Новини громадянського суспільства України, 2 листопада

Неспровокована та невиправдана агресія Росії проти України принесла неочікувані виклики, тривоги, хвилювання. Водночас вона показала безпрецедентні перемоги та незламність, а українці стали беззаперечними борцями за незалежність, свободу та демократію в очах усього світу. Війна принесла чимало горя, проте водночас дала поштовх значному сплеску громадського активізму та згуртованості громадян.
Сьогодні ми поділимось найцікавішими інсайтами нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення – 2022, які розкажуть про участь українців у житті своїх громад. І за нашою доброю традицією ми також розповімо про останні новини та можливості для громадянського суспільства України. Долучайтесь!

****

Чи вплинули буремні події останнього року на активізм? Дані нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення свідчать, що залученість українців в житті життя своїх громад значно збільшилась. Так, кількість громадян, які вказали, що беруть активну участь, за рік зросла з 7% до 24%. Ще 36% громадян рідко долучалися до заходів у своїх громадах, порівняно з 29% у 2021 році. Хоча відсутність вільного часу продовжує залишатися основною перешкодою для активної участі (24%), кількість громадян, які не беруть участь у заходах на рівні громади через брак інтересу, зменшилася з 30% у 2021 році до 9% у 2022 році. 

****

Активісти створили чат-бот, що навчає підлітків відстоювати свої права

Вирішувати проблеми легко, якщо знаєш свої права. Щоб навчити підлітків відстоювати свої права, Change.com створили спеціальний чат-бот #ПраваРулять, що пропонує реальні ситуації порушення прав підлітків, і дає можливість вибрати варіанти вирішення цих проблем. Так, чат-бот допоможе українським підліткам краще розбиратися у своїх правах і підкаже, як саме їх потрібно відстоювати – насамперед у сфері освіти та прав споживачів.

Детальніше

****

Сумська платформа реформ запустила кампанію кампанію по дерусифікації та декомунізації вулиць міста

Понад два місяці тому до міської ради Сум активісти подали перелік назв вулиць, провулків та скверів, які необхідно перейменувати у рамках дерусифікації та декомунізації. Досі питання не виносили на голосування. Сумська платформа реформ вирішила закликати містян запитати у депутатів – чому цього не зроблено? Для цього активісти запустили інформаційну кампанію та розмістили по місту білборди. На ресурсі «Хто мій депутат» (deputat.sumy.ua), який вказаний на бордах, кожен громадянин може знайти інформацію про обранця на своєму окрузі, ввівши назву вулиці. Тут розміщений контактний номер, адреса його приймальні та є можливість надіслати електронне повідомлення.

Детальніше

****

Громадські активісти відвідали Тайвань, щоб заручитися підтримкою для України

24-30 жовтня виконавча директорка Центру протидії корупції та голова Мережі захисту національних інтересів «АНТС» відвідали Тайвань, щоб адвокатувати надання зброї та іншої підтримки Україні. Під час візиту делегація зустрілася з президенткою Тайваню, прем’єр-міністром та місцевими політиками. Активісти також взяли участь у Глобальної асамблеї Всесвітнього руху за демократію, де закликали владу Тайваню збільшити військову підтримку України.

Детальніше

****

Центр Разумкова дослідив політико-ідеологічні орієнтації українців 

28 жовтня Центр Разумкова оприлюднив результати опитування «Політико-ідеологічні орієнтації громадян України» за вересень-жовтень 2022 року. Опитування виявило, що 51% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, тоді як протилежну думку підтримує лише 28%. Найбільше українці довіряють Збройним Силам (96%), Президенту України (82%), гуманітарним і доброчинним організаціям (78%). 41% вважають, що Україна може подолати наявні проблеми та труднощі протягом наступних кількох років, тоді як 43% вважають, що це може статися в довгостроковій перспективі. Дізнайтеся більше за посиланням. 

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» пояснив, чому міжнародним партнерам не варто довіряти перемовинам з Росією 

Росія агресивно промотує в європейських столицях та США ідею проведення «переговорів» з Україною та/або навіть із Заходом. Ядерні погрози та ракетні удари по об’єктах цивільної інфраструктури спрямовані на залякування Європи та примус України до перемовин. Центр «Нова Європа» підготував для закордонних партнерів низку аргументів про те, чому не варто вірити обіцянкам Росії про переговори. Активісти також проаналізували, як змінювалась публічна риторика високопосадовців РФ. 

Детальніше

****

Українська академія лідерства розповіла, як знаходити фінансування на сміливі проєкти 

Щоб підтримати ЗСУ, 18-річний студент Української академії лідерства, вирішив продати улюблену вишиванку, яку власноруч вишила йому мама. Він назвав свій аукціон «Вишиванка перемоги», долучив до збору українських зірок та зібрав 1 мільйон гривень на два безпілотники. Як шукати однодумців в команду і знаходити фінансування та іншу допомогу для сміливих проєктів? Читайте у матеріалі за посиланням! 

Детальніше

****

Центр Громадянських Свобод шукає партнерів для організації платформи обговорення актуальних тем у сфері прав людини 

Вже сьомий рік поспіль Центр Громадянських Свобод організовує правозахисну НеКонференцію – платформу, на якій збираються правозахисники та активісти, а також представники держави для обговорення найбільш актуальних та резонансних тем в сфері прав людини в Україні. У цьому році ЦГС запрошує вас стати співорганізаторами майстерень НеКонференції аби поділитися інсайтами про роль українського правозахисту, проблемами та шляхами їх вирішення. Пропозиції приймаються до 15 листопада 2022 року включно. 

Детальніше

****

Вокс Україна проаналізували реформи за третій квартал 2022 

У червні Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС і вже з липня наростила швидкість реформ та зусилля зі зближення з Євросоюзом. Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію, отримала транспортний та митний «безвіз», гармонізувала низку українських законів з європейськими регуляціями. Вокс Україна проаналізували що за три місяці українська влада ухвалила майже півсотні важливих змін в екологічній та економічній сферах. Тисніть на посилання, щоб дізнатися, які рішення влади ОГС внесло до квартального огляду реформ. 

Детальніше

****

EdCamp запрошує освітян взяти участь у Всесвітньому дні гідності

EdCamp Україна запрошує освітян дослідити з учнівством і студентством гідність у часи війни.  День гідності є одноденним дискусійним курсом, який можна організувати у будь-який день, у будь-якому форматі під час символічного проміжку: з 21 листопада – Дня Гідності та Свободи України до 10 грудня – Міжнародного дня прав людини. Зареєструйтесь на орієнтаційний вебінар, що відбудеться 10 листопада та дізнайтесь докладніше про участь. 

Детальніше

****

Пакт оголошує конкурс грантів для жіночих правозахисних організацій

Пакт Україна розпочинає конкурсний прийом заявок від коаліцій, створених місцевими жіночими правозахисними організаціями, у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні». Підтримуватимуться адвокаційні ініціативи, які спрямовані на забезпечення доступу до послуг, правової підтримки, сприяння соціальній згуртованості, жіночого лідерства та просуванню гендерної рівності тощо. Заявки приймаються до 30 листопада, 2022 року.

Детальніше

****

Інтерньюз Україна оголошує конкурс грантів для розбудови взаємодії виборців з депутатами

Інтерньюз Україна в межах реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує запуск грантової програми «Громадяни й парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія в умовах воєнного часу». Мета конкурсу підтримати реалізацію проєктів, спрямованих на розбудову взаємодії та співпраці народних депутатів України з виборцями в межах округу або регіону в умовах воєнного стану, залучення громадян до процесу прийняття рішень та роботи парламенту, комунікування реформ і публічних консультацій. Заявки приймаються до 25 листопада 2022 року.

Детальніше

****