Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

– Чи не були б ви такі ласкаві сказати, як мені звідси вибратися?
– Залежить, куди йти, – відказав Кіт.
– Власне, мені однаково, куди йти… – почала Аліса.
– Тоді й однаково, яким шляхом, – зауважив Кіт.
Цей класичний діалог Керолівського Чеширського Кота та Аліси найкраще ілюструє внутрішній конфлікт українців, які розриваються між новим світом, де культивується самостійність та старими добрими традиціями, коли тобою опікується держава. Не визначившись, ми досі не знаємо яку дорогу обрати та куди вона нас приведе. У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми досліджуємо думку українців, які балансують між радянськими цінностями та філософією вільного ринку, прогрес України у впровадженні стандартів НАТО, вплив громадянської освіти та, як зазвичай, пропонуємо цілу купу можливостей для громадянського суспільства. Приєднуйтесь до читання та не забудьте переглянути останній випуск нашого освітньо-розважального шоу!

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Коли йдеться про цінності українців, то завжди можна простежити певний парадокс. Хоч наші громадяни прагнуть до демократії та сповідують філософію вільного ринку, упередження радянської ментальності продовжують панувати. 59% респондентів нашого опитування щодо громадського залучення не готові жертвувати свободою заради більшої безпеки та благополуччя. Половина респондентів (49%) погоджуються з тим, що українці повинні дотримуватися правил і законів навіть у найскладніших ситуаціях. Ще 55% віддають перевагу конкуренції, оскільки вона стимулює людей працювати більше та бути інновативними. З іншого боку, половина респондентів (52%) погоджуються, що успіх більше залежить від удачі та зв’язків, аніж від важкої праці. 34% вважають, що одні люди можуть стати багатшими лише за рахунок інших, а ще 40% переконані, що люди мають перейматися власними інтересами, не турбуючись про інших.

****

Новини “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Вийшов новий випуск “Бла Бла Таксі” – освітньо-розважального шоу Програми “Долучайся!”

В ефірі 5 каналу вийшов другий епізод нового освітньо-розважального шоу “Бла Бла Таксі” від Програми “Долучайся!” У цьому випуску на вас чекає захоплююча подорож, під час якої ви дізнаєтесь про інтелектуальну власність, авторські права, місцеві бюджети та роботу ОСББ. Тисніть на посилання та насолоджуйтесь якісним контентом!

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Курс з громадянської освіти – подорож яка навчає взаємодіяти з навколишнім світом

Юлія Шелехова працює вчителькою початкових класів в Одесі. На платформу www.citizen.in.ua вона натрапила випадково. В інтерв’ю вона поділилась особистим досвідом взаємодії з курсом громадянської освіти та розповіла як мотивувати школярів формувати компетенції, які мають значення для повсякденного життя.

Детальніше

****

Новини партнерів

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Публічні обговорення законопроєкту про місцеві референдуми

5, 8 та 12 квітня низка провідних українських ОГС, до яких входить і наш партнер Центр політико-правових реформ, провели серію публічних обговореннь “Місцеві референдуми: пошук ефективного механізму народовладдя для України” за участі місцевих експертів та політиків. Мета публічних обговорень – сприяти відкритому інклюзивному діалогу з громадянами, підвищувати обізнаність щодо політичних реформ та будувати діалог між громадянами, політичними партіями, зацікавленими сторонами та експертами. Останнє із запланованих обговорень пройде 19 квітня. Встигніть зареєструватися за посиланням.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

“Демініціативи” проаналізували громадську думку українців щодо окупованого Донбасу

5 квітня Фонд “Демократичні ініціативи” оприлюднив аналітичну публікацію “Політика щодо окупованого Донбасу у громадській думці українців”, автором якої є Олександр Резнік, керівник Центру політичної соціології. Експерт проаналізував зовнішньополітичну орієнтацію громадян і дійшов висновку, що з огляду на світогляд та розмір груп людей можна передбачити реакцію різних груп українського суспільства на певні рішення української влади щодо окупованих територій.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Десятка пропозицій міністерствам від громадян — добірка РПР

8 квітня Коаліція “Реанімаційний пакет реформ” виокремили десять пропозицій, які українців надали для шести міністерств. В березні відбулися шість публічних обговорень, під час яких українці визначили ключові пріоритети на 2021-2022 роки. Усі охочі надали свої пропозиції, заповнивши онлайн-заявки, які пізніше були направлені на розгляд міністерств. Десять ключових пропозицій громадян експерти РПР об’єднали в серію інфографік.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Експерти Центру “Нова Європа” оцінили впровадження стандартів НАТО в Україні

6 квітня Центр “Нова Європа” провели захід, під час якого експерти презентували аналітичну записку “Україна і стандарти НАТО: як влучити у “рухому ціль”?” Документ є спробою оцінити досягнутий прогрес в динаміці та підсумувати, з якими викликами та перешкодами зіштовхується процес впровадження стандартів НАТО за час перебування нинішнього президента на посаді.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Європейська літня школа: Європа як проєкт з розбудови миру

Інститут миру і порозуміння запрошує активну молодь взяти участь у семиденній Європейській літній школі у вересні 2021 року в Аахені. Програма включає одноденну поїздку в Брюссель, де учасники зможуть поспілкуватися з політиками, чиновниками ЄС і лобістами миру. Щоб приєднатися, заповнюйте заявку до 3 травня 2021 року.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Демогратія – інтерактивна гра про наші життя

Гра “Демогратія” розроблена на основі курсу з громадянської освіти “Демократія: від теорії до практики”, створеного Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні для закладів вищої освіти. Це набір життєвих ситуацій, де ви на практиці спробуєте себе у різних ролях та застосуєте методи громадянської участі.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

“Наша громада” – конкурс проєктів, що стимулює та розвиває територіальні громади

Головна мета конкурсу – підтримати активні та дієві громади, розповісти на національному рівні про місцеві досягнення і зміни у селах та малих містах, показати успішні ініціативи та фінансово підтримати обрану громаду у реалізації проєкту. Окрім головного призу для переможця, 26 громад-фіналістів конкурсу отримають медійну підтримку на телеканалах Starlight Group.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня
 

Прийом заявок на участь у молодіжному освітньому таборі “Сила розмаїття”

Восток SOS розпочинає прийом заявок на участь у молодіжному освітньому таборі “Сила розмаїття”, що відбудеться 31 травня – 5 червня 2021 року. Метою табору є сприяння зростанню соціальної згуртованості, національної єдності та розширення міжрегіональної співпраці й міжгрупової комунікації. Ключовими темами навчальної програми є боротьба з дискримінацією, права людини та рівність.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 14 квітня

Грантовий конкурс “Інформаційна підтримка розвитку громадянського суспільства в Україні”

ІСАР Єднання запрошує організації громадянського суспільства до участі в новому грантовому конкурсі “Інформаційна підтримка розвитку громадянського суспільства в Україні”. Через цей конкурс організатори планують підвищити поінформованість громадян щодо діяльності громадянського суспільства в Україні та покращити взаємодію людей з громадськими і благодійними організаціями. Заявки приймаються до 30 квітня.

Детальніше

****

Generated by Fontastic.me