіти у всьому світі.

Автори статті розглядають нові та інноваційні форми громадянської освіти, необхідні навички для 21 століття, соціальні цінності, підтримку викладання та навчання, які вкрай необхідні для розвитку громадянської обізнаності. Детальніше тут.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Освіта і пандемія: дізнайся думку українців разом з експертами Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва

Сьогодні експерти Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва представили результати загальнонаціонального дослідження “Освіта і пандемія: що українці думають про дистанційне навчання та як оцінюють ЗНО”. Разом з освітянами експерти обговорили сприйняття українцями дистанційного навчання у школах та пропозиції щодо того, що варто робити у разі другої хвилі поширення COVID-19 в новому навчальному році.
Як свідчать результати опитування, близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією, цей крок підтримують лише 32% громадян. Серед найістотніших проблем щодо переходу на дистанційне навчання, експерти також виокремили зниження рівня успішності дітей, брак уваги учителів до потреб дітей під час навчання та технічні проблеми: погану якість Інтернету та відсутність пристроїв для онлайн-навчання.

Також говорили про оцінку  ефективності зовнішнього незалежного оцінювання і чи можна у нинішніх умовах уникнути корупції. За даними опитування, 67% українців підтримують запроваджену у 2008 році систему вступу до ВНЗ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Експерти погодилися з думкою більшості громадян, що ЗНО поставило усіх абітурієнтів у рівні умови, а також дозволило зменшити рівень корупції при вступі до ВНЗ. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

VoxUkraine продовжує розвінчувати фейки

 

Протягом цього тижня, VoxUkraine випустив серію матеріалів з факт-чекінгу. Цього разу експерти розвінчували інформацію про те, що соціальне дистанціювання “не допомагає” у боротьбі з коронавірусом, пандемія і карантин “пов’язані” з цілями сталого розвитку, а також що маски “неефективні”, тому що асимптомно інфіковані люди “не можуть” розповсюджувати коронавірус. Більше перевіреної інформації читайте тут.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Про інклюзію та доступність за допомогою екскурсій –  досвід Енергодара

 Цими вихідними наш партнер з Енергодару – ГО “Freedom” провела незвичну екскурсію “Сенс міста”.  Екскурсовод – Костянтин Муравйов – розказав і показав, з якими бар’єрами у повсякденному житті стикаються люди з вадами зору. І про них Костянтин знає не з чуток – він сам має такі проблеми. У такий спосіб активісти вирішили розказати волонтерам, небайдужим містянам та активістам про бар’єри, які заважають їх місту стати інклюзивним.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Верховна Рада на шляху до визначення принципів молодіжної політики

22 липня в першому читанні було прийнято законопроект #3718 “Про основні засади молодіжної політики”. Законопроектом пропонується визначити мету, завдання, принципи та пріоритети молодіжної політики в Україні; обов’язки центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування щодо молодіжної політики. Документ включає в себе три основні блоки: участь молоді у розробці політики, інфраструктура молодіжної роботи та фінансування, а саме створення Українського молодіжного фонду, який підтримуватиме проекти у сфері молодіжної політики. Серед іншого законопроект передбачає гарантії та механізми участі молоді у її формуванні та реалізації політики.

****

Новини громадянського суспільства України, 29 липня

Реалізуй свій соціальний проект разом з UPSHIFT Україна

 Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголошує набір молодіжних команд для міжнародної інноваційної програми UPSHIFT Україна. Молодь з усієї України може отримати менторську підтримку та фінансування до 60 тисяч гривень для реалізації власних проектів у сфері соціальних інновацій. До участі в онлайн програмі запрошують молодіжні команди з 3-5 учасників віком від 14 до 22 років з усіх областей України. Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me