Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Новий 2021 привітав нас пекучими морозами та тінню надії на полегшення для зраненого світу. У ці перші тижні року українське громадянське суспільство боролося за прозорість, доброчесність і толерантність, щедро додаючи святкових традицій. Цей випуск нашого ньюзлеттера пропонує останні новини з передової та кілька великих можливостей, доступних для громадянського суспільства. Долучайтеся, щоб дізнатись більше!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Сподіваєтесь, що 2021 стане роком нових починань? За даними дослідження, проведеного Ipsos на своїй онлайн-платформі Global Advisor, більшість українців (53%) та респондентів зі всього світу (46%) вважають, що кількість людей, які проживають у великих містах, зменшиться. 28% українців очікують, що відчуватимуть самотність у 2021 році, тоді як у світі цей показник становить 33%. Водночас українці менше вірять, що люди стануть толерантними один до одного, а також мало довіряють поліції. Лише 19% респондентів вважає, що правоохоронці будуть ставитися до всіх людей однаково незалежно від їх становища, тоді як у світі в поліцію вірять 33% респондентів. Дізнайтеся більше деталей у нашому щотижневому графіку.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Експерти та партнери Програми “Долучайся!” поділяться кращим досвідом на Shkala Forum

2 та 3 лютого відбудеться другий форум із соціальних та поведінкових комунікацій Shkala-2021 . Експерти та партнери Програми “Долучайся!” приєднаються до події в якості спікерів.
Протягом першого дня, Олена Рибій, старша програмна фахівчиня Програми «Долучайся!»‎ розповість про важливість комунікації, заснованої на надійних даних та про те, як ці дані можуть розповісти про поведінкові особливості аудиторії
Айдер Халілов, старший програмний менеджер Програми “Долучайся” разом з Ясенкою Перович, керівницею Проєкту ЄС «Підтримка взаємодії ЄС з організаціями громадянського суспільства України» обговорять ключові проблеми, з якими стикається громадянське суспільство у комунікації.
В той час як наші партнери з Телебачення Торонто та VoxUkraine поділяться лайфхаками щодо того, як вижити у часи коронавірусної інфодемії.

Дізнатися більше про форум

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Програмна фахівчиня Програми «Долучайся!» розповіла про особливості функціонування коаліцій та мереж

Мережування та коаліції між громадськими організаціями стали потужним інструментом для просування важливих для України питань. Старша програмна менеджерка Програми «Долучайся!» Олена Рибій пояснює принципові відмінності між мережами та коаліціями та розповідає про переваги, які можуть отримати учасники таких об’єднань. Читайте детальніше на нашому сайті

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Українська академія лідерства популяризує національні традиції

11-13 січня студенти та випускники Української академії лідерства зібрались разом, щоб відзначити та популяризувати українські народні традиції, підготувавши спеціальну різдвяну виставу –  Вертеп. Три команди з 10 чоловік вертепували в київських та львівських магазинах мережі супермаркетів “Сільпо”. Загалом, провели більше ніж 30 вистав. Студенти також відвідали з різдвяним вертепом міського голову Львова Андрія Садового.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Громадськість обговорює новий регламент Харківської міської ради

12 січня Центр політико-правових реформ спільно з експертами UPLAN провели дистанційний пресзахід “Новий регламент Харківської міської ради – що змінилося?” Учасники обговорили питання висвітлення рішень Харківської міської ради, зокрема нові Положення про її діяльність.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Аналіз російської пропаганди в українських ЗМІ від експерта Фонду “Демократичні ініціативи”

Хочете дізнатися, що об’єднує маніпулятивні новини про Донбас, нацистів, вакцину та отруєння Навального, і як це впливає на українців? Петро Бурковський, політичний аналітик Фонду “Демократичні ініціативи”  підготував аналітичний матеріал про те, як прокремлівська пропаганда потрапляла в український медіапростір у грудні 2020 року. Дізнайтеся більше за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Transparency International Україна стоять на сторожі неупередженості Вищого антикорупційного суду

15 січня Андрій Боровик, виконавчий директор ТІ Україна, зустрівся з Оленою Танасевич, головою ВАКС, щоб обговорити судову кризу та скандальну вечірку в Національному Університеті «Одеська юридична академія», яку відвідали Танасевич, голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк та голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький. Експерти переконані, що сам факт готовності очільниці  антикорупційної інституції пояснювати свої дії громадськості— це позитивний сигнал. Проте просто відкритості недостатньо для відновлення довіри до суду. 

Детальніше

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Бюро правничих комунікацій налагоджує спілкування між посадовцями та людьми з інвалідністю

Наші партнери із Сум – ” Бюро правничих комунікацій” – продовжують відстоювати права людей з інвалідністю. Черговий “Урок толерантності” зібрав посадових осіб Сумської ОДА та районних органів соціального захисту, а також студентів Сумського педагогічного університету. Представники Бюро та їх партнери з ініціатив для людей з інвалідністю пояснили чиновникам основні терміни та порадили, як уникнути незручних ситуацій під час розмови з людьми з інвалідністю. Щоб розширити компетенції чиновників у професійному спілкуванні Бюро правничих комунікацій також підготує набір тематичних довідкових матеріалів.

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Рівненська “ОПОРА” відстоює прозору та ефективну роботу комунальних підприємств

18 січня Рівненська обласна організація «Громадянська мережа ОПОРА» провела вебінар із гостьовим експертом Олександром Солонтаєм на тему прозорості роботи комунальних підприємств та шляхів підвищення ефективності їх діяльності.
Учасники, більшсть з яких є новообраними депутатами міської ради, погодилися, що саме муніципалітети відповідають за ефективну та успішну роботу комунальних підприємств, в тому числі й їх реформування.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда оголошує відкритий конкурс на 2021-2022 навчальний рік 

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда підтримує індивідуальний розвиток молодих, цілеспрямованих та активних громадян. Програма передбачає два семестри навчання в одному з  польських університетів, а також двотижневе професійне стажування в державних, приватних та громадських організаціях. Стипендія надаватиметься молодим лідерам і фахівцям з вищою освітою, зацікавленим у розвитку демократії, ринкової економіки та громадянського суспільства в своїх країнах і регіоні. Заявки приймаються до 1 березня 2021 року.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

Пакт запустить онлайн-портал стратегічної інформації у сфері гендерної рівності.

Дані щодо гендерної рівності в Україні стануть доступнішими! Проєкт “Жінки України” працює над онлайн-порталом стратегічної інформації у сфері гендерної рівності. Вперше, в одному місці будуть зібрані дані для моніторингу гендерної рівності, які будуть зрозумілими і які буде легко знайти.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 20 січня

В Україні запрацювала національна платформа е-демократії “ВзаємоДія”

12 грудня Секретаріат Кабінету Міністрів і Міністерство цифрової трансформації оголосили про запуск платформи е-демократії “ВзаємоДія”, створеної як корисний інструмент для ініціативних громадян, державних службовців, організацій громадянського суспільства та ЗМІ . Платформа пропонує вільне спілкування з державними установами та можливість долучитися до прийняття рішень на місцевому та державному рівнях.

Детальніше

Generated by Fontastic.me