Новини громадянського суспільства України, 11 січня

З раннього дитинства ми чуємо, що особистісне зростання – це ключ до успіху. Розвивайся, вдосконалюйся, постійно навчайся – і всі твої найамбітніші мрії та прагнення здійсняться. Ми можемо застосувати ці ж міркування, коли говоримо про Україну та її шлях до реформ. Щоб зміцнити економіку, створити рівні права та можливості для кожного, наша держава має постійно посилювати демократичні принципи шляхом послідовних реформ. 

У цьому випуску нашого ньюзлеттера ми розповімо, як ставляться до реформ українці, які зусилля докладають громадські організації, що запобігають відкату реформ, і запропонуємо кілька можливостей для розвитку громадянського суспільства. Долучайтеся до нашого щотижневого чтива! 

****

Реалізація реформ в Україні зіткнулася з численними викликами через повномасштабну агресію Росії. Попри це, українці переконані, що їхня держава має продовжувати реформи. За результатами нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення так вважають 88% громадян. Серед найважливіших питань, які Україна має вирішити після війни, респонденти називають житло для людей, які втратили домівку (45%), корупцію (36%) та зміцнення обороноздатності (30%). Дізнайтеся більше корисних даних на оновленому сайті Програми «Долучайся!».

****

Новини громадського сектору

Центр «Нова Європа» дослідив ставлення українців до євроінтеграції під час війни 

10 січня Центр «Нова Європа» оприлюднив результати опитування про ставлення українців до руху України до ЄС під час війни. Громадяни абсолютно свідомі того, що шлях до ЄС лежить через реформи та вважають, що ці два процеси – нерозривні. Дві третини українців також підтримують тиск з боку ЄС на Україну, щоб подолати корупцію. При цьому, українці з оптимізмом ставляться до європейської інтеграції нашої держави – половина респондентів вірять, що Україна стане членом ЄС у найближчі 1 – 5 років. Тисніть на посилання, щоб переглянути більше результатів опитування.

Детальніше

****

Громадські організації закликають уряд консультуватися з громадськістю про зміни в процедурі публічних закупівель на ProZorro 

Transparency International Україна та Центр протидії корупції розкритикували рішення Кабінету Міністрів тимчасово замінити трираундові аукціони у публічних закупівлях сліпим аукціоном. Активісти зазначають, що рішення ухвалили без попереднього аналізу та обговорень з фаховою спільнотою, та закликають уряд перед запровадженням змін у системі публічних закупівель проводити консультації з громадськістю та бізнесом. 

Детальніше

****

Коаліція Rise Ukraine закликає відновити доступ до відкритих даних 

Коаліція RISE Ukraine закликала розпорядників інформації відновити доступ до цінних баз даних, від яких залежить підзвітна і прозора відбудова. Тимчасове обмеження доступу до певної інформації під час війни є обґрунтованим, та воно повинне відповідати чітким критеріям. Коаліція  закликає терміново відновити доступ до тих відкритих даних, що не несуть загрози безпеці, а для інформації, яка прихована на цій підставі, оприлюднити обґрунтування.

Детальніше

****

Рух ЧЕСНО виступає за позбавлення повноважень депутатів від проросійських партій 

4 січня Рух ЧЕСНО оприлюднив статтю «Парламентська криза: чому так довго працюють над позбавленням повноважень депутатів з ОПЗЖ?» в рамках адвокаційної кампанії, яка має на меті притягнути колаборантів до відповідальності та не допустити, щоб вони займали посади в уряді у майбутньому. Наразі відповідне звернення до голови парламенту набрало 95 із 150 підписів, а 70 нардепів відмовилися його підписувати. Читайте статтю за посиланням, щоб дізнатися, чому цей процес триває так довго та які кроки потрібно зробити, щоб змінити ситуацію. 

Детальніше

****

Гендер Зед посилює видимість жінок та квір-людей у медіа 

Війна має значний вплив на найвразливіші групи суспільства, включаючи жінок та ЛГБТ+ спільноту. Щоб зробити їх більш видимим в медіа та розповісти про їх внесок у майбутнью перемогу, Гендер Зез нещодавно провели дві журналістські програми для жінок. Тисніть на посилання та читайте матеріали, що створили учасниці. 

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Програма «Долучайся!» оголошує грантовий конкурс 

Після неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії організації громадянського суспільства стикнулися з великими викликами. Щоб їх  підтримати, Програма «Долучайся!» запустила адаптований конкурс грантів швидкої відповіді для ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. Зацікавлені організації зможуть надіслати заявки до 15 травня 2023 року. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися більше.

Детальніше

****

Проект підтримки громадянського суспільства Східного партнерства запускає курс з сторітелінгу для громадянського суспільства 

Проект підтримки громадянського суспільства Східного партнерства розпочинає прийом заявок на онлайн-курс «Сторітелінг для громадянського суспільства». Курс викладається англійською мовою на онлайн-платформі «Cities of Learning» та складається з 12 відео, майстер-класів і вправ. Учасники дізнаються, чому сторітелінг є найпотужнішим інструментом спілкування, і навчаться створювати, формувати, конвертувати та транслювати власні історії. Дедлайн подачі заявок – 20 січня 2023 року. 

Детальніше

****

Посольство Великої Британії оголошує конкурс грантів

Посольство Великої Британії в Києві оголошує про конкурс грантів «Програмний фонд відновлення та реконструкції» для ОГС. Запропоновані проєкти мають бути направлені на відновлення та реконструкцію України, особливо на місцевому рівні з використанням підходу гендерної рівності та соціального залучення. Заявки приймаються до 6 лютого 2023 року. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Мистецтво непорозуміння. Як зберегти гідність, утримуючи увагу
західних інституцій 

З початком повномасштабної агресії, яка спалахнула 24 лютого 2022 року, українська культурна спільнота активно намагається вирішити проблему «вимушеного примирення», намагаючись ступити за тонку, а часом і небезпечну межу між збереженням власної гідності і потребою зберегти інтерес та увагу західних культурних інституцій, ЗМІ та майданчиків, де можна говорити про війну в Україні. Але чи існує універсальне рішення і як зберегти саму суть і автономію сфери культури? 

Детальніше

****