Новини громадянського суспільства України, 16 грудня

«Коли люди говорять, слухайте повністю. Більшість людей ніколи не слухають». Зазвичай ми буквально розуміємо ці слова Ернеста Хемінгуея як пораду для ефективного спілкування між людьми. Але якщо подивитись глобально, то ця настанова може послугувати чудовим вказівником для світових демократій. Коли держава чує громадян, аналізує цю інформацію та реагує продуманим рішенням – це безцінно. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми поцікавились думкою українців щодо європейської інтеграції та підібрали головні новини від наших партнерів та українського громадянського суспільства. Долучайтеся до нашого традиційного читання!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Україна пройшла довгий шлях до європейської інтеграції. Протягом багатьох років вона є однією з найважливіших стратегічних пріоритетів нашої держави. Але що думають про ЄС прості українці? Згідно з опитуванням проєкту «Східне сусідство ЄС», 51% українців позитивно ставляться до ЄС. Ця кількість дещо зменшилася порівняно з результатом 2019 року (56%). Більшість респондентів ототожнюють основні європейські цінності з правами людини (81%), економічним процвітанням (81%) та свободою особистості (79%).

****

Корупційно небезпечно! Перевірте, чи знаєте ви як протистояти корупції

До дня боротьби з корупцією, ми підготували особливий тест, щоб перевірити, чи знаєте ви як поводитись в корупційно-небезпечних ситуаціях. Хутчіш тисніть на посилання, щоб вирушити у подорож разом з нашою героїнею Оленою та допомогти їй протистояти пекельному світу корупції!

Пройти тест

****

Поділіться своїм відгуком про нашу розсилку

Хочете отримувати від нас більше цікавих новин та можливостей? Заповніть коротке опитування про нашу розсилку! Ваша відповідь допоможе вдосконалити наш ньюзлеттер та зрозуміти, що найбільше цікаве саме вам, нашим читачам. 10 учасників опитування отримають спеціальні еко-подарунки. Ми оберемо переможців за допомогою генератора випадкових чисел 10 січня 2022 року!

Детальніше

****

Новий випуск подкасту про громадянську освіту

Як ефективно вирішити підлітковий конфлікт? На цю непросту тему відповість Альона Горова, сертифікована медіаторка та фасилітаторка, у новому випуску подкасту «Більше діла». У ньому ви дізнаєтеся як попередити та розпізнати конфлікт на початкових етапах, які інструменти використати, та як його успішно врегулювати для всіх сторін.

Детальніше

****

Новини партнерів

ТІ Україна запустили антикорупційний спецпроєкт

«Трофеї антикорупційного фронту» – спецпроєкт від наших партнерів з Transparency International Україна, у якому вони проаналізували досягнення головних антикорупційних інституцій України. Кожна з інституцій зображена антикорупційним лицарем з набором кількісних та якісних «трофеїв». ТІУ проаналізували ці досягненням та поєднали їх з власним дослідженням, щоб виявити, наскільки ці інституції готові до подальшої боротьби з корупцією в Україні.

Детальніше

****

Всеукраїнський конкурс від Центру спільних дій

Центр спільних дій оголошує всеукраїнський конкурс! Розкажіть, як ви робите Україну успішною та впливаєте на її майбутнє. Втілити свої ідеї можна у форматі плакатів, фото та відео. Роботи прийматимуться до 14 квітня 2022 року. Переможців очікують подарунки від партнерів організації!

Детальніше

****

Як навчити молодь думати критично? Поради від Вокс Україна

Молоді не потрібні новини, написані за журналістськими стандартами і з дотриманням балансу думок. Їх не цікавить, хто володіє медіа і які експерти туди ходять. Натомість молоді люди довіряють одне одному. Що потрібно, щоб сформувати критичну масу «вакцинованих від дезінформації» та сформувати «колективний імунітет»? Читайте матеріал від Вокс Україна.

Детальніше

****

Центр «Нова Європа» проаналізував швейцарську модель в контексті євроінтеграції України

Центр «Нова Європа» розпочинає серію публікацій аналітичних звітів, кожен з яких присвячений детальному аналізу моделі часткової інтеграції п’яти європейських країн. Їх мета – розробити рекомендації урядам України та ЄС, що конкретизуватимуть подальші кроки української євроінтеграції. Першою публікацією серії є дослідження під назвою «Швейцарська модель часткової інтеграції з Європейським Союзом: що може запозичити Україна?»

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Премія відповідальності Responsibility Award 2021 – початок голосування

Премія відповідальності Responsibility Award 2021 – це нагорода Фонду родини Богдана Гаврилишина для організацій громадянського суспільства, діяльність яких пов’язана з одним або декількома пунктами Декларації відповідальності людини. 15 грудня 2021 року – 15 січня 2022 року відбудеться голосування на сайті Премії. Тисни на посилання, щоб підтримати улюблену організацію.

Детальніше

****

Онлайн-зустріч «Усе найкраще забираємо у новий рік: як ГО бути ефективними?»

16 грудня о 13:00 відбудеться онлайн-зустріч на тему: «Усе найкраще забираємо у новий рік: як ГО бути ефективними?». Під час заходу відбудеться презентація нового безкоштовного онлайн-курсу «Як бути ефективною ГО в епоху постійних змін?» на освітній платформі Zrozumilo! та «Путівника з ефективних комунікацій для ГО». Подія транслюватиметься у прямому ефірі на Facebook-сторінках Фонду Східна ЄвропаІнтерньюз-Україна та платформи Zrozumilo. Зареєструйтесь, щоб отримати посилання на онлайн-курс та путівник.

Детальніше

****

Що ми читаємо

Безпека – це передусім про людину та її права. Донедавна поширеним був концепт національної безпеки, сфокусований на захисті держав від зовнішніх небезпек. Дослідження «Безпека людини: особливості та можливості впровадження в Україні» Фонду ім. Гайнріха Бьолля складається з п’яти аналітичних записок, присвячених різним аспектам безпеки людини та пропонує аналіз стану політичної безпеки України з позиції саме підходу «безпеки людини». Фокус на українському суспільстві дозволяє означити ключові «больові точки» та запропонувати можливі механізми розв’язання проблем, які стоять на заваді побудови демократії. Тисніть на посилання, щоб переглянути дослідження.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me