USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 24 квітня

Повномасштабна війна вплинула ледь не на кожен аспект життя українців, в тому числі й на освіту. У цьому ньюзлеттері ми розповімо про те, які виклики постали перед українським освітянами та учнями, про роль громадянського суспільства в реформі шкільної освіти, а також про мистецько-музичний фестиваль у Запоріжжі.  

Приєднуйтесь до нас та будьте в курсі останніх подій громадянського суспільства! 

*****

Більшість українських вчителів (63%) вважають, що протягом першого року після початку повномасштабної війни, загальна успішність учнів у навчанні знизилася. За результатами аналітичного звіту наших партнерів, благодійного фонду SavEd «Війна та освіта: два роки повномасштабного вторгнення», вчителі та учні одностайно констатують, що до лютого 2024, рівень успішності у навчанні був вищим. Серед основних бар’єрів у навчанні, учні виділяють часті повітряні тривоги, загальне навантаження та складність дисциплін, брак концентрації та загальну тривожність. Водночас, вчителі та учні мають оптимістичний прогноз щодо успішності в наступному навчальному році. 

****

Новини громадянського суспільства

Програма «Долучайся!» провела мистецько-музичний фестиваль «Бути в Україні» в Запоріжжі  

20 квітня Програма «Долучайся!» у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією музичних подій провели фестиваль «Бути в Україні» у Запоріжжі. Мета фестивалю – підтримка жителів прифронтових міст та внутрішньо переміщених осіб, а також нагадування про важливість збереження української культури. 

Під час фестивалю відбулися обговорення ролі громадянського суспільства в захисті культурної спадщини, лекція про українських козаків від Акіма Галімова, майстеркласи, ярмарка, виступи українського гурту Kazka та інших колективів. 

Захід відбувся за підтримки Запорізької міської ради та секретаря, в.о. міського голови Анатолія Куртєва, які сприяли в організації та підтримці безпеки для всіх учасників. 

****

Із журналістики в освіту: Як Галина Титиш та ГО «Смарт освіта» змінюють українські школи 

В 20212 році журналістка Галина Титиш почала боротьбу за якісні шкільні підручники,активно висвітлюючи тему освіти в ЗМІ. Утім, цього виявилось недостатньо, тож в 2017 році вона очолила ГО «Смарт Освіта». 

Сьогодні ця організація втілила десятки освітніх проектів та запустила найбільше освітнє медіа країни, яке щомісяця читає понад 500 тисяч користувачів.  

****

Центр Разумкова презентує опитування щодо зовнішньополітичних чинників на Україну 

18 квітня Центр Разумкова презентував дослідження «Оцінка впливу зовнішньополітичних чинників на Україну. Ставлення до іноземних держав та окремих ініціатив їх лідерів». Дослідження розкриває зовнішні фактори, які на думку українців, впливають на їхню країну.  Результати дослідження читайте за посиланням.

Читати дослідження

****

Запорізький Центр Розслідувань отримав номінацію за документальний фільм про порятунок людей у Маріуполі  

18 квітня Запорізький Центр Розслідувань (ЗЦР) отримав номінацію Creators Fund Award за фільм «Аскольд» про волонтера, який допоміг врятувати близько восьми тисяч людей з блокадного Маріуполя.

Стрічку було знято в рамках проекту Академії DW MediaFit. Нагорода проекту Creators Fund відзначає українських медійників, які ведуть незалежну діяльність з лінії фронту.

Фільм буде представлений у Брюсселі, щоб підкреслити важливість громадської залученості та вшанувати героїзм українців. 

****

Можливості

Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути вакансії в ENGAGE 

****

Що ми читаємо? 

Шлях відновлення України: дослідження СЕРА та Київської школи економіки 

Через повномасштабну війну, Україна зазнала небачених руйнувань у всіх сферах свого існування. 
Американський Центр аналізу європейської політики (CEPA) та Київська школа економіки у аналітичному матеріалі «Стійкість, реконструкція, відновлення: шлях перед Україною», розмірковують про те, як світ повинен сприяти процесу відновлення України в умовах війни. Автори визначили ключові напрямки відбудови України, які, на їхню думку, повинні паралельно розпочатися ще до закінчення бойових дій.  

Чотирма стовпами відновлення України дослідники назвали економіку та фінанси, реформи в Україні, політичну воля західних країн, та поствоєнну безпекову архітектуру.