Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

“Якщо ти не цікавишся політикою, це не означає, що політика не зацікавиться тобою”, сказав видатний державний діяч та правитель античних Афін Перікл. Минулого тижня українські громадські організації активно долучалися до питань міжнародної, внутрішньої та регіональної політики. Їхня експертиза та рекомендації для державної та місцевої влади ще раз довели, що коли мова заходить про важливі справи, українці мають що сказати.
У цьому випуску ньюзлеттера ми пропонуємо вам ознайомитися з підсумками місцевих виборів, прогнозами щодо україно-американських відносин після президентських виборів у США та подальшим розвитком ситуації навколо кризи Конституційного суду.

****

Графік тижня від програми “Долучайся!”

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

Про що ви говорите, коли збираєтеся із друзями? Якщо про політику, вірогідно ви входите до 66,7% українців, які не проти обговорити політичні новини у колі друзів. Про це свідчать дані Світового дослідження цінностей, яке також показало, що майже третина українців активно цікавляться політикою.

Утім, результати нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення показали, що не дивлячись на їхній високий інтерес, громадяни залишаються мало долученими до політичного життя. Так, найпопулярнішими формами демократичної участі є робота у житлових комітетах (8,4%), участь у громадських слуханнях (6,7%) та мирних зібраннях (6,2%). При цьому, до діяльності політичних партій долучаються лише 2,2% громадян. Але це не привід для песимізму, адже майже половина українців (47,2%) вірять у те, що реформи можуть поступово змінити ситуацію в країні.

Тож залишайтеся активними та долучайтеся до життя своїх громад!

****

Новини партнерів

 

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

ЧЕСНО аналізує результати місцевих виборів

Рух ЧЕСНО опублікував низку статей, в яких аналізується підсумок місцевих виборів та діяльність кандидатів. Якщо ви цікавитеся, скільки кандидатів Київради не розголошували інформацію про свої виборчі фонди, які порушення під час виборчої кампанії було зафіксовано в день виборів та під час підрахунку голосів, і скільки жінок увійшло до Львівської міської ради після впровадження гендерної квоти, – переходьте за посиланням та аналізуйте поточну ситуацію разом із ЧЕСНО.

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

Центр спільних дій проаналізував ініціативи політиків щодо вирішення конституційної кризи

Центр спільних дій опублікував щотижневий дайджест з порядку денного парламенту, де детально розглядаються пропозиції законопроектів до державного бюджету на 2021 рік, парламентський контроль за урядовими установами та нові заходи щодо реформи децентралізації. В іншому документі проаналізовані п’ять законодавчих ініціатив від Президента та парламентарів, спрямованих на врегулювання кризи навколо Конституційного Суду. Натомість Центр спільних дій запропонував власний алгоритм вирішення правової дилеми. Детальніше – за посиланнями.

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

Центр «Нова Європа» розглядає стратегію України відносно США після президентських виборів

04 листопада Центр «Нова Європа» провів захід «Якою має бути стратегія України щодо США після президентських виборів?”, під час якого презентували три статті про післявиборчі перспективи відносин між Україною та США. Перша під назвою «Український профіль Джо Байдена та Дональда Трампа» містить прогноз щодо політики та ставлення США до України після президентських виборів. Політична пам’ятка «Без прив’язки до прізвища. 6 речей для України, які не залежатимуть від результатів виборів у США» стосується питань, які не зміняться у двосторонніх відносинах між Україною та США після президентських виборів, та надає рекомендації для української влади щодо подальшого розвитку відносин з передовою країною світу. В останньому матеріалі представлені коментарі американських експертів, які розглядають майбутнє України після виборів у США.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

Школа політичної аналітики підвела підсумки місцевих виборів в регіонах України

10 листопада Школа політичної аналітики разом із Виборчою Радою UA та представниками Регіональних Виборчих Рад з Дніпра, Запоріжжя, Одеси та Харкова провели круглий стіл «Місцеві вибори в регіонах: підсумки, висновки та уроки на майбутнє». На заході учасники обговорили тенденції та несподіванки результатів місцевих виборів 2020, відкритість партій до публічних обговорень, їхній рівень підготовки та організацію нової системи виборчого процесу.

Детальніше

****

Новини регіонів

 

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

У Запоріжжі активісти підвищують обізнаність жителів щодо повноважень місцевої влади

Минулого тижня Запорізький центр розслідувань оприлюднив два матеріали, що стосуються місцевих виборів та влади. Перша публікація розкриває повноваження місцевої влади у вирішенні екологічних проблем міста та закликає громадян контролювати обіцянки депутатів. Інша стаття описує нові процедури голосування та оголошення переможця на місцевих виборах. Повні версії статей можна прочитати за посиланнями.

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

У Рівному представники ГО разом із кандидатами на посаду міського голови визначили пріоритетні реформи міста

9 листопада відбулася зустріч представників Ради реформ Рівного з кандидатами на посаду міського голови. Під час заходу відбулася презентація напрацювань експертного середовища щодо першочергових завдань та заходів, які має здійснити Рівненська міська рада VIII-го скликання для запровадження пріоритетних змін у семи сферах життя міста. Також кандидати публічно підписали Декларацію про підтримку.

Детальніше

****

Новини громадського сектору

 

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

Верховна Рада підтримала законопроект про Антикорупційну стратегію

5 листопада у першому читанні депутати прийняли законопроект про Антикорупційну стратегію 2020-2024. Ця стратегія є одним з основних рамкових документів у галузі протидії та запобігання корупції та була напрацьована у співпраці державних органів та організацій громадянського суспільства. Стратегія охоплює 8 пріоритетів: суд, прокуратуру, поліцію; державне регулювання економіки; державний та приватний сектори економіки; податки та митницю; будівництво, землю, інфраструктуру; сектор оборони; охорону здоров’я та соціальний захист; систему запобігання і протидії корупції.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

У Києві активісти влаштували автопробіг до будинку голови КСУ

7 листопада Центр Протидії Корупції спільно з Автомайданом провели вуличну акцію “Автопробіг до будинку голови КСУ: Тупицький – вали до Ростова! ” Майже 30 автомобілів вирушили з Києва до передмістя у Васильків з вимогою відставки Олександра Тупицького, голови Конституційного Суду України.

Детальніше

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

ЦВК створила чат-бот, який допоможе знайти результати місцевих виборів

Центральна виборча комісія України створила чат-бот, який обціяє «знайти результати виборів у твоєму місті чи селі». Бот доступний у Телеграмі та Facebook Messenger. Дані про результати виборів оновлюватимуться раз на добу. Потестити бота можна за посиланням!

Потестити бота

****

Новини громадянського суспільства України, 11 листопада

Громадська організація запрошує українців до участі у фокус-групі про виборчі права

Громадська організація “Громадський Холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” у партнерстві з дослідницьким центром Соціоінформ запрошують внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, осіб, які проживають не за місцем реєстрації до участі в фокус-групах, які пройдуть в онлайн-форматі. Тема дослідження – виборчі права громадян, процедура зміни виборчої адреси. Участь у опитуванні є конфіденційною та передбачає винагороду. Запланована дата проведення фокус-груп – 14 та 15 листопада.

Детальніше

Generated by Fontastic.me