Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Іноді дрібна іскра може освітити найтемніший шлях і допомогти знайти дорогу. Те ж стосується і наших знань. Нещодавно громадянська освіта увійшла до навчальної програми 10-го класу, щоб сформувати молодь як зрілих та свідомих громадян. Але навчання не повинне обмежуватися лише шкільною програмою. Воно має тривати усе життя, щоб громадяни могли захищати та реалізовувати свої права. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми висвітлимо останні новини із сектору громадянської освіти, розкажемо про навчальні та грантові можливості, а також головні новини громадянського суспільства. Налаштуйтеся, щоб дізнатися більше та долучитися!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Чи розумніші ви за школяра?
Якщо йдеться про громадянську освіту, то вірогідно наша відповідь вас здивує. В рамках нашого опитування щодо громадянського залучення ми поставили українцям питання, що стосувалися їхньої громадянської обізнаності. І хоча лише 15% українців правильно відповіли на 10 із 13 них, ця частка зросла порівняно з червнем 2019 року, коли вона становила 12%. Водночас, 67% учнів, які пройшли курс “Громадянська освіта” в школі успішно пройшли такий самий тест. Ці дані в черговий раз демонструють важливість громадянської освіти для розуміння прав та обов’язків громадян та їх повноцінного громадського життя. Більше деталей на нашому графіку тижня.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Експерти Програми “Долучайся!” візьмуть участь у ІХ Форумі розвитку громадянського суспільства

17 грудня відбудеться IX Форум розвитку громадянського суспільства, найбільша національна платформа для представників громадянського суспільства. Цьогоріч Форум пройде у форматі всеукраїнського телемарафону, який об’єднає 25 комунікаційних майданчиків у всіх областях та Криму. Представники Програми “Долучайся!” братимуть активну участь у форумі як спікери та модератори. 

Детальніше про графік панельних дискусій читайте за посиланням

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Освіторія склала список найкращих настільних ігор з громадянської освіти

“Освіторія” представила огляд найкращих настільних ігор, які допоможуть заглибитися у вивчення громадянської освіти. Це переможці національного конкурсу з розробки ігор від Osvitoria та Програми “Долучайся!”, який зібрав учнів та вчителів з усієї України.

Головною метою конкурсу було перетворити уроки на пригоду та залучити кожного учня в класі. Однак ви також можете спробувати свої сили в іграх з громадянської освіти. Перейдіть за посиланням, щоб завантажити версії у форматі готовому до друку та пограйте з друзями чи родиною, щоб перевірити свої знання.

****

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

“Освіторія” відзначила Міжнародні дні боротьби з корупцією та правами людини з переможцями Global Teacher Prize Award 2020 

З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією та прав людини 9 та 10 грудня, “Освіторія” випустила два спеціальні матеріали від Лесі Юрчишин, найкращої вчительки громадянської освіти 2020 року, та Василя Дяківа, переможця Global Teacher Prize Award 2020.

У статті Лесі Юрчишин можна знайти посилання на ресурси, які вчителі можуть використовувати для бесіди про корупцію та проведення Антикорупційного уроку. 

У словничку прав людини Василя Діаківа ви знайдете пояснення значення прав людини та того, як вони проявляються у повсякденному житті.

****

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

У Запоріжжі розпочинається лідерська програма для вчителів STEAM-дисциплін

11 грудня Запоріжжі Українська академія лідерства провела прес-конференцію, де представила лідерську навчальну програму для вчителів учителів точних наук STEAM-CAMP. Її мета – поліпшити якість викладання STEAM-дисциплін у школах, підвищити середній бал ЗНО із точних наук, а також організувати спільноту прогресивних вчителів сучасного формату. 

Українська академія лідерства працює над реалізацією 5-ти модульної програми, яка передбачає сучасні інструменти викладання, новітні методики, знання у галузі діджиталізації та комунікації.

Для того, щоб взяти участь, до 20 січня 2021 р. потрібно заповнити анкету за цим посиланням

Заповніть анкету

****

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Transparency International Україна оголосила нових членів правління

5 грудня учасники конференції Transparency International Україна обрали нових членів Правління. Ними стали Андрій Вишневський, Андрій Рождественський, Метью С. Стівенсон, Таня Хаванська та Павло Шеремета.

Правління ТІ Україна є керівним органом організації. Воно розглядає та затверджує напрямки діяльності організації, щорічний бюджет, план діяльності, а також програмні документи.

Детальніше про обраних членів правління читайте за посиланням нижче

Детальніше

****

Новини регіонів

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

У Рівному проведуть воркшопи з молодіжної політики для активної молоді

Хочеш змінювати молодіжну політику та впливати на прийняття рішень в місті? 16 та 17 грудня наші партнери з Рівненської регіональної організації Всеукраїнської громадянської мережі “Опора” проведуть воркшопи з молодіжної політики та інструментів політичної участі для молоді. Заходи будуть цікавими для активної молоді, представників учнівського та студентського самоврядування, громадських організацій, депутатів та всіх ініціативних мешканців Рівного.

****

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Не пропустіть нові тіктоки від Запорізького центру розслідувань

Наші партнери із Запоріжжя продовжують вести TikTok-канал про функції місцевої влади та проблеми міста. У новій серії фанових роликів активісти розповідають про новообрану місцеву раду, депутатів та основні проблеми їх діяльності. Переходьте за посиланням та дізнавайтеся більше.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Центр Разумкова та Фонд Ганса Зайделя провели круглий стіл з громадянської освіти

Як досягти максимального охоплення населення системою громадянської освіти? Яким чином можливо забезпечити змістовну єдність, політичну неупередженість та інституційну стійкість системи громадянської освіти? Чи є держава та громадянське суспільство партнерами чи суперниками у розбудові системи громадянської освіти в Україні? Відповіді на ці питання шукали під час круглого столу «Громадянська освіта в Україні: модель організації, нормативно-правова база, зміст», організованого Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні. 
Крім цього, Центр Разумкова представив результати дослідження з удосконалення законодавства зі ствоерення системи громадянської освіти. 
Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про результати обговорення.

Дивитися

****

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Розпочався конкурс проєктів на державне фінансування-2021 для громадських об’єднань осіб з інвалідністю

Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю оголосив початок нового конкурсу для громадських об’єднань осіб з інвалідністю. Державне фінансування може бути виділене для проведення заходів, реалізації проєктів та програм, спрямованих на: покращення доступу до фізичного оточення, транспорту, інформаційно-комунікаційних систем і технологій, послуг для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення; підтримку впровадження інклюзивного навчання на всіх рівнях освіти; поліпшення становища та розширення прав і можливостей жінок та дівчат з інвалідністю; сприяння зайнятості осіб з інвалідністю тощо.
Конкурсні пропозиції приймаються до 29 січня 2021 року.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

32 новообраних депутати і депутатки місцевих рад взяли на себе екологічні зобов’язання перед громадою

12 грудня Коаліція “ЕКО-чеклист” оголосила, що 32 новообрані члени місцевих рад різних рівнів взяли на себе екологічні зобов’язання перед громадами. Ще будучи кандидатами, вони приєдналися до ЕКО-чеклиста, розробленого Коаліцією 25  громадських організацій. Наступні п’ять років новобранці захищатимуть право українців на чисте та безпечне довкілля.
ЕКО-чеклист слугуватиме дороговказом для всіх, хто взяв на себе зобов’язання, або не встиг, але хоче вирішувати екологічні питання. До нього можна приєднуватися і надалі та використовувати у подальшій діяльності. 

Приєднатися

****

Топ-стаття від нашого експерта

Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

Пошук балансу: як вибори у США впливають на громадянську освітуНезважаючи на те, що громадянська освіта не є обов’язковою дисципліною в школах США, нещодавні президентські вибори знову актуалізувати необхідність грунтовних знань про те, як функціонує уряд. Прийняття Конгресом Закону про освіту для демократії відкриє можливості для фінансування програм громадянської освіти та соціальних досліджень, що є першим кроком до розширення навчальних програм. Але громадянська освіта у США стикається з багатьма іншими проблемами. Детальніше про це читайте у статті, яку радить директор Програми “Долучайся!”. Роланд Ковач.

Детальніше

Generated by Fontastic.me