USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 22 червня

Уже завтра Україна може отримати омріяний статус кандидата на членство в ЄС. Ми попросили Центр «Нова Європа», одного з найпалкіших борців за євроінтеграцію, поділитися, чому цей історичний крок є таким важливим для України.

По-перше, статус кандидата пришвидшить запровадження реформ. Якщо Європейська Рада ухвалить надання Україні статусу кандидата з переліком умов, Україні необхідно буде імплементувати низку реформ у сфері верховенства права та протидії корупції для переходу до наступної стадії інтеграції – відкриття переговорів про вступ з ЄС. Ми вже бачимо перші успішні кроки: Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію про запобігання домашньому насильству, що вже тривалий час було однією із рекомендацій з боку ЄС

По-друге, статус кандидата відкриє нові можливості для відбудови країни після війни. Україна отримає доступ до низки фінансових інструментів ЄС, а також стане привабливим місцем саме для європейських інвесторів.

Наостанок, рішення щодо кандидатства стане важливим політичним сигналом для Росії: Україна належить до європейської родини, її підтримують 27 держав-членів ЄС у її боротьбі з російською агресією.

Чекаймо західного вітру та гарних новин, які він обов’язково принесе. А тим часом читайте наш щотижневий ньюзлеттер з найцікавішими подіями громадянського суспільства України!

****

Громадська думка – центральний елемент ухвалення рішень у демократичних суспільствах. Щоб визначити рівень підтримки прагнень України стати кандидатом на членство в ЄС, Центр «Нова Європа» провів опитування серед громадян Німеччини, Франції та Нідерландів. Отримані дані виявили, що європейці схвалюють надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Кількість тих, хто підтримує цей крок якнайшвидше, майже однакова серед усіх трьох країн: 46% – у Німеччині, 42% – у Франції, 45% – у Нідерландах. Як зауважила директорка Центру «Нова Європа», найбільше підтримують прагнення України люди з достатньо високим рівнем заробітку, які класифікують себе як вищий соціальний клас. Також більшість респондентів погоджуються, що кінцевою метою підтримки України їх державами має стати поразка Росії та звільнення окупованих територій (51% – у Німеччині, 54% – у Франції та 62% – у Нідерландах). 

****

Президент підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції 

21 червня Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок. ТТисніть на посилання, щоб дізнатися більше про конвенцію та чому її ратифікація – важливий крок на шляху України до євроінтеграції.

Детальніше

****

Громадські активісти вітають ухвалення Антикорупційної стратегії 

20 червня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про засади державної антикорупційної політики на 2021–2025 роки». Мета закону – запобігти та протидіяти корупції, а також забезпечити злагодженість й системність антикорупційної діяльності усіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування України. Активісти неодноразово наголошували на важливості ухвалення та втілення цього документу, адже з 2017 року Україна не мала єдиного документа, який би був дороговказом у реалізації антикорупційних заходів. Читайте матеріал від  Transparency International Україна, щоб дізнатися більше про стратегію та що вона змінює.

Детальніше

****

Верховна Рада ухвалила закон про управління відходами, який просували екоактивісти

20 червня Верховна Рада ухвалила Закон «Про управління відходами», який активно просували екоактивісти. Зокрема, закон дасть змогу впровадити європейську ієрархію поводження із відходами; організувати планування системи управління відходами; закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм. Активісти переконані, що цей крок допоможе не лише покращити довкілля та впорядкувати відходи в Україні, а і cтворює основу для докорінної зміни системи поводження з відходами в Україні та сприяє повоєнній відбудові.

Детальніше

****

«Два прапори – одна перемога»: КТРЦ розпочинає шторм у соцмережах до Дня кримськотатарського прапору 

Кримськотатарський Ресурсний Центр розпочинає шторм у соціальних мережах, присвячений Дню кримськотатарського прапора. Активісти закликають долучитися кожного небайдужого та свідомого громадянина та показати, що в умовах російсько-української війни, український та кримськотатарський народи продовжують боротьбу разом. Для того, щоб долучитися, потрібно розмістити в себе на сторінці один з плакатів, підготованих в рамках інформаційної кампанії #LIBERATECRIMEA. Тисніть на посилання, щоб дізнатися більше та обрати один з плакатів.  

Детальніше

****

Активісти документують військові злочини на Харківщині 

Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) долучився до коаліції «Україна.5 ранку», яка документує воєнні злочини РФ в Україні та допомагає притягувати винних до відповідальності. Коаліція об’єднує організації, які мають значний досвід документування міжнародних злочинів та порушень прав людини, вчинених на тимчасово окупованих територіях з 2014 року. У складі коаліції ХАЦ займатиметься юридичною роботою та документуванням військових злочинів у Харківській області, а також розповсюджуватиме в медіа та соціальних мережах інформацію про воєнні злочини російських окупантів в Харківській області. 

Детальніше

****

Антикорупційний штаб створив онлайн-мапу, що фіксує наслідки нападу Росії на Україну 

22 червня Антикорупційний штаб презентував «Карту руйнувань». «Карта руйнувань» – це цифровий інструмент, який дозволяє задокументувати наслідки російського нападу на Україну, збирати кошти на необхідну реконструкцію та контролювати процес, щоб забезпечити його прозорість. Ви можете ознайомитись з картою за посиланням нижче. 

Детальніше

****

Відкрито програму онлайн-обміну для волонтерів та активістів 

America House Kyiv запускає Camp Changemaking – програму онлайн-обміну для волонтерів та активістів. Це можливість поспілкуватися з ініціативними людьми з США та інших країн, налагодити зв’язок для спільних волонтерських проєктів, а також дізнатися, як працюють волонтерські ініціативи закордоном. Заявки приймаються до 30 червня.  

Детальніше

****

Конкурс грантів для ОГС від ПРООН 

ПРООН оголошує Конкурс грантів, в якому хоче залучити ОГС до реагування на кризову ситуацію, викликану війною, шляхом надання підтримки жінкам і чоловікам, особливо тим, що проживають на важкодоступних територіях та представникам вразливих груп населення. Грантовий конкурс проводитиметься на постійній основі, заявки розглядатимуться щомісяця. 

Детальніше

****

Конкурс грантів для жіночих/феміністичних організацій

Український Жіночий Фонд оголошує конкурс грантів швидкого реагування для жіночих/феміністичних організацій. Мета конкурсу – посилити спроможність цих організацій в реагуванні на нагальні проблеми, викликані військовими діями Російської Федерації проти України, з акцентом на потреби вразливих груп жінок та дівчат. 

Детальніше

****

«ПоліTALKиня & війна» – проєкт про жінок, що допомагають йти до перемоги 

Міжнародний республіканський інститут спільно з Українською жіночою демократичною мережею запустив проєкт «ПоліTALKиня & війна». Це розмови із відомими українськими жінками-політикинями про те, як вони працюють в умовах війни та ведуть Україну до перемоги. Дивіться перший випуск з очільницею Мережі захисту національних інтересів «А Н Т С» за посиланням.

Детальніше

****