USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 14 лютого

В складні часи нових викликів, спричинених війною, стійкість України забезпечується спільними зусиллями її громадян та глобальних союзників. Останнє дослідження Центру Разумкова висвітлює оптимізм українців та їх віру в подолання труднощів та майбутнє країни. Крім того, у цьому ньюзлеттері ми розповімо про адвокаційні подорожі наших партнерів європейськими столицями та про інші ініціативи громадських організацій. Читайте з нами, щоб дізнатися більше та переконатися в рішучості громадянського суспільства України!

****

Після початку повномасштабної агресії Росії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, істотно зросла. За результатами дослідження Центру Разумкова, проведеного в січні 2024 року, 33% українців вірять, що Україна здатна подолати проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 42% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 9% – що Україна не здатна подолати нові виклики. Найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 – на початку 2023 р. (наприклад, у лютому – березні 2023 р. – відповідно 49%, 36% і 3%). А оцінки перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 року – відповідно 18%, 54% і 18%) були більш песимістичні. 

****

Новини громадського сектору

Міжнародний центр української перемоги відвідав європейські столиці, щоб закликати до конфіскації заморожених активів Росії та посилення санкцій

Протягом січня-лютого Міжнародний центр української перемоги (ICUV) відвідав європейські столиці, зокрема Риму, Берліна, Осло, Брюсселя та Копенгагену, з адвокаційними поїздками. Представники ОГС провели низку зустрічей з високопосадовцями, представниками уряду та експертами, щоб закликати до конфіскації заморожених активів Росії, посилення санкцій та збільшення оборонної допомоги Україні.

Крім того, 22 січня у співпраці з українською діаспорою в Італії та Communities Armies Ukraine ICUV організували вуличну демонстрацію #MakeRussiaPay проти російської пропаганди в Модені, Італія. Активісти виставили величезний рахунок Росії, де підрахували збитки, завдані Україні за час агресії та закликали конфіскувати $300 млрд російських суверенних активів.

Детальніше

****

Олексій Гарань став лауреатом Премії імені Петра Могили

25 січня Вчена рада НаУКМА присудила професору політології НаУКМА, науковому директору Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Олексію Гараню Премію імені Петра Могили 2023 року в галузі суспільних наук за цикл праць на тему «Глобальні наслідки російської агресії в Україні». Ці публікації досліджують геополітичні наслідки вторгнення Росії в Україну, аналізують подальшу взаємодію України зі східними партнерами та досліджують вплив війни в Південно-Східній Азії.

Детальніше

****

Місто розумних ініціювали масштабну кампанію з перейменування вулиць в Сумах

5 лютого ГО «Місто розумних» розпочали в Сумах інформаційну кампанію щодо перейменування вулиць та парків, названих на честь російських та радянських діячів, які не були перейменовані у 2022 році. Активісти розмістили у середмісті сітілайти, на яких пояснюють необхідність завершити процес декомунізації. У 2022 році у Сумах перейменували близько 200 вулиць, залишаються не перейменованими до 20 об’єктів.

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО закликав Google відкрити дані про витрати на політрекламу в Україні

5 лютого Рух ЧЕСНО виступив з заявою до Google із закликом збільшити прозорість щодо витрат на політичну рекламу в Україні. ЧЕСНО наголошують, що доступ до цієї інформації є важливим для підготовки перших повоєнних виборів та підкреслюють, що прозорість політичної реклами є необхідною для забезпечення ефективного механізму звітності партій та прозорості майбутніх виборчих перегонів.

Детальніше

****

Центр громадянських свобод запрошує долучитися до глобальної акції проти воєнних злочинців в Україні

Долучайтесь до глобальної акції від Центру громадянських свобод (ЦГС), що відстоює безпеку у світі та вимагає справедливості за воєнні злочини Росії проти Україні. ЦГС пропонують два варіанти участі: організацію 15-хвилинного перформансу у місті, щоб підкреслити необхідність засудження воєнних злочинців та участь у мирних акціях з плакатами з закликом, що світ потребує безпеки. Період акції: 20-24 лютого 2024 року.

Детальніше

****

Можливості

Дивіться наші можливості та долучайтесь

****

Вебінар: Гранти від проєкту USAID та FCDO «Сприяння доброчесності у публічному секторі»

Приєднуйтеся до інформативної онлайн-зустрічі, присвяченій новому проєкту USAID та FCDO «Сприяння доброчесності у публічному секторі» та його грантовій програмі. Онлайн зустріч відбудеться у п’ятницю, 16 лютого, о 16:00 за Київським часом. Для отримання посилання доступу, заповніть коротку анкету за посиланням. Під час вебінару ви дізнаєтесь про тематичну спрямованість грантового компоненту проєкту, можливості для грантоотримувачів із різних регіонів та основні документи, які необхідно підготувати заздалегідь для майбутніх конкурсів.

Детальніше

****

Що ми читаємо

На третьому році війни проти України настав час вивчити уроки попередніх двох років

Оскільки наближається друга річниця повномасштабної війни Росії проти України, саме час підбити підсумки минулого року та зазирнути вперед у третій рік війни. Це не абстрактна вправа, а важливе завдання, яке стоїть перед Україною та її союзниками для прийняття важливих політичних рішень. Читайте матеріал Юджина Румера, старшого наукового співробітника і директора Програми Фонду Карнегі «Росія та Евразія», щоб дізнатися більше.

Детальніше

****