Новини громадянського суспільства України, 14 вересня

15 вересня відзначають Міжнародний день демократії. Кажуть, що вона вмирає, що страждає від популістів і загального відчуження в суспільстві. Через це роблять висновок, що демократія не можу бути частиною світу, де панує постправда. Дійсно, демократія є безцінною, і ми не можемо відчути її плодів, якщо нас не позбавлять прав або не відсторонять від прийняття рішень. Демократія – це не привілей. Це вибоїста дорога, яка може привести нас до суспільства, де всі ми можемо відчувати себе рівними та почутими. 

У цьому випуску нашого ньюзлетера ми ознайомимо вас з останніми даними про стан демократії в Україні та запропонуємо низку головних новин і можливостей для українського громадянського суспільства. Долучайтеся до нашого традиційного вісника! 

****

Протягом останніх років ми спостерігаємо занепад демократії у всьому світі. Ці події не оминули й Україну. Згідно зі звітом «Свобода у світі-2022» за рівнем політичних прав і громадянських свобод опинилася в категорії  «частково вільних» країн. Порівняно з попереднім роком Україна піднялася в рейтингу на один пункт – до 61 зі 100 можливих балів. У звіті зазначається, що попри низку позитивних реформ, корупція залишається поширеною, а ініціативи уряду щодо боротьби з нею зустрічають опір і зазнають невдач. Щоб дізнатися більше, перегляньте наш графік. 

****

Громадські активісти відвідують США, щоб проадвокатувати підтримку України 

12-16 вересня делегація громадських лідерів та експертів вирушить в адвокаційну поїздку до Вашингтона. Серед них – представники Центру «Нова Європа», Центру протидії корупції та Мережі захисту національних інтересів «А Н Т С». Під час візиту заплановані зустрічі в уряді США – зокрема Пентагоні та Держдепартаменті, Конгресі, а також дискусії в провідних аналітичних центрах. Метою поїздки є висловити подяку американським партнерам за підтримку, а також донести пріоритетні завдання, вирішення яких допоможе наблизити перемогу України у війні.   

Детальніше

****

Трибунал для Путіна запустили багатомовний сайт про військові злочини Росії

Правозахисники ініціативи «Трибунал для Путіна» запустили сайт, на якому публікується інформація про військові злочини Росії в Україні. За шість місяців російської агресії правозахисники задокументували понад 18,5 тисяч кримінальних епізодів у різних регіонах країни. Щоб поширити інформацію про військові злочини, вчинені Російською Федерацією, всі матеріали подано сімома мовами: українською, англійською, іспанською, італійською, німецькою, російською та французькою. 

Детальніше

****

Центр спільних дій нагородив переможців творчого конкурсу 

8 вересня Центр спільних дій провів церемонію нагородження переможців творчого конкурсу «Країна сама не зробить». Загалом організатори отримали 334 роботи, серед яких журі визначило 18 переможців у п’яти номінаціях: найкращий плакат, найкраще художнє оформлення, найкраще гасло, найкращий малюнок та найкраще відео. Також глядачі проголосували в номінації «Приз глядацьких симпатій». Переможці отримають нагороди від партнерів, а найкращі роботи будуть надруковані та представлені в різних містах України. 

Детальніше

****

Українська академія лідерства розпочинає інформаційну кампанію, що покаже, як молодь бачить майбутнє України 

Українська академія лідерства розпочинає кампанію #БоремосяЗаМайбутнє, аби показати, як молодь бачить майбутнє України. Організація запустила національний брейнштормінг ідей на Instagram-сторінці, де свідома активна молодь запропонує бачення та рішення для розвитку України після перемоги. Кампанія покаже, які зміни прагнуть впровадити молоді українці у різні сфери життя та які ідеї хочуть втілити, щоб побудувати сучасну європейську державу. Найкращі думки у вигляді фінального відео дійдуть до лідерів України. 

Детальніше

****

EdCamp Україна підвищує обізнаність про ризики вибухонебезпечних предметів 

EdCamp Україна запрошує вчителів взяти участь у програмі підвищення кваліфікації, що відбудеться з 21 вересня до 1 жовтня. Під час програми ви дізнаєтесь про типи вибухонебезпечних предметів, правила поведінки на територіях, що потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами, методичні основи навчання дітей безпечній поведінці на таких територіях. Учасники програми також зможуть отримати сертифікат про підвищення кваліфікації. 

Детальніше

****

Кримськотатарський Ресурсний Центр проведе пресконференцію про підсумки інформаційної кампанії #LIBERATECRIMEA 

15 вересня о 12:30, в інформаційному агентстві «Укрінформ» Кримськотатарський Ресурсний Центр проведе пресконференцію: «Інформаційна кампанія #LIBERATECRIMEA: підсумки та результати». Під час заходу спікери розкажуть про підсумки кампанії, яка була покликана підвищити рівень поінформованості населення України про ситуацію в окупованому Криму. Трансляція заходу також буде доступна на сторінці Кримськотатарського Ресурсного Центру у Facebook

Детальніше

****

CASE Україна обговорить трудову міграцію після війни 

Чи готова Україна до трудової міграції після війни? З яких інших країн ми можемо залучати трудові ресурси? Якою була та повинна стати міграційна політика української держави?Долучайтесь до дискусії від CASE Україна, що відбудеться 15 вересня о 12.00 та отримуйте відповіді на ці питання. Також вестиметься трансляція на сторінці Facebook та YouTube

Детальніше

****

Конкурс грантів з документування воєнних злочинів 

Українська Гельсінська Спілка з прав людини оголошує конкурс з документування воєнних злочинів. Програма є  відповіддю на виклик пов’язаний з критичними потребами в захисті прав постраждалого населення України, поглибленого моніторингу порушень, обумовлених активними  бойовими діями, розширенням окупованих територій, внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Організації мають надіслати пакет документів до 19 вересня 2022 року. 

Детальніше

****

Конкурс грантів для жіночих/феміністичних організацій України  

«Голос жінок і лідерство – Україна» оголошує грантовий конкурс для українських жіночих/феміністичних організацій. Надсилайте заявки, якщо ви представляєте таку ініціативу, хочете краще зрозуміти потреби своєї цільової аудиторії, розширити її, залучити до жіночого/феміністичного руху нове покоління активісток та лідерок, а також налагодити системну і довготривалу роботу з волонтерками. Заявки приймаються до 12 жовтня 2022 року.  

Детальніше

****

Конкурс для реалізації проєкту з підтримки реформи виборчого законодавства у післявоєнній Україні 

Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) запрошує неурядові організації, що мають відповідний досвід та операційну спроможність, взяти участь у конкурсі на отримання гранту «Інклюзивна реформа виборчого законодавства для післявоєнних виборів в Україні». Кінцевий термін подачі заявок – 29 вересня 2022 року. 

Детальніше

****