Минулого тижня європейські лідери зробили історичний крок, прийнявши рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС, засвідчивши цим прагнення України стати частиною європейської спільноти та визнавши її успіхи в проведенні реформ. Наші партнери, українські організації громадянського суспільства, відіграють важливу роль у цьому процесі, активно сприяючи становленню сильного демократичного суспільства в Україні. У цьому випуску ми дослідимо думку українців щодо гарантій безпеки та мирних переговорів, а також пропонуємо вам новини від наших партнерів, які зможуть вас надихнути. Читайте більше, щоб дізнатися більше інсайтів!
****
Думки українців розходяться щодо того, які «безпекові гарантії» могли б найкраще забезпечити безпеку України. За результатами опитування Центру «Нова Європа», найбільш популярним є варіант, який передбачає інтеграцію держави до НАТО (з розумінням, що захист Альянсу розповсюджується лише на підконтрольну територію). Крім того, 22% громадян вказують оборонний союз зі Сполученими Штатами, а 19% – договір та/або закон США про безпекову підтримку України, зокрема шляхом надання зброї, але без захисту своїми військами. Українці також категорично відкидають більшість поступок на можливих переговорах з Росією: тимчасово відмовитися від відвоювання окупованих територій (76%); відмова від членства в НАТО (57%); скорочення армії України (83%); надання російській мові державного статусу (73%); відмова від членства в ЄС (61%); зменшення суми репарацій з боку Росії (67%); та відмова від кримінального переслідування керівників Росії та воєнних злочинців Росії (77%).
****
Новини громадського сектору
Коментар Центру «Нова Європа» щодо ухвали ЄС про початок переговорів про вступ України до ЄС
14 грудня очільники Європейського Союзу ухвалили рішення розпочати переговори щодо вступу України та Молдови під час дводенного саміту 27 країн блоку. Лео Літра, старший аналітик Центру «Нова Європа», партнера Програми «Долучайся!», надав нам ексклюзивний коментар щодо цієї видатної для України події. Перейдіть за посиланням нижче, щоб прочитати, чому це рішення щодо України ґрунтується на значних зусиллях Києва у проведенні реформ попри війну.
****
Міжнародний центр української перемоги провів у Брюсселі акцію з вимогою конфіскації заморожених активів Росії
14 грудня Міжнародний центр української перемоги (ICUV) організував вуличну акцію #MakeRussiaPay у Брюсселі. Активісти представили метровий чек із детальним описом воєнних злочинів Росії проти України, зокрема збитків економіці, культурі, інфраструктурі, освіті та охороні здоров’я на суму 300 мільярдів доларів. ICUV проводить акції #MakeRussiaPay у різних містах Європи та США протягом грудня, закликаючи країни Заходу конфіскувати заморожені активи російського Центрального банку та перерахувати ці кошти Україні для захисту від агресії Росії та відбудови країни.
****
GoGlobal запустив кампанію, щоб розповісти історії дітей, які формують майбутнє України
Кампанія #ПоколінняПеремоги, яку анонсували GoGlobal, розповідає десять історій дітей із деокупованих територій. Її мета – надихнути молодь долучатися до відбудови країни. У фото- та відеороликах кампанія висвітлює таланти, натхнення та зусилля дітей, які формують майбутнє України. З першими чотирма історіями вже можна ознайомитися на YouTube, у соціальних мережах та ЗМІ. Фотовиставку та відео про цих дітей можна побачити у київському ТЦ «Гулівер».
****
Об’єднання матерів і дружин захисників України провели вуличну акцію, щоб привернути увагу до проблем українських військовополонених
10 грудня Об’єднання матерів і дружин захисників України провели вуличну акцію «Не мовчи! Полон вбиває!» в Миколаєві. Мета акції – привернути увагу української влади та світової спільноти до долі українських військовополонених. До заходу долучилися близько 80 учасників, серед яких рідні та друзі військовополонених, а також представники ЗМІ. Акція «Не мовчи! Полон вбиває!» відбулась в 12 містах України.
****
Фонд Родини Богдана Гаврилишина запрошує ОГС до участі у премії «Responsibility Award 2023»
Премія «Responsibility Award» заснована Фондом Родини Богдана Гаврилишина у 2021 році, щоб відзначити організації громадянського суспільства, які просувають цінності, закладені у Декларації відповідальності людини Богдана Гаврилишина. Цьогоріч Премія відзначить ОГС, які під час повномасштабної війни зміцнюють Україну та демонструють відповідальність на різних рівнях. Заявки приймаються до 31 грудня включно.
****
Можливості
Більше можливостей! Дивіться оновлений конкурс грантів
Ми раді представити оновлений та вдосконалений Конкурс грантів для громадських ініціатив. Він забезпечує ще більшу інституційну та проєктну підтримку, сприяючи посиленню участі громадян у демократичних процесах, зміцненню довіри до громадянського суспільства та просуванню України до перемоги. Ми запрошуємо вас ознайомитися з конкурсом, надсилати заявки та долучитися до нас у розбудові громадянського суспільства в Україні!
****
Долучайтесь! Ще більше вакансій та інших можливостей на нашому сайті
Ми запрошуємо кваліфікованих постачальників послуг відвідати розділ закупівель на нашому сайті, щоб дізнатися про останні запити пропозицій Програми «Долучайся!» – https://bit.ly/3QYFhxv
Запрошуємо фахівців, які шукають роботу, переглянути наші вакансії – https://bit.ly/41mdHN5
****
Що ми читаємо
Від країни-невидимки до топ-пріоритету ЄС: еволюція відносин України та ЄС очима експертів
Сьогодні Україна стоїть на порозі відкриття переговорів з Європейським Союзом щодо членства. Як еволюціонували ці відносини? Ознайомтеся з аналітичним брифом Катерини Зарембо, асоційованої аналітикині Центру «Нова Європа», що підсумовує дванадцять глибинних інтерв’ю з представниками українського громадянського суспільства, які тривалий час залучені до різних аспектів європейської інтеграції України: політичний діалог, безпека, економіка, права людини. Представлені погляди дозволяють простежити тенденції, які можна екстраполювати на українське громадянське суспільство.
****