Новини громадянського суспільства України, 22 липня

         Махатма Ганді казав: “Зберігайте вашу поведінку позитивною, тому що ваша поведінка стає вашою звичкою. Зберігайте ваші звички позитивними, тому що ваші звички стають вашими цінностями. Зберігайте ваші цінності позитивними, тому що ваші цінності стають вашою долею”. Дійсно, саме цінності говорять про думки, дії та майбутнє людини. А на рівні суспільства  цінності можуть визначати на демократичний розвиток  держави.

Сьогоднішній випуск нашого ньюзлетера про цінності громадянського суспільства та українців,  цінність свободи самовираження, рівності та прав людини. Наш графік тижня яскраво продемонструє цінність України для українців. Круглий стіл одного з наших партнерів підкреслить цінність доступності для людей з інвалідністю. Зусилля наших регіональних партнерів розкажуть про важливість цінності волевиявлення та висловлювання думки місцевими жителями, а створення нової національної стратегії – про цінність громадянського суспільства.

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

За результатами нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадянського залучення, більшість респондентів (63,5%) не готові пожертвувати свободою для більшої безпеки і добробуту. Можливо ця цінність і можливість її реалізувати саме в Україні стала основою для наступного результату – українці бачать своє майбутнє в Україні. Переважна більшість опитаних (73,4%) воліють залишитися жити в Україні на наступні п’ять років, при цьому більше третини з них (40,5%) не змінять свою думку. Для цих респондентів головними причинами, що можуть змусити змінити рішення щодо країни проживання, є повномасштабна війна в Україні (22,6%) або фінансові обставини такі як потреба в забезпеченні гідного рівня життя (19,8%).

****

Наша аналітика

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

Цінності можуть сказати, чого саме очікують громадяни від своєї держави, як вони трактують справедливість та ефективне врядування. Цінності яскраво показують нам, що насправді думають громадяни про колективізм, самостійність, свободи, владу та можновладців. Щоб оцінити основу нашого суспільства в контексті попередження можливих загроз по відношенню до подальшого демократичного розвитку України, ми вирішили більш детально розглянути систему цінностей українців на початку пандемії COVID-19. Взявши за основу дані нашого нещодавнього Загальнонаціонального опитування щодо громадянського залучення, ми з’ясували  ключові переконання українців щодо влади та ролі держави, уявлення про те , як верховенство закону реалізується у повсякденному житті, та чим для них є їхні свободи і громадянство. Більше про це читайте у нашій аналітиці. Детальніше тут.

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

У Сумах відбувся онлайн круглий стіл щодо облаштування елементів доступності в місті

Минулого тижня ГО “Бюро правничих комунікацій” провела онлайн-круглий стіл про облаштування елементами доступності адміністративних будівель, комунальних закладів та об’єктів інфраструктури у Сумах. У такий спосіб активісти хотіли привернути увагу представників Сумської міської ради до проблем доступності, представити їм результати громадського моніторингу та обговорити кращі практики з інших українських міст. Активісти зазначили, що серед головних проблем, з якими стикаються місцеві громадяни в контексті доступності, є відсутність озвучених світлофорів та нехтування новими будівельними нормами щодо доступності. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

Онлайн круглий стіл “Гендерні потреби населення: основа розвитку громади”

 

23 липня ГО “Сумське громадське коло” проведе онлайн-круглий, де презентує результати гендерного аналізу у шести районах Сумської області. За результатами цього аналізу активісти планують розробляти рекомендації та гендерний бюджет у громадах Сумської області. До участі у заході активісти запрошують місцевих жителів, державних службовців, ЗМІ та всіх, кого цікавить гендерна тематика. Детальніше тут.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

Активісти з Нової Каховки проведуть останній етап публічного голосування

Цими вихідними наші партнери з Нової Каховки – ГО “Центр сучасного розвитку “Астра” – проведуть заключне публічне опитування щодо будівництва у парковій зоні. У такий спосіб вони хочуть ще раз нагадати місцевим жителям про їх право не просто бути спостерігачами у місті, а брати участь у процесах прийняття рішень місцевою владою. Минулого разу участь у голосуванняівзяли понад 750 містян. Подивимось, якими будуть результати цього разу і триматимемо кулачки)

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

Розпочато роботу над новою Національною стратегією з розвитку громадянського суспільства

Минулого тижня відбулася онлайн-зустріч між представниками Секретаріату Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади, громадянського суспільства та міжнародних організацій, діяльність яких пов’язана із створенням сприятливого середовища для розвитку державного сектору. Під час зустрічі учасники обговорили проект плану дій щодо розробки нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

Освітній Фест Прав Людини – встигни подати заявку на участь

1 серпня стартує Освітній Фест Прав Людини 2020, де всі бажаючі зможуть долучатися до цікавих лекцій та дискусій з кращими експертами/-ками та тренерами/-ками у сфері правової освіти. Серед ключових тем фесту: право на освіту в умовах сучасних викликів; фестивалі демократії як діалог і форма просвітництва з прав людини; право захищати права людини та ін. Організатори запрошують до участі активних та небайдужих громадян/-ок, правозахисників/-ць, освітян, активістів/-ок, волонтерів/-ок та ініціативних лідерів/-ок. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 22 липня

Ставай послом європейської молоді

Молодіжна волонтерська ініціатива ”Посли європейської молоді” запрошує українців віком 16-26 років подавати заявки для участі у програмі. Ініціатива пропонує можливості волонтерської діяльності, професійного розвитку та молодіжного лідерства. Зазвичай посли європейської молоді підтримують та беруть участь у експертних тренінгах, молодіжних форумах, конференціях Східного партнерства, спеціальних тренінгах та онлайн заходах. Заявку на участь у програмі можна подати тут. Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me