Новини громадянського суспільства України, 19 травня

“Рівність – це душа свободи; насправді без неї свободи просто не існує”, – стверджувала американська реформаторка і письменниця Френсіс Райт. 17 травня світ відзначає Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією (IDAHOT), щоб ще раз актуалізувати питання рівності та відзначити гендерне розмаїття – свободу, на яку заслуговує кожна людина. У цьому випуску нашого ньюзлетера ми розповімо про найважливіші новини від наших партнерів, а також зусилля українського громадянського суспільства, спрямовані на просування гендерної рівності. Не баріться та насолоджуйтеся нашою традиційною добіркою!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Більшість українців не вважають ЛГБТ дискримінованою групою. За даними останньої хвилі Загальнонаціонального опитування, лише 14% респондентів вважають, що сексуальні меншини належать до групи, яка найбільше зазнає порушень прав і свобод, а також упередженого ставлення. Водночас, одне з наших попередніх опитувань, яке проводилось взимку 2020 року виявило, що 26% українців не хочуть бачити ЛГБТ своїми сусідами. Також існування дискримінації сексуальних меншин підтверджує щорічний звіт Правозахисного ЛГБТ-центру “Наш Світ”, який вказує 188 випадків нападів, дискримінації та інших порушень прав ЛГБТ у 2020 році.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Відкрито реєстрацію на Democracy in Action: Zero Corruption Conference

Democracy in Action: Zero Corruption Conference – перша конференція найвищого рівня з питань гібридних загроз демократії – дезінформації, корупції та правових війн – відбудеться у Києві, 7-8 червня 2021 в форматі міжнародного дводенного марафону. Серед високих гостей – Президент України Володимир Зеленський, Президентка Молдови Мая Санду, віцепрезидент Європейської комісії Вера Йоурова, американський сенатор Кріс Кунс, заступниця керівника Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення Єврокомісії Катарина Матернова, член Європейського парламенту Андріус Кулібіус, Президент Венеційської комісії Джанні Букуккіо, директор НАБУ Артем Ситник та інші. Подія буде цікава високопосадовцям, дипломатам, журналістам-розслідувачам, громадським активістам, експертам та студентам, які вивчають державне управління. Реєстрація відкрита за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Онлайн-опитування від Програми “Долучайся!”

Чи чули ви щось про онлайн-концерти Interciti live та “Хоробре серце”? Відтанцьовували перед моніторами під Космічний Weekend чи блукали фортецею у Кам’янці-Подільському разом з аватарами RESPUBLICA Fest? Можливо ви навіть вліпили за себе на місцевих виборах-2020, або навчаєтесь чи навчаєте громадянській освіті разом з платформою сitizen.in.ua? Розкажіть нам більше! Проходьте опитування за посиланнями нижче та долучайтесь до розвитку громадянського суспільства України!
Онлайн-концерти: http://bit.ly/online-concerts-ukraine
Кампанія #ВліпиЗаСебе:http://bit.ly/Vlipy_Za_Sebe
Citizen.in.ua:http://bit.ly/Сitizen_In_ua

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Вакансії від Програми “Долучайся!”

Чудова нагода стати частиною команди Програми “Долучайся!”. Pact Inc. шукає кандидатів на посади Асистента/ки з питань грантів і контрактів та Програмного менеджера з громадянської освіти. Тисність на гіперпосилання, щоб дізнатися більше.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Atlas Weekend отримав спеціальну нагороду YUNA Awards за проєкт “Космічний Weekend”

12 травня десята церемонія вручення музичної премії YUNA-2021 нагородила Atlas Weekend за проєкт “Космічний Weekend”, який проводився 11 липня 2020 за підтримки Програми “Долучайся!”. Фестиваль не лише об’єднав людей навколо унікального музичного шоу, але й підняв тему домашнього насильства та нагадав правила соціального дистанціювання.

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Новий випуск “Бла Бла Таксі” вже в ефірі

В ефірі 5 каналу вийшов новий епізод освітньо-розважального шоу “Бла Бла Таксі” від Програми “Долучайся!”. Цього разу наші пасажири, серед яких визначні лідерки ОГС та тревел-блогер, поділяться цікавими фактами про подорожі, роль соціальних мереж в протидії корупції та розкажуть до яких виборчих маніпуляцій вдаються наші політики. Тисність на посилання та приготуйтесь до вражаючої подорожі!

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Новий відеоурок для розвитку громадянського суспільства від “Демініціатив”

12 травня Фонд “Демократичні ініціативи” випустив четвертий відеоурок “Ази комунікації”. У цьому відео експерт “Демініціатив” Юрій Горбань поділиться з глядачами своєю формулою комунікації та пояснить, що означає бути публічною людиною та як правильно комунікувати з аудиторією.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

УАЛ пробуджує лідерські якості за допомогою спорту

Цього тижня студенти Української академії лідерства змагатимуться за Кубок Академії в серії спортивних змагань. Упродовж трьох днів уалівці боротимуться у 7 дисциплінах: відтискання, прес, біг на 2400м, стрибки в довжину, дебати, спалах (низка завдань, які поєднують спорт і креатив) та півмарафон. Таким чином УАЛ прагне згуртувати молодь та пробудити їх лідерські якості.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

“Молодь, Україна, ЄС: чого ви ще не знали?” – онлайн-лекція від Центру “Нова Європа”

12 травня з нагоди Дня Європи, Центр “Нова Європа” провів онлайн-лекцію для запорізьких студентів та усіх бажаючих. Мета заходу – розширити знання молоді Запорізької області про ЄС та євроінтеграцію України, а також можливості, які надає ЄС для студентів. Запис лекції за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Україна проти гомофобії, біфобії та трансфобії. Відеокампанія, що об’єднує українців навколо прав ЛГБТ+

КиївПрайд разом з українськими ЛГБТ+ організаціями та небайдужими громадянами створили відеокампанію, щоб об’єднати українців та показати ЛГБТ+ спільноті, що у кожному куточку нашої країни є ті, хто обирає європейський шлях для України: шлях рівності, різноманіття та прийняття.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

UPSHIFT Green – можливість створити власний еко-проєкт

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з ГО “Фонд “Професійний розвиток Харкова” запрошує молодь взяти участь в програмі UPSHIFT Green  це можливості створити власний еко-проєкт та отримати фінансування на його впровадження. Учасники програми зможуть проаналізувати проблеми, що мають відношення до зміни клімату та впливу на довкілля у своїй громаді, та знайдуть інноваційні рішення для цих проблем. Заявки приймаються до 28 травня.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі шукає волонтера/ку (віддалено)

Офіс зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі – це неурядова організація, яка об’єднує провідні українські аналітичні центри, чия місія полягає у забезпеченні демократичних перетворень в Україні шляхом просування реформ та європейської інтеграції. Волонтерство надає можливість отримати досвід із аналізу, фандрайзингу, розробки, підготовки та реалізації різних проектів. Крім того, це чудова можливість отримати перший досвід роботи в середовищі ЄС та дізнатись про роботу Брюссельських НУО, аналітичних центрів та інституцій ЄС. Резюме та мотиваційний лист приймаються до 23 травня.

Детальніше

****

Що ми читаємо?

Новини громадянського суспільства України, 19 травня

17 травня відзначається Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією, який має на меті відзначити сексуальну та гендерну різноманітність та підвищити рівень обізнаності щодо насильства та дискримінації, яких проягом тривалого часу зазнають ЛГБТ+. Незважаючи на те, що у все більшій кількості країн просувається рівність ЛГБТ+, фактична ситуація з їх правами залишається серйозною проблемою. Для того, щоб боротися з насильством та дискримінацією, ми пропонуємо вам цю статтю, яка описує три дієвих способи, які допоможуть зробити наше суспільство безпечнішим місцем для всіх.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me