USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 20 липня

Cameraman in a protective helmet and bulletproof vest with marked Press TV filming an event with professional camera at Hrushevsky street during Euromaidan on January 2014 in Kyiv, Ukraine

Свобода слова, одна з ключових цінностей, закріплених у Загальній декларації прав людини, – це одночасно великий скарб і прокляття. Десятиліттями вона слугувала щитом для багатьох професійних журналістів та активістів, які досліджували суспільно важливі теми чи відкривали бруд злочинів, що перетворювало їх на цілі для помсти. 

Сьогодні виповнюється шість років з дня вбивства Павла Шеремета, який, як і багато інших його колег-журналістів, присвятив життя донесенню правди до громадськості. Але як змінилося ставлення до свободи слова з початком війни? У сьогоднішньому ньюзлеттері ми подивимося, чи готові українці поступитися обмеженнями свободи слова на користь захисту держави, а також розповімо про нещодавню діяльність громадянського суспільства в Україні. Долучайтесь до традиційного читання! 

****

Свобода слова – це фундаментальна цінність для кожної демократичної держави. Проте в умовах війни Україна постає перед складним завданням – одночасно зберегти свободу слову та захистити інформаційний простір від дезінформації. Чи вдається нашій державі зберегти цей баланс та що думають самі громадяни?
За період з січня по червень 2022 року, Інститут масової інформації зафіксував 484 випадки порушень свободи слова. З них 419 злочинів скоїла Росія з початком повномасштабного вторгнення в Україну, а 65 випадків припадає на відповідальність української сторони. Водночас опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва виявило, що у нинішніх умовах, коли загроза для держави актуальна як ніколи, громадяни вважають, що захист держави (65%) є більш пріоритетним, ніж дотримання свободи слова (22%). З іншого боку, більшість опитаних (51%) не погоджується з тим, що заради наведення порядку в країні можна тимчасово обмежити свободу слова. 

****

Громадські організації запускають інноваційний аналітичний проєкт

Transparency International Україна, Інститут Аналітики та Адвокації, Вокс Україна та Українська фундація розвитку розпочинають ініціативу Re:silience. Re:covery. Re:construction. (Re:Ukraine project). ОГС разом розроблятимуть інноваційні інструменти, відстежуватимуть та розвінчуватимуть російські фейки та пропаганду та докладатимуть інших зусиль, спрямованих на перемогу України.

Детальніше

****

USAID започатковує Ініціативу зі стійкості сільського господарства, щоб підтримати українських аграріїв 

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) нарощує підтримку українських аграріїв шляхом започаткування Ініціативи зі стійкості сільського господарства, яка під час розв’язаної Росією брутальної війни сприятиме виробництву та експорту української аграрної продукції. З одного боку, USAID допомагатиме українським с/г виробникам долати виклики у сфері експорту, а з іншого – надаватиме їм насіння, добрива, с/г техніку та пестициди, сприятиме ширшому доступу до фінансування, можливостей зберігання та переробки продукції. На додачу до безпосереднього внеску у 100 млн доларів, USAID має намір залучити ще 150 млн. дол. від інших міжнародних донорів і приватного бізнесу.  

Детальніше

****

Активісти вітають затвердження керівника САП, проте попереджають про можливі підводні камені 

19 липня конкурсна комісія з відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затвердила загальний рейтинг і проголосувала за подання цього рішення Генеральному прокурору. Громадські організації вітають це призначення та наголошують, що воно є не лише вимогою громадськості, а й міжнародних партнерів. Водночас Центр протидії корупції попереджає, що Офіс Генерального прокурора може затягнути процедуру, що призведе до її зриву. Читайте більше за посиланням. 

Детальніше

****

Global Office запускає кампанію, щоб залучити молодь до відновлення України  

11 липня Global Office розпочали комунікаційну кампанію «ВліпиЗаСебе», що має на меті підтримати молодь, допомогти їй знайти своє місце та долучитися до відновлення країни. Під час кампанії ОГС розповідатиме простими словами про війну, як зберегти себе та віднайти в собі сили рухатися вперед, ділитиметься історіями про українців, що надихають, а також пояснить, як молодь може долучитись до післявоєнної відбудови України. 

Детальніше

****

АНТС презентували онлайн-платформу, що дозволяє містам співпрацювати у повоєнній відбудові України 

14 липня Мережа захисту національних інтересів «АНТС» презентувала онлайн-платформу «Cities4Cities» для співпраці між українськими та європейськими громадами у відбудові України. Вона дозволяє органам місцевого самоврядування України та інших регіонів Європи поділитися своїми потребами та пропозиціями, пов’язаними з міською інфраструктурою, а також налагодити прямі зв’язки для співпраці з отримання практичної допомоги. 

Детальніше

****

 

Вокс Україна проаналізували санкції, які світ впровадив проти Росії 

З початку повномасштабної війни впровадження нових санкцій проти Росії стало одним із найважливіших напрямів боротьби поряд із роботою над прискоренням постачання українським військам важкого озброєння і залученням міжнародного фінансування. На основі відкритих джерел Вокс Україна порахували, які країни з 24 лютого затвердили найбільше санкційних пакетів, чого і кого стосуються обмеження та яких зусиль для розширення антиросійських санкцій докладає Україна. 

Детальніше

****

Фонд «Демократичні ініціативи» проаналізували перспективи відновлення агробізнесу в Україні 

Які втрати аграрного сектору від російського вторгнення? ️Як держава та міжнародні партнери можуть його підтримати? Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва підготували аналітичний звіт, що розкриває найбільш типові проблеми агробізнесу в Україні. Документ також містить рекомендації для органів державної влади та міжнародних структур, що допоможуть зменшити негативні наслідки війни на продовольчу безпеку України та світу. 

Детальніше

****

EdCamp запускає онлайн-челендж для підтримки українських вчителів  

EdCamp запускає челендж, щоб розповісти всьому світові про внесок українських вчителів, які продовжують виконувати свою важливу місію – навчати дітей під час війни та обʼєднувати спільноти у непрості часи. Щоб взяти участь потрібно зробити світлину з текстом українською «Я – з українським вчительством» або англійською «I stand with UA teachers», розмістити її в соцмережах використавши хештег #standwithUAteachers та передати естафету друзям. Детальніше за посиланням.  

Детальніше

****

Центр політико-правових реформ подискутують про правничі аспекти усунення Голови СБУ та Генерального прокурора

Центр політико-правових реформ проведе онлайн-трансляцію, в якій поговорить про усунення Голови Служби безпеки України та відсторонення від посади Генерального прокурора. Експерти організації пояснять, що відбувається з правничої точки зору, які короткострокові та довготермінові наслідки для України та чи позначиться зміна Генерального прокурора на розслідуванні міжнародних злочинів та процесах обміну. Прямий ефір відбудеться 21 липня о 10:00, запис трансляції можна буде подивитися на YouTube каналі ЦППР. 

Детальніше

****

Встигни подати заявку! Конкурс проєктів на підтримку аналітичних центрів

Український Жіночий Фонд запрошує аналітичні центри та громадські організації до участі у грантовому конкурсі. Його мета – посилити консультаційну та моніторингову роль аналітичних центрів в процесі впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Заявки приймаються до 20 серпня 2022 року.

Детальніше

****

Встигни подати заявку! Гранти Посольства Фінляндії для громадських організацій

Посольство Фінляндії в Україні надасть гранти для українських громадських організацій, які працюють над викоріненням бідності, дотриманням прав людини та сталим розвитком. Запропоновані проєкти мають стосуватися однієї з освітніх або екологічних тем. Заявки приймаються до 31 серпня 2022 року.

Детальніше

****