Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Одного разу відомий учень сказав: “Одна дитина, один вчитель, одна ручка і одна книга можуть змінити цілий світ”. 1 вересня  – день “першого дзвоника”, що повертає учнів та студентів до навчання та сповіщує про кінець літа та початок нового навчального року. З початком шкільного року до роботи повертається і громадянське суспільство з різноманітними заходами, що сприяють розвитку громадянської освіти та залученості громадян до життя своєї громади та країни. Цього тижня наш ньюзлетер розкаже про нову дистанційну версію шкільного курсу з громадянської освіти, яка незабаром стане доступною для учнів та вчителів, навчання із лідерства для студентів зі Східної України та заходи наших регіональних партнерів, присвячені екологічній політиці та гендерній обізнаності. А у нашому традиційніному брифі тижня ви зможете знайти дані про корупцію в школах та короткий опис еволюції громадянської освіти в Україні.

****

Новини програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Новий шкільний курс з громадянської освіти

Карантинні обмеження не мають ставати на заваді здобуттю якісної освіти у школах. Саме тому цієї осені на запит Міністерства освіти і науки України ми запускаємо новий онлайн-курс з громадянської освіти, розроблений для дітей старшого шкільного віку, які навчаються дистанційно у зв’язку із карантинними обмеженнями або обрали домашнє чи онлайн-навчання.

Зміст онлайн-курсу базується на програмі сучасного обов’язкового курсу громадянської освіти для 10 класу та шкільному підручнику «3-D Демократії: Думай, Дбай, Дій», розробленого раніше громадською організацією Нова Доба в рамках діяльності програми «Долучайся!» та схваленого МОН. Онлайн-курс покликаний забезпечити базові знання та розуміння природи демократичного суспільства серед  та залучити їх до громадських ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях. Вже скоро!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Початок навчального року для кожного має різні асоціації: для когось початок навчання та повернення до роботи після сезону літніх відпусток, а для когось – додаткові витрати для купівлі всього необхідного. Часто, українці практикували також і низку неформальних платежів, бо вірили, що без них не можна отримати ні вищої освіти, ні медичної допомоги. Але часи змінюються! Як показують дані нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, все більша кількість українців перестають вірити у силу таких ритуалів. Детальніше на нашому графіку.

****

У нашому матеріалі

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Громадянська освіта продовжує розвиватися в Україні

«Громадянська освіта, як і будь-яка інша освіта, потребує постійної дискусії та винахідливості… Кожне покоління зобов’язане забезпечити нащадків не лише повноцінно функціонуючим урядом, що відповідає потребам людей, а й інструментами для його розуміння та вдосконалення». У нашому брифі ми розглядаємо, як громадянське суспільство продовжує розвивати громадянську освіту в Україні, зосередившись на двохнестандартних активностях: розгортанні онлайн-курсу з громадянської освіти та нагородженні кращих вчителів громадянської освіти в Україні. Детальніше тут

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

ЧЕСНО сприяє усвідомленому голосуванню серед українців

Рух ЧЕСНО продовжує відкривати Музеї виборчого трешу в регіонах. Цього разу приклади підкупу виборців, нечесної агітації, політичної реклами, чорного піару на національному та регіональному рівні, а також супутні інформаційно-розважальні заходи представлені у Черкасах та Житомирі. Музеї працюють з метою нагадування громадянам про важливість свідомого голосування на місцевих виборах у 2020 році. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Центр спільних дій продовжує розкривати функції місцевої влади

19 серпня Центр спільних дій випустив нове відео «Ями на дорогах та розбиті тротуари: Хто відповідає за (не)хороші дороги?”, що розкриває обов’язки місцевої влади на дорогах. У відео також проаналізували програму «Велике будівництво», яку ініціював Президент України Володимир Зеленський. У ній описано компетенцію служби автомобільних доріг “Укравтодор”та роз’яснено, як мери можуть вплинути на вирішення дорожних проблем у своєму місті. Відео має на меті підвищити обізнаність громадян щодо функцій місцевої влади у сфері дорожньої інфрастуктури. В перспективі це знизить рівень популізму серед політиків та кандидатів у передвиборчий період. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Молодь зі східних регіонів України навчатиметься лідерству

2-3 вересня Українська академія лідерства у партнерстві з WNISEF та Червоним Хрестом проведе “Базовий тренінг з молодіжного лідерства”. Він спрямований на формування навичок лідерства , емоційного інтелекту, активного слухання, постановки цілей, колективної роботи,  управлінняпроектами та фандрейзингу серед української молоді з Харковської та Дніпропетровської області.

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Активісти Енергодару навчають громадян адвокаційній діяльності задля розвитку міста

23 серпня ГО “Свобода” провела міський фестиваль, який став фінальним заходом у рамках їхнього проекту “МОЗАІКА”. Фестиваль мав на меті залучити громадян до адвокаційної діяльності щодо розвитку міста у двох сферах: інклюзія та довкілля. Під час фестивалю були представлені дві муніципальні програми «Інклюзивний Енергодар» та «Енергодар переробляє», які розроблялися в рамках проекту. Під час фестивалю учасники могли долучитися до підписання петиції до міської ради Енергодару щодо впровадження програми «Інклюзивний Енергодар» у місті.

****

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Зіграй в «ГендернийПокер» та розшир свої знання про гендерну дискримінацію

31 серпня ГО «Сумське громадське коло» в рамках проекту «Гендерно-чутливі ініціативи: нові можливості для громади» провело онлайн-презентацію гри «ГендернийПокер», спрямованої на підвищення обізнаності громадськості про гендерні стереотипи, упередження, дискримінацію та шляхи їх подолання. Онлайн-гра може бути корисною для громадських активістів, членів недержавних організацій, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, ЗМІ, студентської молоді, тих, хто цікавиться гендерною тематикою. Детальніше тут.

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Жителі регіонів вивчають основи антикорупційної грамотності

20 серпня Мережа регіональних Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії провела три лекції на тему антикорупційної грамотності, які проходили одночасно в громадах Чернігівської, Луганської та Херсонської областей. Антикорупційні Лікбези – це відкритий майданчик для діалогу, можливість висловити власну думку, бути почутим та знайти однодумців. Формат проведення заходу дав можливість учасникам не тільки ознайомитись із покроковим алгоритмом як протидіяти корупції, а й спільно обговорити питання шляхів просвіти суспільства. Адже для результативної боротьби з корупцією потрібні не лише політична воля та бажання, але і якісна освіта. Детальніше тут.

****

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Відкрито набір на 12-ий Відкритий Університет Реформ

Цієї осені Відкритий Університет Реформ розпочинає свій 12-ий набір на освітній проект про реформи. Організатори шукають проактивних та відповідальних людей до 25 років, які прагнуть долучитись до реформування країни, готові відвідувати суботні онлайн-заняття впродовж трьох місяців, мріють пройти стажування у провідних громадських організаціях та реалізувати з командою власний проєкт про реформи. Долучитися до команди реформаторів можна, подавши заявку до 8 вересня 2020 за посиланням.

****

Новини громадянського суспільства України, 2 вересня

Табір Активних Громадян навчає українців сталому розвитку громад

Протягом трьох тижнів близько 40 учасників зі всієї України взяли участь в Таборі Активних Громадян — платформі молодіжних лідерів, темою якого на цей раз було обрано сталий розвиток громад. Учасники дізналися, що таке ідентичність та діалог, як працює громада на благо свого міста, ОТГ чи села, говорили про цілі сталого розвитку та прокачали свої навички міжособистісного розвитку. Після проходження табору в Україні з’явилась нова спільнота активних громадян, яка готується реалізувати 8 проектів соціальної дії. Детальніше тут.

Generated by Fontastic.me