Новини громадянського суспільства України, 25 січня

Вчора Україна вперше зустріла Міжнародний день освіти в новій реальності, яка прийшла разом з повномасштабним вторгенням. Сотні зруйнованих та тисячі пошкоджених шкіл, мільйони дітей, що вимушено покинули домівки, постійна загроза ворожих обстрілів – перелік викликів, що постали перед українською освітою можна лише продовжувати. Але українські вчителі вистояли – не зважаючи ні на що, вони продовжують навчати нові покоління громадян та робити вагомий внесок у перемогу України.
У цьому випуску нашого ньюзлеттеру ми хочемо відзначити мужність та силу українських освітян, поділитися останніми подіями у сфері освіти та громадському секторі, а також запропонуємо добірку можливостей для активістів. Долучайтесь!

****

Неспровокована та невиправдана агресія Росії проти України обмежила освітні можливості для мільйонів дітей. За даними Міністерства освіти і науки України, від бомбардувань і обстрілів постраждали 3051 закладів освіти, а 420 були повністю зруйновані. Війна також вплинула на головні занепокоєння батьків школярів. Опитування «Освіторії» виявило, що майже половина батьків (49%) перш за все переймаються безпекою дітей під час очного навчання, а 26% – психологічним станом. 57% переконані, що під час війни психоемоційний стан їхньої дитини змінився, але наразі стабілізувався, а 25% помічають, що погіршився. Водночас більшість батьків вважають, що школа забезпечує достатньо психосоціальної підтримки (62%) та комунікації (84%). 

****

Новини громадського сектору

Програма «Долучайся!» та Освіторія створили курс, що допоможе вчителям організувати ефективне навчання під час війни 

З початком повномасштабного вторгнення українські вчителі зіткнулися з викликом, як організувати ефективне навчання під час війни. Щоб допомогти їм адаптуватися до нової реальності та випробувань, Програма «Долучайся!» та Освіторія створили онлайн-курс «Реальне навчання». Слухачі курсу дізнаються, як говорити з дітьми про складне, підтримувати їхній психоемоційний стан та розвивати громадянську компетентність. Перші матеріали вже доступні на платформі О. університет. 

Детальніше

****

Благодійний фонд SavED допомагає відновити школи, що постраждали від війни  

Благодійний фонд SavED продовжує приймати заявки потреб від шкіл, щоб допомогти забезпечити доступ до освіти на територіях, що страждають від наслідків війни. Зокрема, команда SavED долучилась до відновлення школи №20 у Чернігові, яка сильно постраждала в результаті обстрілів. Активісти організували збір коштів та залучили партнерів зі всього світу, щоб відремонтувати класи інформатики та хімії. Дивіться сюжет про роботу організації за посиланням.

Детальніше

****

Громадські активісти здійснили адвокаційний візит до Японії 

З 12 по 18 січня 2023 року Центр «Нова Європа» та International Centre for Ukrainian Victory (ICUV) здійснили адвокаційний візит до Японії, пов’язаний із початком головування цієї країни у G7. Експерти зустрілися з політиками, представниками бізнесу, а також провідними експертами країни, щоб донести важливість посилення пітримки України на її шляху до перемоги та у відбудові. Також вони взяли участь у круглому столі в парламенті та пресконференції в Національному пресклубі.

Детальніше

****

Всеукраїнська асоціація музичних подій отримала відзнаку за важливі соціальні ініціативи, реалізовані музичними фестивалями 

18 січня благодійна ініціатива Music Saves UA, започаткована Всеукраїнською асоціацією музичних подій та Atlas Festival отримали нагороду в номінації «Take a stand» на European Festival Awards. Результати було оголошено на музичній конференції ESNS у Нідерландах. Нагорода вшановує найкращі соціальні проєкти, які заохочують згуртованість, мирний діалог, гуманність, толерантність і громадську участь.

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» та Центр Разумкова дослідили ставлення українців до національної пам’яті 

Більшість українців (73%) позитивно оцінюють розпад Радянського Союзу. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене в грудні 2022 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. Також 73% опитаних схвалюють державне рішення про засудження СРСР як комуністичного тоталітарного режиму, а 59% підтримують перейменування топонімів, пов’язаних з РФ, СРСР та Російською імперією. 

Детальніше

****

Гендер Зед долає стереотипи про ЛГБТ+ спільноту під час війни  

Чому гомофобні аргументи – це набір стереотипів і упереджень? Чи існує ген гомосексуальності? Чому ми повинні захищати ЛГБТ+ людей? Дивіться новий випуск YouTube-шоу «Гей-пропаганда» від Гендер Зед, щоб знайти відповіді на ці запитання та дізнатися більше про останні події та новини ЛГБТ+ спільноти.  

Детальніше

****

GoGlobal проведе конференцію про влив війни на освітян

GoGlobal запрошує долучитися до практичної онлайн-конференції «Освітній фронт. Непроговорене», яка відбудеться 27-28 січня 2023 року. ОГС презентує дослідження впливу війни на освітян та проведе публічні дискусії про те, як подолати нові виклики. Для участі  у події потрібно зареєструватися.  

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Програма «Долучайся!» продовжує приймати заявки на грантовий конкурс 

Після неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії організації громадянського суспільства стикнулися з великими викликами. Щоб їх  підтримати, Програма «Долучайся!» запустила адаптований конкурс грантів швидкої відповіді для ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. Зацікавлені організації зможуть надіслати заявки до 15 травня 2023 року. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися більше.

Детальніше

****

Посольство Нідерландів оголошує конкурс проектів Фонду прав людини у 2023 році

Посольство Королівства Нідерландів заснувало Фонд прав людини в Україні, щоб підтримати організації громадянського суспільства, які просувають свободу ЗМІ, права жінок і меншин, а також протидіють дискримінації. До участі запрошуються українські громадські організації, які працюють в сфері захисту прав людини. Заявки на фінансування приймаються до 6 лютого 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

2022 рік для освіти: пригадуємо найголовніші події 

Повномасштабна війна Росії проти України паралізувала навчальний процес в перші дні. Частина українських міст опинилася в окупації, багато дітей із батьками виїхали за кордон або змінили місце проживання в межах країни. У таких умовах – під обстрілами, з повітряними тривогами, у постійному стресі, а іноді й у зоні бойових дій – освітянам вдалося мобілізувати зусилля  та дати змогу учням завершити навчальний рік, а вступникам – скласти вступні тестування. Більше про основні події, що трапилися у 2022 році за посиланням.

Детальніше

****