USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 22 лютого

adaptation

Цей тиждень є символічним для мільйонів українців – він знаменує трагічні події дев’ятої річниці Революції гідності та річницю початку повномасштабної війни Росії проти України. Не зважаючи на найстрашніші випробування, українці вистояли та рішучі продовжувати боротьбу. Громадянське суспільство також мобілізувалось, щоб захистити незалежність й демократію України, та залишилося надійною опорою українському народу. 

У цьому випуску ньюзлеттеру ми хочемо поділитися останнім новинами про важливі зусилля українських громадських організацій, спрямовані на захист демократії та рух до реформ. Традиційно, ми поділимось грантовими та кар’єрними можливостями для громадянського суспільства. Долучайтесь! 

****

Згідно з результатами Мюнхенського індексу безпеки 2023, українці тверезо оцінюють загрозу з боку Росії. Зокрема, громадяни вважають саме Росію найбільшою загрозою (81 пункт). З-поміж іншого, найбільшими ризиками є порушення енергопостачання та економічна й фінансова криза. 95% респондентів вважають, що Україна має продовжувати боротьбу попри регулярні ракетні обстріли українських міст. Крім того, 93% вважають виведення Росією всіх військ з України, включаючи Крим, єдиною прийнятною умовою  для припинення вогню. Мюнхенський індекс досліджує, як країни світу сприймають 32 основні ризики та як ці уявлення змінюються з часом. Видання 2023 року також досліджує ставлення українців до війни, своїх союзників і майбутнього. 

****

Новини громадського сектору

Transparency International Ukraine проаналізували кандидатів на посаду директора НАБУ 

Обрання доброчесного директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) є однією з умов початку переговорів про вступ України до ЄС. 20 лютого почалися співбесіди на доброчесність та компетентність з кандидатами на цю посаду. На основі публічної інформації та оприлюднених комісією документів Transparency International Ukraine підготували запитання про кандидатів, доброчесність яких викликає сумніви. ОГС також щоденно комунікує перебіг конкурсу в телеграм-каналі. Дізнайтеся більше за посиланням.

Детальніше

****

CASE Україна розробили план економічного відновлення України 

13 лютого CASE Україна опублікували звіт «Економічні пріоритети для повоєнної України», що пропонує кроки для повоєнного відновлення. Aвтори наголошують на важливості побудови верховенства права та зміцнення довіри до судової системи як ключових вимог для залучення інвестицій, необхідних для відбудови та євроінтеграції. Документ також зазначає, що ці інвестиції мають надходити через централізований орган, створений спільно країнами G7 та Україною.

Детальніше

****

Вокс Україна провели благодійний вебінар, щоб зібрати кошти на потреби армії 

15 лютого Вокс Україна провели благодійний вебінар «Від ініціативи до закону: життєвий цикл законопроєкту». Під час експерти розповіли про механізми законодавчого процесу в Україні, включно з виявленням прихованих інтересів у законотворчому процесі. Із серпня 2022 року Вокс Україна зібрали уже 260 тис. грн на підтримку Збройних сил України.

Детальніше

****

ІСАР Єднання презентували дослідження про громадські організації в умовах війни 

21 лютого ІСАР Єднання та партнери презентували соціологічне дослідження «Громадянське суспільство в Україні в умовах війни – 2022», у якому опитали 1519 представників громадських організацій, щоб зрозуміти, як громадські та благодійні, а також волонтерські та гуманітарні ініціативи адаптувалися до роботи після повномасштабного вторгнення. Так, 77% опитаних громадських та благодійних організацій тим чи іншим чином допомагають Збройним силам України. Близько 90% надавали гуманітарну допомогу, 70% – інформаційну підтримку, а 50% організовували збори на потреби ЗСУ.  

Детальніше

****

Школа політичної аналітики представила бачення соціально-гуманітарних реформ 

17 лютого Школа політичної аналітики НаУКМА спільно з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ представили документ «Бачення України 2030: соціально-гуманітарна сфера». Документ охоплює сім сфер реформ: національна ідентичність; громадянське суспільство та медіа; права людини, гендерна політика та реінтеграція; освіта, наука та інновації; система охорони здоров’я; молодь і спорт; соціальні політики щодо людей з інвалідністю та ветеранів. Документ відкритий для громадського обговорення. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» проведе форум про партнерство України та Японії

Центр «Нова Європа» запрошує на третій Форум «Відповідальне партнерство. Україна та Японія в контексті війни Росії». Запрошені урядовці та експерти з України, Японії, ЄС та США обговорять безпекове середовище, у якому функціонують обидві країни, а також двосторонні відносини в контексті війни. Форум відбудеться 28 лютого та транслюватиметься онлайн. 

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися або ділитися  з тими, хто може зацікавитися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Pact оголошує конкурс грантів для жіночих правозахисних організацій  

Проєкт «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», який впроваджується Pact оголошує конкурс грантів для підтримки коаліцій місцевих жіночих правозахисних організацій.  Пріоритет надаватиметься організаціям, які продемонстрували свою здатність об’єднуватись в мережі та коаліції на підтримку та просування гендерної рівності; а також організаціям, які сприяють розбудові та зміцненню новостворених жіночих організацій. Заявки приймаються до 20 березня, 2023 року. 

Детальніше

****

Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для ОГС, що працюють з ВПО та
громадами

Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів для організацій громадянського суспільства, що підтримують внутрішньо переміщених осіб та громади, що їх приймають в умовах війни. Програма прагне посилити спроможність ОГС реагувати на виклики у роботі з потребами ВПО та громад, що їх приймають; підтримати релокований малий та мікробізнес, стимулювати соціальну реінтеграцію ВПО. Заявки приймаються до 23 березня 2023 року.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Мюнхенський безпековий звіт 2023 

Суперечки навколо майбутнього світового устрою часто є абстрактними та теоретичними. Проте вторгнення Росії в Україну перетворило ймовірність зіткнення протилежних ідей на жорстоку й смертельну реальність. Мюнхенський безпековий звіт 2023 рік досліджує посилення авторитарного ревізіонізму та змагання за майбутнє світового устрою. 

Детальніше

****