Новини громадянського суспільства України, 22 грудня

«Те, що ви не цікавитеся політикою, не означає, що політика не цікавиться вами», – казав Перікл. Ця класична аксіома найкраще ілюструє, як політичний процес впливає на всіх людей. І хоча кожен сам вирішує бути обізнаним чи байдужим, політика керує нашим повсякденним життям, впливаючи на заробітні плати, податки та охорону здоров’я. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми хочемо поділитися ставленням українців до політики, розповісти про досягнення наших партнерів у сфері демократичного врядування та запропонувати купу чудових можливостей, за допомогою яких можна долучитися до українського активізму.

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Хочемо ми того чи ні, політика відіграє величезну роль і впливає на наші рішення. Дехто скаже, що політика нудна, корумпована і взагалі застаріла. Але для багатьох це можливість зрозуміти, що і як відбувається навколо. Чи цікавить українців політика? За даними соціологічного дослідження Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні», майже половина українців цікавиться політикою. Але коли йдеться про довіру, респонденти здебільшого прислухаються до думки свого найближчого оточення (37%), тоді як для майже кожного десятого українця (12%) важлива думка церкви. Українські центральні телеканали (57%), новинні Інтернет-сайти (47%) та соціальні мережі (41% ) є основними джерелами політичних новин.

****

Презентація опитування про cтан та сприйняття корупції на півдні України

21 грудня ми презентували опитування «Стан корупції в Україні: сприйняття, досвід і ставлення» в Південному макрорегіоні України. Наші експерти та запрошені спікери обговорили проблеми корупції та антикорупційні здобутки, а також сприйняття корупції та реальний досвід громадян. Ви можете переглянути онлайн-презентацію, а також ознайомитись з результатом опитування, натиснувши на гіперпосилання. Якщо ви цікавитесь станом корупції в Україні в цілому та в інших регіонах, то радимо переглянути наше Загальнонаціональне опитування про стан корупції, та дані Східного та Північно-Центрального макрорегіонів.

****

Поділіться своїм відгуком про нашу розсилку

Хочете отримувати від нас більше цікавих новин та можливостей? Заповніть коротке опитування про нашу розсилку! Ваша відповідь допоможе вдосконалити наш ньюзлеттер та зрозуміти, що найбільше цікаве саме вам, нашим читачам. 10 учасників опитування отримають спеціальні еко-подарунки. Ми оберемо переможців за допомогою генератора випадкових чисел 10 січня 2022 року!

Детальніше

****

Гранти Програми «Долучайся!»

Шукаєте фінансування для своїх ідей та заходів? Тоді зверніть увагу на наші Короткотермінові гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС. Завдяки цим можливостям, Програма «Долучайся!» прагне зміцнити українське громадянське суспільство та допомогти ОГС протистояти новим та наявним викликам. Тисніть на посилання, щоб отримати докладнішу інформацію.

Детальніше

****

Новини партнерів

Конкурс Civil Pitch 2.0 від Docudays UA

Civil Pitch повертається на 19 Docudays UA! Як протистояти нерівності, подолати дискримінацію і зробити суспільство більш інклюзивним та толерантним? І чи може документальне кіно бути інструментом у цій боротьбі? Тема цьогорічного Civil Pitch – «Кіно, що змінює». Чотири проєкти-переможці отримають фінансування на виробництво короткометражних документальних фільмів (тривалість 8-15 хвилин), які переосмислюють соціальну дійсність в Україні. Прийом заявок триватиме до 18 лютого 2022 року.

Детальніше

****

Реєстрація на навчальний онлайн курс від Вокс Україна

Поспішайте долучитися до числа перших слухачів та слухачок курсу «Подолати кризу. Економічні виклики сучасності». Курс дозволить розвинути економічну та фінансову грамотність, критичне мислення, вміння аналізувати інформацію та розуміти, як держава реагує на кризи та долає їх негативні наслідки. Він буде корисний всім, хто хоче краще розуміти природу економічних криз на прикладі пандемії, і бути більш стійким до наступних потрясінь. Тисни на кнопку під публікацією, щоб зареєструватися.

Детальніше

****

Денис Бігус став Інноватором року за версією Клубу УП

Вітаємо Дениса Бігуса з перемогою в номінації «Інноватор року» за версією Клубу читачів «Української правди». Денис Бігус – засновник і керівник розслідувального проєкту Bihus.Info, однієї з найвпливовіших розслідувальних редакцій України, яка відома своєю роботою з величезними масивами даних. Також команда проєкту створює ІТ-інструменти для зручного пошуку інформації та допомагає журналістам добиватися юридичних наслідків своїх розслідувань.

Детальніше

****

Дослідження про зовнішньополітичні очікування українців від Центру «Нова Європа»

Що очікують українці від вітчизняної дипломатії та закордонних партнерів? Кому із закордонних лідерів українці довіряють найбільше? Яким є бачення респондентів щодо врегулювання війни на Донбасі? Центр «Нова Європа» дізналися відповіді на ці та інші питання у своєму новому опитуванні «ДИПЛОМАТІЯ-2022. Зовнішньополітичні очікування українського суспільства».

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Конкурс Eastern Partnership Civil Society Fellowship для громадських активістів

Основна ціль Eastern Partnership Civil Society Fellowships – підтримка громадських активістів та всіх, хто прагне впроваджувати позитивні соціальні зміни у своїх громадах. Це реальна можливість змінити громаду на краще та отримати 5 000 євро на реалізацію проєкту. Кінцевий термін подання заявок – 17 січня 2022. Також ви отримаєте персональні тренінги і коучинг, нетворкінг і підтримку вас, як лідера громадянського суспільства, та приналежність до спільноти випускників програми з України, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії та Молдови.

Детальніше

****

Zagoriy Foundation запустив новий сезон «Подкасту Великих Історій»

Zagoriy Foundation анонсував третій сезон «Подкасту Великих Історій» про благодійність в Україні. Основний фокус подкасту – родинна благодійність та родинні справи. Ви почуєте думки засновників як благодійних фондів та організацій, так і власників сімейного бізнесу. В першому випуску взяла участь Дана Павличко, власниця та виконавча директорка видавництва «Основи». Послухати подкаст можна за посиланням нижче.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me