Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

Одна мудра людина колись сказала: “Уряд формує не просто більшість, а більшість тих, хто долучається до політичних процесів”. Місцеві вибори, що відбулися минулої неділі, засвідчили напрочуд низьку явку виборців. Проте, це не привід втрачати оптимізм, адже громадянське суспільство України не покладаючи рук працює над посиленням участі громадян у політичному житті громад та створенням відчуття спільної відповідальності за успішне майбутнє України. У цьому випуску нашого ньюзлетера ми детальніше розповімо про діяльність наших партнерів, які пробуджують дух демократії серед українців, створюють креативні рішення для залучення молоді до виборів та про місцеві ініціативи, що працюють над включенням громадян до прийняття політичних рішень.

***

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

Післявиборча реальність: програма «Долучайся!» обговорила суспільні настрої з лідерами громадянського суспільства

21 жовтня разом із Коаліцією РПР ми провели онлайн-дискусію з лідерами громадянського суспільства України під назвою “Суспільні настрої: реальний стан справ або що очікувати після 25 жовтня?”. Спікерами стали Віталій Шабунін (ЦПК), Андрій Андрушків (CenterUA), Юлія Мінчева (VoxUkraine), Олексій Гарань (Фонд «Демократичні ініціативи»), Денис Денисенко (РПР).

Спікери обговорили обізнаність та участь українців у громадських ініціативах, ставлення українців до перебігу реформ та ефективності влади, а також залучення громадян до антикорупційної реформи. Експерти зійшлися на тому, що громадський активізм не має завершуватись із виборами, а країна може змінюватися лише тоді, коли громада постійно слідкує за станом справ на місцях та бере активну участь у розбудові своєї спільноти. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше цікавих думок та рекомендацій від експертів.

Детальніше

***

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Чи голосували ви 25 жовтня? Як показало опитування наших партнерів з Фонду «Демократичні ініціативи» станом на кінець вересня 82% українців стверджували, що голосуватимуть на місцевих виборах, В той же час, за даними соціологічної групи «Рейтинг», 51% сміливо заявляв, що планує голосувати, навіть якщо ситуація з коронавірусом погіршиться. Однак, фактична явка виявилася напрочуд низькою – голосувати прийшли лише 37% українців. Приблизно така ж частка громадян (34%) вважали, що місцеві вибори позитивно вплинуть на їхні міста.

Якщо ви намагаєтеся пояснити низьку явку, у нас є відповідь. Найпоширенішими причинами, через які українці не голосували на місцевих виборах, були поганий стан здоров’я (20%) та перебування не за місцем реєстрації (19%). Менша частка (14%) зізналася, що не знають за яких кандидатів і партії голосувати, тоді як 12% вибори не були цікаві взагалі. Через ситуацію з коронавірусом не голосували 10% громадян. Детальніше – у нашому графіку тижня.

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

ЧЕСНО забезпечує прозорий нагляд за виборчими процесами

25 жовтня ЧЕСНО провів онлайн-марафон «День місцевих виборів». Це вже третій за рахунком виборчий марафон від ЧЕСНО після президентських та парламентських виборів в Україні, запроваджений з метою забезпечення громадського нагляду за виборчими процесами. Активісти слідкували за перебігом місцевих виборів та повідомляли про порушення з різних областей країни в режимі реального часу. Спостерігачі ЧЕСНО відвідали понад 90 виборчих дільниць протягом дня виборів. Що вони там побачили? Переходьте за посиланням, аби дізнатися усі деталі

Детальніше

***

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

Активності #ВліпиЗаСебе креативно залучають молодь до голосування

Протягом декількох місяців #ВліпиЗаСебе, ініціатива громадської організації Global Office, проводила активну креативну кампанію із залучення молоді до голосування на виборах. Організація відмовилася від традиційних форматів взаємодії та зробила ставку на креатив. Яскравий кліп-маніфест «Байдуже» отримав не лише понад мільйон переглядів у соціальних мережах, а й головну нагороду фестивалю соціальної реклами Molodiya.

Кампанія також вийшла у офлайн з серією плакатів «По дорозі», що з’явилися на вулицях Києва, Харкова, Одеси, Львова, Дніпра та Запоріжжя. До всього того організатори #ВліпиЗаСебе разом з брендом одягу Who is it? випустили лімітовану колекцію кепок «А ти з якого району?» для того, щоб кожен власник такого головного убору пам’ятав, що несе відповідальність за свій район та його благоустрій.

Детальніше

***

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

Експерти: коронавірус вплине на явку виборців

23 жовтня Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва опублікував результати опитування регіональних експертів “Україна напередодні місцевих виборів”. Метою опитування було визначити експертну оцінку ефективності діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування та зазначити особливості місцевих виборів 2020 року, зокрема, вплив пандемії COVID-19. Згідно з дослідженням, 68% експертів заявили, що епідемія негативно вплине на явку, і багато людей не бажатимуть приходити на виборчі дільниці та голосувати. Цей прогноз підтвердився: явка українців на місцевих виборах 25 жовтня склала 37%. Найвища явка була зафіксована у Тернопільській області – 46,77%, найнижча – 31,67% – у Донецькій області.

Детальніше

 

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

У Сумах з’явились борди та сіті-лайти, які пояснюють повноваження депутатів

Напередодні виборів Сумська платформа реформ встановила у своєму місті борди й сіті-лайти із написами, які пояснюють містянам суть роботи та повноваження органів місцевого самоврядування. “Депутат розпоряджатиметься твоїми грошима”, “Місцева влада не підвищує зарплати та пенсії”, “Нуль гривень – зарплата місцевого депутата” – ці та інші написи мотивували містян до усвідомленого вибору.

Детальніше

***

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

У Рівному містяни залучаються до вирішення питань громади

22 жовтня Рада реформ Рівного провела публічну онлайн-презентацію проекту “План дій для Рівного” для Рівненської міської ради VIII скликання. Подія мала на меті обговорити проєкт порядку денного з місцевими жителями та кандидатами, які брали участь у місцевих виборах. Під час заходу експерти поділились результатами моніторингу поточної ситуації у шести сферах реформ (прозорість, доступність та підзвітність Рівненської міської ради; прозорість у роботі комунальних підприємств; розширення зеленої площі; впровадження місцевої реформи охорони здоров’я; молодіжна політика; поводження з твердими побутовими відходами) та висунули власні пропозиції до змін.

Детальніше

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

IREX оголошує нову програму для молодіжних агентів змін

Міжнародна організація IREX разом із командою Програми UNITY розшукують молодь віком 10-35 років зі всіх куточків України, яка долучиться до молодіжної ради програми UNITY ТУТБУДЕКЛЬОВАНАЗВА. Спільнота проекту працюватиме онлайн та офлайн з однолітками та дорослими, з місцевими та міжнародними організаціями, обговорюватиме виклики, набуватиме нових навичок та вмінь та розроблятиме сміливі рішення. Якщо ти відповідаєш віковому критерію, проживаєш в Україні, мрієш принести позитивні зміни до майбутнього своєї країни, а також зобов’язуєшся протягом року присвячувати мінімум 4 години на тиждень роботі в проекті, заповнюй експрес-анкету за посиланням до 8 листопада та змінюй цей світ на краще.

Детальніше

***

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

Проєкт “КРИЛА” шукає партнера для розробки та впровадження інформаційно-комунікаційної кампанії

Проєкт «КРИЛА» (Жінки залучені: шлях до зростання та економічної безпеки), що впроваджується Пакт завдяки підтримці Уряду Канади, планує проведення інформаційно-комунікаційної кампанії. Проєкт спрямований на посилення економічної безпеки сільських жінок та найбільш вразливих та маргіналізованих груп. КРИЛА шукає компанію-партнера, яка допоможе вплинути на зміну ставлення до гендерних ролей та стереотипів.

Детальніше

***

Новини громадянського суспільства України, 28 жовтня

У Дніпрі та Запоріжжі відбувся Марафон розвитку громад

22 жовтня в межах Передвиборчого марафону розвитку громад для Дніпропетровської та Запорізької областей експерти, політики та активні громадяни зібралися для обговорення нагальних питань щодо напрямків розвитку громади, змін у місцевому самоврядуванні після виборів та важливості тісної комунікації між представниками влади та населенням. Організатором марафону виступила Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада», яка працює задля ефективного залучення громадян до політичних процесів.

Детальніше

Generated by Fontastic.me