Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

“Відмовляти людям у їх правах – те саме, що кидати виклик самій їхній людяності”, – сказав Нельсон Мандела. Ці мудрі слова збігаються з цінностями більшості демократичних держав по всьому світу. Україна – молода демократія, яка досі бореться з укоріненою корупцією та пострадянською ментальністю. При цьому, COVID-19 та карантинні обмеження створюють новий виклик правам людини. Чи впливає це на настрої українців? Чи готові вони толерувати певні труднощі, щоб забезпечити захист своїх свобод? Цей випуск нашого ньюзлетера пропонує вам свіжу добірку подій з царини громадянського суспільства та нові можливості для збільшення вашого лідерського потенціалу. Приєднуйтеся!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Що для вас – фундаментальні права людини? Згідно з опитуванням, проведеним Фондом “Демократичні ініціативи” у співпраці з правозахисним центром ZMINA, більшість українців вважають право на життя найважливішим правом людини (84,9% у 2020 порівняно з 80,2% у 2018). Наступними респонденти вказують право на соціальне забезпечення (58,6% у 2020 та 58,7% у 2018) та право на справедливий суд (58% у 2020 проти 53,7% у 2018). У той же час, порівняно з 2018 роком, у 2020 році українці менш згодні терпіти певні фінансові труднощі задля забезпечення особистих прав – 37,9% у 2020 порівняно з 45,1% у 2018. Дізнайтеся більше у нашому щотижневому графіку!

****

Новини “Долучайся!”

 Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Програма “Долучайся!” запустила новий спецпроєкт про громадянську освіту

Як в українських школах з’явився предмет “громадянська освіта”? Що потрібно для того, аби виховати свідомих громадян, та як нові платформи та інструменти допомагають опановувати громадянські компетенції під час пандемії? Щоб знайти відповіді на ці питання, разом з “Української правдою. Життя” ми запустили новий спецпроєкт про громадянську освіту в Україні. Він розкаже про обов’язковий курс із громадянської освіти у школах та онлайн-платформу www.citizen.in.ua, як рятівну піґулку для вчителів, майбутніх педагогів та школярів.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Програма “Долучайся!” провела онлайн-тренінг з громадського залучення та стратегічних комунікацій для організацій-партнерів

Минулого тижня Програма “Долучайся!” зібрала представників організацій-партнерів на онлайн-тренінг “Інструменти та методи громадського залучення та стратегічна комунікація”. Учасники дізналися більше про методи та підходи громадського залучення, аналіз цільових аудиторій та постановку цілей, взяли участь у практичному воркшопі з інструментів таргетингу та управління відео-платформами для ОГС. Також представники громадського сектору отримали професійні поради та фідбек стосовно конкретних випадків та комунікаційних продуктів, представлених протягом останнього дня тренінгу.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Міжнародний форум розвиває співпрацю та взаєморозуміння між Україною та Японією

16 лютого Центр “Нова Європа” за підтримки Посольства Японії в Україні провів перший міжнародний форум “Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці”. Метою форуму стало налагодження тіснішої співпраці та взаєморозуміння між двома країнами, зокрема на рівні аналітичних центрів.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

ТІ Україна пояснили чому президент має ветувати закон про викривачів

18 лютого Transparency International Україна провели прес-брифінг “Громадськість закликає Президента ветувати закон про викривачів”. Представники громадського сектору та міжнародні експерти обговорили в чому небезпека закону безпосередньо для викривачів та як саме він може зашкодити готовності українців повідомляти про корупцію загалом.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

ЦПК презентували оновлений реєстр публічних діячів

18 лютого Центр протидії корупції разом із провайдером доступу до державних реєстрів Data Ocean представили оновлений проєкт PEP.ORG.UA – Відкритий реєстр національних публічних діячів. Експерти розказали про те, навіщо перевіряти публічних діячів, які дані містяться у реєстрі та провели воркшоп для усіх, хто бажає дізнатися про проект більше та інтегрувати його у свою корпоративну систему.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

УАЛ навчає молодь волонтерству

19 лютого Українська академія лідерства завершила студентський проєкт “Школа волонтера” для молоді з міста Маріуполь. Протягом місяця учасники займалися волонтерством та вивчали основи надання першої допомоги. Загалом волонтерство тривало 100 годин та передбачало участь у програмах “Мій телефонний друг”, Будуємо Україну Разом, Карітас, “Старість в радість”, а також допомогу людям похилого віку, збирали пожертви та проводили соціальні опитування.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Рівненські активісти налагоджують належне поводження з відходами

18 лютого Рівненська обласна організація “Громадянської мережі ОПОРА” провела круглий стіл з налагодження належного поводження із відходами у Рівному. Основним результатом заходу стала домовленість між депутатами та громадськістю про спільну підготовку та доопрацювання міської програми поводження з відходами. Її має згодом затвердити Рівненська міська рада та сформувати сталу політику щодо поводження з відходами.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Симуляційна гра “У шкурі депутата” підвищує обізнаність про роль депутатів

19-21 лютого наші партнери з Сумської платформи реформ провели симуляційну гру-стажування для молоді “У шкурі депутата”. Протягом трьох днів 42 учасники – відповідно до кількості депутатів – учасники дізналися як працюють обранці, познайомилися з роботою органів влади і навіть спробували ухвалити свої рішення в раді.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

“Критикотики” навчають дітей критичному мисленню

17 лютого Освіторія та кіт Інжир презентували настільну гру з критичного мислення “Критикотики”. Розробники гри поєднали найважливіше: котиків та освіту, адже картинки з котиками можуть не лише розважати, а й навчати корисному. Освітня гра спрямована на підтримку єдиної справді дієвої “зброї” проти інформаційних маніпуляцій та фейків — розвиток критичного мислення, медіаграмотності та фактчекінгу.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

18 громадських організацій запускають платформу, щоб просувати реформи громадського сектору

23 лютого на сторінці Центру демократії та верховенства відбулась онлайн презентація запуску Платформи за правові реформи для організацій громадянського суспільства (ОГС), спільноти однодумців із громсектору. Платформа стане майданчиком об’єднання громадського сектору заради впровадження змін правового середовища, яке безпосередньо впливає на діяльність українських неурядових організацій.

Приєднатися до платформи

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Верховна Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів державотворення

17 лютого, напередодні роковин розстрілів на Євромайдані Верховна Рада ухвалила постанову, що визначає Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Постанова засуджує дії режиму Януковича, вшановує пам’ять протестуючих, які загинули під час революції та законодавчо спростовує проросійських пропагандистів, що поширюють міф про Євромайдан як державний переворот.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютогоНабір на нову річну програму для громадських лідерів та активістів Сходу та Херсону

Фонд Східна Європа та Інтерньюз-Україна розпочинають набір на річну комплексну програму “Академія громадського активізму”. Програма має на меті посилити навички лідерів громадського сектору та активістів Сходу та Херсона через навчання, професійний обмін та менторський супровід. Учасники програми зможуть підвищити інституційний потенціал своїх організацій та покращити взаємодію з місцевою владою й іншими організаціями для успішної реалізації спільних проєктів.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 24 лютого

Запрошуємо взяти участь у Молодіжному аналітичному форумі

2-3 березня, наші партнери з Центру політико-правових реформ та Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN запрошують активну молодь приєднатися до Молодіжного аналітичного форуму, що відбудеться онлайн на платформі Zoom. Учасники та учасниці заходу прослухають мінілекції від провідних експертів, напрацюють власне бачення розвитку та впровадження реформ, дізнаються про можливості громадської участі та перспективи для молоді у сфері аналітики.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me