USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 28 лютого

Вже понад два роки з початку повномасштабного вторгнення українці демонструють незламність, стійкість і неймовірну витримку. Цього тижня ми досліджуємо їхню непохитну відданість перемозі всупереч новим викликам. Ми також аналізуємо роль допомоги Заходу, її досягнення та сфери, які необхідно вдосконалити, а також низові ініціативи відбудови та залучення громадян. Ми вшануємо річницю спротиву Криму та тривалу боротьбу за визволення, а також підкреслимо важливу роль освіти з прав людини для розширення можливостей громадян. Приєднуйтесь до нас та дізнавайтесь більше про ініціативи, які посилюють Україну та українців.

****

Всупереч викликам війни, більшість українців зберігає віру в перемогу України над Росією. За результатами опитування Центру Разумкова, у січні 2024 року 85% респондентів висловили впевненість у перемозі України, що є трохи менше, ніж у попередні роки: 92% у серпні 2022 року, 93% у лютому-березні 2023 року та 93% у липні 2023 року. Порівняно з попередніми опитуваннями очікувані терміни настання перемоги стають більш віддаленими. Так, за даними останнього опитування, з-поміж тих, хто вірить у перемогу, 20% вважають, що вона відбудеться до кінця цього року, тоді як у лютому-березні 2023 року 50% вважали, що перемога настане до кінця 2023 р. 40% вважають, що вона настане через 1-2 роки (у лютому-березні 2023 р. – 26%), тоді як 14% очікують її протягом 3-5 років, порівняно з 7% у лютому-березні 2023 року.

****

Новини громадського сектору

Центр «Нова Європа» проаналізував підтримку Заходом України під час війни 

23 лютого Центр «Нова Європа» опублікував аналітичну інфографіку із оцінкою допомоги Заходу з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Інфографіка висвітлює основні помилки й головні досягнення та пропонує ініціативи міжнародних партнерів, які могли б наблизити перемогу України. Мета цих матеріалів – спонукати західних партнерів усунути помилки та вжити рішучі кроки, які здатні наблизити перемогу України і демократичного світу.

Детальніше

****

Центр розвитку інновацій представили дослідження залучення громадян до відбудови 

23 лютого Центр розвитку інновацій оприлюднили дослідження щодо залучення громадян до відбудови на місцевому рівні в умовах повномасштабної війни. Результати дослідження слугуватимуть основою для формулювання рекомендацій та наступних кроків щодо модернізації інструментів демократії участі та для моделювання процесу функціонування модуля eDem у цифровій екосистемі управління відбудовою.

Детальніше

****

Кримськотатарський ресурсний центр організував вуличну акцію  з нагоди дня спротиву окупації Криму

26 лютого Кримськотатарський ресурсний центр організував у Вінниці акцію з нагоди десятої річниці окупації Криму. У заході взяли участь керівники області, військові, представники кримських татар та мешканці міста. Вони розгорнули кримськотатарський та український прапори, а також плакати, розроблені активістами Міжнародного руху #LIBERATECRIMEA і Кримськотатарським Ресурсним Центром.

Детальніше

****

Центр громадянських свобод проведе тренінг з прав людини

Центр громадянських свобод анонсує онлайн тренінг «Вступний курс з прав людини», який відбудеться 2 березня 2024 року з 10:00 до 13:00. Під керівництвом Олександри Романцової, виконавчої директорки організації, заняття відбудеться в інтерактивному форматі з відео, прикладами та вправами, що допоможуть зрозуміти базові поняття міжнародних стандартів прав людини, актуальних для України.

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наші можливості та долучайтесь

****

Діяльність у рамках реформи державних підприємств (SOERA) оголошує річну програму 2024

Діяльність у рамках реформи державних підприємств (SOERA), що фінансується USAID/UKaid, оголошує про випуск річної програми на 2024 рік для грантового фінансування. Документ містить важливу інформацію про  грантову програму для залучення відповідних учасників українського громадянського суспільства, які поділяють спільні цілі з цілями програми SOERA. Він надає потенційним заявникам можливість залучитися до програми та отримати грантове фінансування для підтримки своїх ініціатив.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Нескінченні уроки війни 

Минуло два роки з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Ті, хто захищається від тривалої агресії, вирвані зі своїх домівок і минулого життя, щоденно стикаються з тяжкими втратами. Читайте статтю Катерини Ботанової, культурної критикині і кураторки, опублікованоу журналом Eurozine, щоб дізнатися, як митці, розмірковуючи про травму переосмислюють життя, коли на все впливає смерть.

Детальніше

****