USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 17 серпня

Війна зміцнила серед українців почуття власності за свою країну. Попри ракетні удари та постійні погрози, багато очікують перемоги та бачать своє майбутнє невіддільним від майбутнього Батьківщини. Громадянське суспільство може багато сказати з цього приводу. Призначення цього тижня нових членів Вищої ради правосуддя, які мають досвід громадської роботи, закріпило незворотні зміни в судовій реформі. Це може здатися дрібницею, та це ще одна цеглина в стіні справедливості та рівних можливостей в Україні.

У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми розглянемо, які проблеми, на думку українців, потрібно вирішити після війни і перелічимо головні новини громадянського сектору з добіркою можливостей для активістів. Долучайтесь до традиційного дайджесту!

****

Росія продовжує вести жорстоку війну в Україні, та українці вкотре дивують світ силою та стійкістю, захищаючи свої домівки та свободу. Але що вони думають про власне майбутнє, зважаючи на довгі місяці цього травматичного досвіду? Нещодавнє опитування, проведене Міжнародним республіканським інститутом, показує, що впевненість громадян у перемозі у війні з Росією залишається дуже сильною – так вважають 98% респондентів. Ще 84% переконані, що сучасне молоде покоління має гарне майбутнє в Україні. Серед головних цілей, які необхідно досягти протягом наступних 10 років, українці називають відновлення територіальної цілісності України (49%), викорінення корупції (48%) та зміцнення обороноздатності країни (35%). Дізнайтеся більше в нашому графіку тижня! 

****

Верховна Рада призначила громадського активіста членом Вищої Ради Правосуддя 

15 серпня Верховна рада проголосувала за призначення двох членів Вищої ради правосуддя. Одним з них став Роман Маселко – член правління фундації DEJURE, адвокат і колишній член Громадської ради доброчесності. Вища рада правосуддя – одна з інституцій, які відіграють ключову роль у судовій реформі, адже її завдання – затверджувати склад суддівського корпусу й очищати його від недоброчесних суддів. 

Детальніше

****

Активісти провели моніторинг виконання Україною рекомендацій ЄС

Минуло півтора місяці, як Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. А з ним і низку рекомендацій, які потрібно виконати для подальшого просування до членства. Центр «Нова Європа» у партнерстві з Центром протидії корупції, Мережею захисту національних інтересів (АНТС) та Фундацією DEJURE здійснили кандидат-check – перший незалежний моніторинг виконання Україною рекомендацій ЄС. Тисніть на кнопку під публікацією, щоб ознайомитися з основними висновками.

Детальніше

****

Асоціація Відкритих Даних закликає ОГС долучитися до адвокаційної кампанії, щоб не допустити закриття доступу до відкритих даних 

Асоціація Відкритих Даних закликає представників громадянського суспільства підтримати адвокаційну кампанію, щоб не допустити закриття доступу до відкритих даних, до якого може призвести ухвалення постанови Кабінету Міністрів України. Активісти переконані, що обмеження доступу до відкритих даних позбавляє інструментів антикорупційного моніторингу дій влади та демократичним здобуткам України. Громадські організації та активістів можуть подати свої пропозиції до 20 серпня 2022 року поки триває громадське обговорення цього проєкту. Асоціація пропонує використати шаблон звернення, яке вона направила до Кабінету Міністрів  або ж скласти своє. 

****

Активісти закликають заборонити ввезення книг з Росії в Україну 

Захист незалежності, національної безпеки, культурно-інформаційного простору від російської агресії має об’єднувати весь український народ і всі державні інституції. Активісти переконані, що Закон 2309-ІХ про обмеження російського впливу на українське книговидання і книгорозповсюдження є одним із найдієвіших інстрементів дати відсіч державі-агресору. Вони закликають Президента України виконати прямий конституційний обов’язок і невідкладно підписати закон. Читайте заяву за посиланням. 

Детальніше

****

ОГС закликають привести законопроєкт про національні меншини у відповідність з українським законодавством 

12 серпня українські громадські організації оприлюднили спільну заяву, в якій закликали уряд привести законопроект про національні меншини у відповідність з Конституцією та законом про мову. Громадські експерти переконані, що проект Закону України «Про національні меншини» створює штучні суперечності між різними законами, що дає широкі можливості для зловживань. Активісти закликають внести зміни в документ і вилучити небезпечні положення. 

Детальніше

****

CASE Україна обговорили європейську переспективу децентралізації 

Питання децентралізації є однією із пріоритетних реформ, адже це один із ключових елементів стійкості України. На якому етапі зараз реформа ? Що вдалось досягти, а що ще потребує роботи? CASE Україна запросили експертів з питань адміністративно-територіального устрою, щоб обговорити реалізацію реформи децентралізації та головні виклики, з якими вона стикається. Тисніть на кнопку, щоб переглянути відео. 

Детальніше

****

EdCamp запускає програму про соціально-емоційне та етичне навчання в Україні 

Цього року новий стандарт загальної середньої освіти включає складову соціально-емоційного та етичного навчання. Щоб допомогти освітянам краще зрозуміти його основні поняття, концепції і структури, EdCamp Україна розробив спеціальні модельні навчальні програми. Завантажити матеріали та посібники програми можна на сайті організації за посиланням. 

Детальніше

****

Професіонали музичної індустрії популяризують сучасну українську культуру на фестивалі Sziget в Угорщині 

10-15 серпня Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій представила Україну на фестивалі Sziget – одній з найбільших музично-культурних подій Європи, що вібулася у Будапешті. Окрім виступів українських артистів на головних сценах фестивалю, в зоні ГО був створений спеціальний інформаційний куточок про війну в Україні. Там можна було дізнатися більше про війну в Україні, подивитись фотографії з мирних часів, а також перенестись на короткий час в Україну сьогодення за допомогою VR-окулярів.  

Детальніше

****

Активісти проведуть форум до Дня Незалежності України

23 серпня Коаліція РПР разом з Інститутом Республіка організовують круглий стіл «Відновлення України: чому успіх залежить від кожного», що пройде в онлайн-форматі. Мета події – створити поле для діалогу між різними представниками суспільства України щодо Плану відновлення, поінформувати та долучити активних громадян до пошуку ефективних рішень щодо відбудови нашої країни. Зареєструйтесь, щоб взяти участь.

Детальніше

****

Посилення голосу українських ОГС в ЄС: гранти для громадянського суспільства 

Празький центр громадянського суспільства оголошує відкритий конкурс грантів для українських громадських організацій та ініціатив для розбудови співпраці з європейськими колегами. Центр хоче надати українським організаціям можливість налагодити партнерські стосунки та зміцнити нові мережі солідарності, які виникли у відповідь на повномасштабне вторгнення, і сприяти більш довгостроковому обміну між українськими організаціями та ключовими партнерами в інших європейських країнах. Заявки приймаються до 16 вересня 2022 року. 

Детальніше

****

Грантовий конкурс «Створення антикризових хабів для ОГC» 

ІСАР Єднання розпочинає конкурс зі створення Антикризових центрів у кількох регіонах України. Антикризовий ХАБ – це коворкінг з доступом до Інтернету та необхідним обладнанням, який ОГС та активісти можуть використовувати для продуктивної роботи. ХАБи стануть координаційними центрами для активістів та ОГС з-поміж ВПО і нададуть не лише можливості коворкінгу, а й послуги з розвитку потенціалу. Заявки приймаються до 26 серпня 2022 року. 

Детальніше

****