Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

“Зміни не відбудуться, коли ми чекатимемо когось для їх втілення або іншого часу. Ми самі є тими, на кого ми чекали. Ми і є потрібними нам змінами”, – сказав 44-й президент США Барак Обама. Реалізація реформ для України завжди була непростою задачею. Щоб подолати цю вершину, державі потрібен надійний партнер, на якого можна покластися — українське громадянське суспільство з його обширною експертизою та бажанням реальних змін. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми дослідимо зусилля українських ГО, спрямовані на прискорення прогресу реформ – від євроінтеграції до перезапуску судової системи. Долучайтесь, щоб творити зміни!

****

Новини “Долучайся!”

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Чи рухається країна у правильному напрямку? Можливо, відповідь на це питання криється у прогресі реформ та їх результатах. Згідно даних нашого опитування щодо громадського залучення, майже половина українів (46,7%) поки не відчули жодних наслідків реформ, при цьому, частка громадян, які поділяють цю думку, порівняно з минулим роком зросла на 12,3%.

Майже кожен четвертий (25,9%) респондент мав негативний досвід щодо імплементації реформ, тоді як лише 1,8% громадян відчули позитивні наслідки реформування країни. В той же час, за даними Фонду “Демократичні Ініціативи” майже кожен п’ ятий (19.1%) українець вважає, що події в країні рухаються в правильному векторі. Більше даних про настрої українців шукайте у нашому графіку тижня.

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Програмні менеджерки USAID/ENGAGE візьмуть участь у форумі “Діалоги про реформи”

З 17 по 27 листопада Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ проведе онлайн-форум “Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса”. Десятиденна програма торкнеться успіхів у реформуванні за минулий рік та визначить пріоритети на 2021 рік. 23-24 листопада програмні менеджерки USAID/ENGAGE Світлана Супрун та Олена Рибій візьмуть участь у дискусіях про освітню реформу та розвиток громадянського суспільства відповідно. Дізнайтеся більше про конференцію за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

USAID/ENGAGE шукає аналітика даних

USAID/ENGAGE шукає консультанта з аналізу даних для дослідження впливу громадянської освіти, діяльності громадських організацій, їх стратегічних комунікацій та інноваційних інструментів на на життя та поведінку громадян. Дедлайн подачі документів – 30 листопада. Усі подробиці за посиланням.

Детальніше

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Центр “Нова Європа” представив рейтинг євроінтеграції Херсонщини

Центр “Нова Європа” представив резюме “Де в рейтингу європейської інтеграції Херсонщина?” в рамках свого унікального дослідження “Євромапа України”, яке оцінює успіхи регіонів на шляху євроінтеграції. Дані свідчать, що Херсонська область входить у трійку областей з найнижчим обсягом викидів CO2 від стаціонарних джерел забруднення і займає друге місце за індикатором “Гендерна рівність”.

У ході презентації наша предстваниця у Херсонській області Анастасія Климентенко зазначила, що найактивніше громадянське суспільство Херсонщини залучене у сфери локальної демократії та гендерної рівності. Популярними серед ГО останнім часом також стали теми екології, інклюзії та культурної інтеграції. Перспективними залишаються сфери охорони здоров’я та комунікації євроінтеграції. Ознайомитися з іншими індикаторами Херсонської області можна за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Українці досі неодностайні щодо земельної реформи – дослідження Фонду “Демократичні ініціативи” та Центру Разумкова

Фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва разом з Центром Разумкова презентували дослідження “Відкриття ринку сільськогосподарської землі: як змінилися суспільні настрої протягом 2019–2020 рр.”, проведене за сприяння проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів. Ключові результати свідчать, що громадська думка залишається розділеною керується страхами, які поширюють ЗМІ. Поки 43% вважають, що земля не може стати предметом продажу, 44% уккраїнців вважають допутистимим запровадити ринок землі, але на інших умовах. Більше даних за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

ЦПК обговорив кризу та реформування Конституційного суду

Центр протидії корупції провів онлайн-дискусію навколо ситуації з Конституційним судом України. До події приєднався заступник голови НАЗК Іван Пресняков. Учасники обговорили можливі шляхи вирішення проблеми та зареєстровані для цього законопроєкти, а також позицію ключових міжнародних стейкхолдерів та українських політиків.

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Центр UA обговорив у новому подкасті карантин вихідного дня та витрати “ковідного” фонду

Центр Спільних Дій випустив 20-й епізод подкасту “Ок, і шо?”. Чому карантин вихідного дня суперечить Конституції, що ще окрім доріг можна фінансувати на кошти “ковідного” фонду та які рішення Верховної Ради, уряду та президента вплинуть на баланс сил у країні та життя громадян?
Тисніть на лінк, щоб послухати.

Слухати подкаст

Новини регіонів

 

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

У Сумах активісти та студенти зіграли у “Гендерний покер”

10 листопада наші партнери із Сум ГО “Сумське громадське коло” провели презентацію онлайн-гри “Гендерний покер” для студентів Сумського державного університету. «ГендернийПокер» – це онлайн гра, покликана підвищити обізнаність щодо гендерних стереотипів, упереджень, дискримінації та шляхів їх подолання. Гра буде корисною для громадських активістів, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, ЗМІ, студентів та всіх, хто цікавиться гендерною проблематикою. Переходьте за посиланням, аби дізнатися більше.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Активісти-тіктокери із Запоріжжя інформують громадян про функції місцевої влади та зміни у виборчому законодавстві

Нещодавно ГО “Запорізький центр розслідувань” запустила власний TikTok-канал, на якому за допомогою коротких фанових відео активісти розповідають про проблеми міста, повноваження місцевої ради та новації виборчого законодавства. Залишайтеся в тренді та підписуйтеся на канал.

Детальніше

Новини громадського сектору

 

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

ЦЕДЕМ презентував інструмент моніторингу Карти правових реформ для громадянського суспільства

13 листопада ЦЕДЕМ провів онлайн-презентацію інструменту моніторингу Карти правових реформ для громадянського суспільства. Карта правових реформ для громадянського суспільства в Україні — це аналітичний, візійний документ, що містить бачення громадського сектору щодо пріоритетів реформування й покращення правового середовища для організацій громадянського суспільства України на 2021–2025 роки. Головне завдання документу – покращити середовище громадянського суспільства та підвищити інституційну спроможність ОГС через забезпечення більшої сталості громадського сектору

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

Відбувся другий Civic Tech Summit

Civic Tech Summit 2020 — це міжнародна подія, присвячена громадянським технологіям, що трансформують світ та суспільство. Це вже другий захід такого формату, що вдруге відбувся в Україні та об’єднав понад тисячу представників civic tech спільноти з України та країн Центральної та Східної Європи, щоб поговорити про синергію між громадянським суспільством, урядом та стартапами та проаналізувати можливості та проблеми. Цього року через епідемію коронавірусу захід відбувався онлайн.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 18 листопада

StateWatch презентували веб-платформу для моніторингу ковід-витрат

13 листопада експертна організація StateWatch у партнерстві з OpenUp Ukraine, Рахунковою палатою та YouControl представила веб-платформу “Контроль над витратами COVID-19”, що дозволяє всім дізнатися, як COVID-кошти використовуються в Україні. Веб-портал дозволяє знаходити запити на отримання коштів до Фонду для боротьби з COVID-19, протоколи рішень Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента щодо протидії COVID-19, а також оперативні дані про видатки бюджету, пов’язані з COVID-19.

Детальніше

Generated by Fontastic.me