Сьогодні ми відзначаємо прийняття Конституції України в 1996 році, наголошуючи на важливості збереження демократичних цінностей, викладених у цьому основоположному документі. Сьогодні, в часи коли Україна зіткнулася з викликами жорстокої війни, громадянське суспільство відіграє особливо важливу роль, захищаючи наші конституційні права, свободи та демократію.
У цьому ньюзлеттері ми досліджуємо ставлення українців до демократії та ділимось новинами від наших партнерів, присвячених збереженню демократичного майбутнього України. Також ми хочемо нагадати про наші відкриті вакансії та грантові можливості. Приєднуйтесь до нас та насолоджуйтесь читанням!
****
Який тип державного устрою найбільш бажаний для українців і чи змінилися їхні погляди з початком війни? Згідно з опитуванням Центру Разумкова, кількість українців, які вважають демократію найкращою формою правління для України, зросла до 73% у 2023 році порівняно з 54% у 2021 році. Також зросла частка респондентів, які вважають, що Україна у майбутньому буде високорозвиненою, демократичною, впливовою європейською країною (64% у 2023 проти 40% у 2021). Щодо демократії в Україні сьогодні, то 18% респондентів вважають Україну цілком демократичною державою, тоді як 67% у 2023 році (52% у 2021 році) визнають, що Україна ще не є повністю демократичною, але рухається у напрямку демократії.
****
Новини громадського сектору
Громадські організації закликають лідерів НАТО запросити Україну до членства в Альянсі
Центр «Нова Європа» спільно з українськими організаціями громадянського суспільства закликали лідерів НАТО запросити Україну до членства в Альянсі. ОГС вважають, що такий крок стане найефективнішим інструментом для завершення війни Росії проти України, запобігання новій агресії, продовження демократичних перетворень в Україні, та відбудови України за участі країн-членів НАТО.
****
Transparency International Ukraine створили рекомендації, як посилити боротьбу з корупцією для відбудови України
Щоб посилити антикорупційні зусилля для забезпечення прозорої відбудови Transparency International Ukraine (TIU) рекомендують вжити наступні кроки:
- Посилити інституційну спроможність антикорупційної екосистеми.
- Продовжити реформи судової системи та Конституційного Суду
- Повернути активи та вдосконалити механізми конфіскації
- Підвищити ефективність публічних закупівель.
TIU наголошують на важливості проведення прозорої, підзвітної відбудови з активним залученням громадянського суспільства та антикорупційними реформами.
****
Екологія-Право-Людина закликає до комплексних екологічних реформ для зеленого відновлення України
Екологія-Право-Людина (ЕПЛ) оприлюднили заяву, в якій підкреслюють важливість зеленого відновлення та пропонують кроки для його досягнення. ЕПЛ наголошують, що необхідно провести екологічні реформи, які гармонізують законодавство України з європейським та забезпечать перехід України до зеленої та чистої економіки під час відбудови.
****
Кримськотатарський ресурсний центр закликає Президента визнати День кримськотатарського прапора
Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) закликає Президента України офіційно визнати День кримськотатарського прапора на знак солідарності з боротьбою корінного народу за свободу Криму. Цей крок є важливим для досягнення справедливого та різноманітного суспільства й єдності серед українців. Приєднуйтеся до кампанії, тегнувши в коментарях Президента, використавши спеціальну маску з прапором та використовуючи хештег #LIBERATECRIMEA.
****
SavED збирає кошти на облаштування шкільних укриттів та навчальних приміщень
Благодійний фонд SavED в межах ініціативи Міністерства освіти і науки України розпочали літній фандрейзинг, щоб допомогти школам, що постраждали від війни. Ціль кампанії – облаштувати понад 15 укриттів і навчальних приміщень у школах та садочках Харківської, Миколаївської, Чернігівської та Київської областей.
****
Телебачення Торонто розповіли про інформаційний простір навколо України в західних медіа
У новому англомовному YouTube відеоподкасті від Телебачення Торонто відомий журналіст-розслідувач Майкл Вайс, який висвітлює міжнародні теми із фокусом на Близькому Сході та Росії, розповідає про інформаційний простір навколо України в західних ЗМІ, обговорює принципи висвітлення війни та конкретних події, таких як руйнування Каховської дамби та український контрнаступ у Запорізькій області.
****
Можливості
Перегляньте наші можливості
Ми раді запропонувати можливості для тих, хто в пошуках роботи, для представників громадянського суспільства та постачальників послуг:
-
Запрошуємо фахівців, зацікавлених у можливостях роботи, переглянути актуальні вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
-
Конкурс грантів для громадських ініціатив – https://bit.ly/43Eb4Ih
****
Конкурс грантів на підтримку дослідницьких ініціатив ОГС
ІСАР Єднання запрошує громадські організації з досвідом аналітичної роботи до участі в конкурсі грантів. Метою конкурсу є підвищення рівня доказовості та аргументованості у плануванні відновлення країни, європейської інтеграції та роботи ОГС під час війни. Відбіркова комісія щомісячно оцінюватиме заявки та обиратиме переможців, починаючи з червня 2023 року до 30 листопада 2023 року.
****
Що ми читаємо
Забезпечення довгострокової безпеки України: членство в НАТО та інші варіанти безпеки
Оскільки невиправдана війна Росії проти України продовжується, необхідно розуміти, чи має НАТО посилити свою підтримку Україні на липневому саміті у Вільнюсі. Цей аналітичний матеріал оцінює перспективи членства та інші варіанти безпеки, які Альянс та його члени повинні розглянути.
****