Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Громадянська участь може бути важкою навіть у звичайний час. Що вже говорити про часи пандемії? Коли встановлюються карантинні обмеження та впроваджуються заходи соціального дистанціювання, громадянам стає ще складніше брати участь публічних заходах та масових акціях. Але навіть ці вкрай важкі часи не стають на заваді для ГО, які продовжують залучати громадян до своєї діяльності за допомогою інноваційних інструментів та не забувають допомагати вразливим групам населення та тим, хто бореться з COVID-19. У цьому випуску нашого ньюзлетера, ми хочемо поговорити про креативні форми залучення громадян. Ми розкажемо про віртуальну зустріч з нашими партнерами, де ГО змогли поділитись своїм досвідом щодо роботи у реаліях коронавірусу. Також розповімо про наш музичний онлайн-концерт, який зібрав сотні тисяч поціновувачів музики по всій Україні та кошти для лікарів-супергероїв. Ви також дізнаєтесь про наших регіональних партнерів та їх боротьбу із пандемію на місцевому рівні, та фактчекерів, які надають українцям інструменти для “навігації” в інформаційному океані навколо пандемії. Читайте наш ньюзлетер, бережіть себе та своїх близьких.

****

Our News / Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Програма “Долучайся!” провела віртуальну зустріч партнерів для обговорення COVID-19

26 травня Програма “Долучайся!” організувала онлайн-зустріч для партнерів. Під час цієї віртуальної події учасники обговорили дуже реальні виклики, такі як організаційна сталість під час пандемії та перепрограмування діяльності, пов’язане з COVID-19. Захід зібрав 38 учасників з 19 організацій, щоб ознайомитись з найкращими практиками адаптації громадських організацій до COVID-19 та поділитися уроками, засвоєними партнерами Програми протягом карантину.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Програма “Долучайся!” підтримує соціальне дистанціювання та
відповідальну поведінку під час пандемії COVID-19

23 травня за підтримки Програми “Долучайся!” Всеукраїнська асоціація музичних подій, фестиваль Atlas Weekend та телеканал М1 провели благодійний 3-годинний музичний марафон “Сміливе серце” за участі Аліни Паш, Бумбокс та Друга Ріка. Під час марафону благодійний фонд “Пацієнти України” через СМС приймав кошти на придбання засобів захисту та обладнання для лікарів, які боряться з коронавірусною інфекцією. Головна мета заходу – виразити вдячність українським лікарям та закликати глядачів до відповідальної поведінки під час карантину. До події долучилися більше 600 тисяч українських глядачів. Долучайтеся до відСOVIDального карантину та підтримайте тих, хто рятує життя. Наступний марафон відбудеться 30 травня. Цього разу ми будемо насолоджуватись музикою таких прекрасних співаків, як Nikita Lomakin, Alyona Alyona, Alekseev, Макс Барських. Детальніше тут.

****

Графік тижня від “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Якщо Вам цікаво дізнатися чому люди відчувають себе залученим до прийняття рішень та готовими змінювати суспільство, відповідь – самоорганізація. Українці розповіли нам про те, що вони можуть робити вже сьогодні без втручання чи допомоги влади задля покращення свого життя. Так, до лідерів увійшли: забезпечення благоустрою двору свого будинку (44%), організація заходів для відпочинку та дозвілля (25%), та забезпечення благоустрою місцевого парку (23%). Українці також зазначили, що готові підтримувати пенсіонерів та людей з інвалідністю у своєму будинку (16%) та місті/країні (13%), а також відремонтувати свій багатоквартирний будинок (12%).

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Топ-10 фейків про коронавірус: дізнавайся правду разом з VoxUkraine

Повернення дельфінів до Венеції, вплив 5G на поширення коронавірусу, перекис водню та алкоголь для лікування коронавірусної інфекції – дізнавайтесь правду та перевірені факти про СOVID-19 у свіжому випуску розвінчаних фейків від VoxUkraine. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Читайте Карту судової реформи від партнерів програми “Долучайся!”

Провідні громадські організації створили Карту судової реформи, що дозволяє відслідковувати прогрес реформи. Вона описує, як покроково очистити суди від недоброчесних судей та реформувати судову владу. Переходьте за посиланням та дізнавайтесь які 4 умови має виконати влада, щоб побудувати справді незалежний суд в Україні. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Center for United Actions Launches Video Blog About the Rights of Citizens During Quarantine

The Centre for United Actions launched a video blog, “The State and the People” about the relationship between the government and citizens during quarantine. In its first episodes, the Centre’s analysts examined how the pandemic affected small businesses, educators and retirees, and found out whether the government and the church should coordinate their actions to prevent the spread of the virus. Follow the link to learn more. Read more.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Дізнавайся про регіональні активності в час коронавірусу

ГО по всій Україні не залишаються осторонь боротьби з коронавірусом, але й не забувають і про свої звичайні активності. ГО “Розвиток разом” опублікували перші результати оцінки потреб в інформації щодо COVID-19 серед жителів декількох міст Харківської області. Опитування провели задля швидкого реагування на найпопулярніші інформаційні запити серед населення.
ГО “Бюро правових комунікацій” – наш партнер з Сум – продовжує перевірку доступності центральної частини міста і вже готова розказати про свої результати. А в Енергодарі (Запорізька область) ГО “Freedom” провела онлайн презентацію щодо загального бюджетування в місті. Організація представила умови участі в муніципальній програмі та важливість інклюзивних і екологічних складових у соціальних проектах.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

ООН Жінки повідомляє про становище та потреби жінок під час пандемії

За результатами опитування, 81,8% жінок сказали, що вони будуть заощаджувати на продуктах харчування. 77,4% зазначили, що матимуть складнощі з орендою житла та оплатою комунальних послуг. Кожна п’ята жінка очікує, що не отримуватиме зарплату чи дохід, якщо обмежувальні заходи будуть продовжені. Чоловіки, у свою чергу, менше за жінок говорять про можливу економію на продуктах (72,3%), неможливість платити за житло чи комунальні послуги (65,5%) чи неможливість отримання зарплати/доходів (25%). Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Протест на підтримку громадського активіста Сергія Стерненка зібрав сотні громадян

Минулого тижня перед будівлею Головного слідчого управління Служби безпеки України громадські активісти організували акцію на підтримку Сергія Стерненка. Цього дня активіста Євромайдану викликали до СБУ для “участі у слідчих та процесуальних діях”. Напередодні активіст припустив, що слідство оголосить його підозрюваним у вбивстві. Учасниками акції протесту “Руки геть від Стерненка” стали кілька сотень активістів. Серед них було і багато відомих людей – журналістка Яніна Соколова та депутати парламентської фракції “Голос”. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Хід реформ та розслідування нападів на активістів: підсумки першого року діяльності Президента

З нагоди річниці інавгурації, президент Володимир Зеленський дав прес-конференцію, щоб поговорити про перші результати своєї роботи. Серед інших питань, журналісти запитували Президента про хід реформ, розслідування нападів на активістів та закон про люстрацію. Щодо розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк, Володимир Зеленський зазначив, що за його президентства люди, які вчинили вбивство, були ув’язнені. Глава держави впевнено заявив, що замовники отримають справедливий вердикт. Водночас Президент зазначив, що така гучна справа має бути повністю незалежною. Щодо медичної реформи, Президент України вважає перший етап медичної реформи хорошим, а другий – неправильним. За його словами, COVID-19 показав, що медична реформа провалилася. Щодо реформи освіти, Президент сказав, що до цієї теми можна повернутись, коли в уряді буде повноцінний міністр освіти.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Пацієнтські організації закликають МОЗ забезпечити закупівлю ліків

Минулого тижня найбільші організації пацієнтів (Пацієнти України, Таблеточки, Центр протидії корупції, 100% Життя та Діти з гемофілією) провели онлайн-брифінг, щоб привернути увагу до значної затримки із державними закупівлями необхідних ліків для пацієнтів із важкими захворюваннями. Активісти заявили, що МОЗ навмисно затримує закупівлю ліків та медичного обладнання за рахунок цьогорічного бюджету. Вони підкреслили, що через таку затримку важкохворі пацієнти почнуть помирати через дефіцит ліків вже цієї осені. Адже люди, які страждають на рак та рідкісні захворювання, а також людям, які живуть з ВІЛ, не зможуть отримати ліки гарантовані державою. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 27 травня

Що ми читаємо у “Долучайся!”

Громадянська участь може бути такою ж важливою для забезпечення здоров’я населення, як і для здоров’я демократії. Це один з ключових висновків нової статті The Lancet. Група медичних експертів вивчила значення залучення громад під час пандемії. Хоча в минулому уряди були схильні до того, аби диктувати громадам, як реагувати на нові виклики, автори стверджують, що у багатьох випадках низові ініціативи ГО можуть бути більш ефективними та краще пристосованими до потреб відповідної громади в тому числі до потреб маргіналізованих та вразливих груп населення. Для того, щоб ефективно реагувати на COVID-19, експерти пропонують інвестувати зусилля в співробітництво держави та громадського сектору, посилювати залучення громадських груп, дотримуватися принципу різноманітності , вчасно реагувати та вести прозору діяльність. Дійсно, “участь громади має потенціал зменшити збитки від пандемії і, головне, забезепечити стійкість у майбутньому”. Детальніше тут.

 

Generated by Fontastic.me