USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства України, 1 лютого

Чесність, прозорість і невідворотна відповідальність є фундаментальними цінностями, що формують демократію та розбудовують ефективні державні інституції. Цього тижня проходить саміт Україна-ЄС. Боротьба з корупцією є одним із наших головних зобов’язань щодо вступу до європейської сім’ї. Водночас щорічний Індекс сприйняття корупції, нещодавно опублікований Transparency International, вказує на незначний прогрес у боротьбі з корупцією у світі. Чи вдалося Україні втриматися на шляху, незважаючи на жорстоку агресію Росії? Чи достатньо цього, щоб виправдати очікування ЄС?

У сьогоднішньому випуску нашого ньюзлеттера ми розглянемо прогрес України в виконанні рекомендацій ЄС та в Індексі сприйняття корупції-2022 та пояснимо, що на нього вплинуло. Також ми поділимось останніми новинами організацій громадянського суспільства та запропонуємо вам багато можливостей для розвитку активізму. Насолоджуйтесь чтивом! 

****

Події 2022 року значно вплинули на світогляд українців та пробудили сплеск патріотизму й активізму. Та чи змінилось ставлення громадян до вкоріненого хабарництва? За результатами нашого Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення частка тих, хто вважає, що корупцію неможливо виправдати, зросла з 40% у вересні 2021 року до 64% у 2022. Люди покладають однакову відповідальність як на тих, хто дає хабар, так і на тих, хто його отримує (87% проти 65% у 2021 році). Більшість громадян виказують готовність приєднатися до колективних протестів проти корупціонерів на національному та місцевому рівнях. Порівняно з 2021 роком їх частка зросла вдвічі (78% проти 40%; та 81% проти 42% відповідно). Готовність повідомляти про випадки корупції зросла до 84% з 44% у 2021. Дізнайтеся більше корисних даних на сайті Програми «Долучайся!». 

Переглянути Національне опитування

****

Новини громадського сектору

Громадські активісти оцінили прогрес України у виконанні рекомендацій ЄС 

1 лютого Центр «Нова Європа» у партнерстві з українськими аналітичними центрами та громадськими організаціями оприлюднив «Кандидат Check-3» – третій незалежний моніторинг виконання семи рекомендацій для членства України в ЄС. Порівняно з листопадом, Україна покращила свій рейтинг і набрала 5,8 бала з 10 проти 4,7. Експерти відзначають прогрес у виконанні майже кожної реформи. Цікавитесь, у яких саме? Тисніть на посилання, щоб дізнатися! 

Детальніше

****

Transparency International Україна дослідили показники України в Індексі сприйняття корупції-2022

31 січня Transparency International оприлюднили щорічний Індекс сприйняття корупції, в якому Україна отримала 33 бали зі 100 (на 1 більше, ніж торік) та посіла 116-те місце зі 180 країн. За 10 років Україна збільшила свої показники на 8 балів, що є одним з найбільш значних проривів у всьому світі. Transparency International Україна дійшли висновку, що серед позитивних подій, що забезпечили прогрес у протидії корупції у 2022 році, – ухвалення державної Антикорупційної стратегії, призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та ефективна робота Вищого антикорупційного суду. 

Детальніше

****

Президент підтримав петицію про презумпцію невинуватості платників податків  

20 січня Президент України відповів на петицію, ініційовану CASE Україна про визнання права платника податків на презумпцію невинуватості. У відповіді Президента наголошується на важливості забезпечення прав платників податків, як передумови економічного зміцнення України, пропонується Прем’єр-міністру уважно поставитися до всіх питань, порушених в петиції, та повідомити про вжиті заходи.

Детальніше

****

ОГС закликають Верховну Раду відновити електронне декларування посадовців 

Українські громадські організації закликають Верховну Раду відновити обов’язкове подання електронних декларацій для держслужбовців та депутатів. ОГС стверджують, що це стане важливим сигналом для громадськості та міжнародних партнерів про те, що Україна лишається відданою боротьбі із корупцією, а бюджетні кошти від платників податків та допомога міжнародних партнерів використовуються відповідально. Щоб привернути увагу до важливості питання, 30 січня громадські організації зареєстрували відповідне звернення до Президента України.  

Детальніше

****

GoGlobal дослідили вплив війни на освітян та школярів 

31 січня GoGlobal презентували дослідження, в якому проаналізували вплив війни на вчителів та учнів. Понад половина опитаних вчителів відчувають ознаки професійного вигорання, а 75% школярів – стрес. 82% освітян впевнені, що можуть працювати з учнями, які мають виражений стрес чи інші психологічні проблеми. Водночас респонденти потребують психологічні тренінги, збільшення взаємодії з батьками учнів та безпосередню роботу психологів з учнями.

Детальніше

****

Що таке доброчесність для волонтера та шоумена Сергія Притули 

Від початку повномасштабного вторгнення Фонд Сергія Притули перетворився на штаб допомоги військовим та цивільним. З 24 лютого Фонд зібрав вже понад 3,8 млрд грн, 600 млн з них вдалося зібрати лише за три дні для купівлі «Байрактарів». В рамках просвітницької кампанії «Доброчесність перемагає» Сергій Притула розповів про те, чому хабарництво є неприпустимим, та які виклики чекають на громадянське суспільство після нашої перемоги. 

Детальніше

****

Можливості

Більше вакансій: Програма «Долучайся!» шукає кваліфікованих фахівців 

Оновили перелік вакансій на сайті Програми «Долучайся!». Серед нових можливостей – старший радник/ця зі стратегічних комунікаційасистент/ка з грантів та контрактів та програмний менеджер/ка з інклюзії. Тисніть на посилання, щоб ознайомитися з актуальними можливостями та не вагайтесь подаватися! Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті в розділі «гранти та конкурси».

Детальніше

****

Програма «Долучайся!» продовжує приймати заявки на грантовий конкурс 

Після неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії організації громадянського суспільства стикнулися з великими викликами. Щоб їх  підтримати, Програма «Долучайся!» запустила адаптований конкурс грантів швидкої відповіді для ініціатив, які вирішують невідкладні потреби українців. Зацікавлені організації зможуть надіслати заявки до 15 травня 2023 року. Тисніть на посилання нижче, щоб дізнатися більше.

Детальніше

****

Проєкт Re:silience. Re:covery. Re:construction. оголошує конкурс мінігрантів для ОГС 

Проєкт «Re:silience. Re:covery. Re:construction.» (Re:Ukraine project) приймає заявки на участь у конкурсі на 5 мінігрантів розміром до EUR 3 000 кожен. Мета конкурсу – підвищити обізнаність населення про діяльність ОГС в умовах воєнного стану та збільшити спроможність громад вирішувати конкретні завдання і виклики. Заявки приймаються до 12 лютого 2023 року.

Детальніше

****

Оголошена стипендіальна програма для досліджень про Україну 

Відповідаючи на світовий запит зрозуміти Україну краще, Центр східноєвропейських та міжнародних досліджень виділяє до 5 стипендій для українських науковців у рамках проекту Ukraine Research Network@ZOiS (UNET). Мета проєкту – стимулювати дослідження про Україну та комунікувати їх для кращого ухвалення рішень, а також зміцнювати зв’язки серед українських науковців. Дедлайн подачі заявок – 10 березня 2023 року. 

Детальніше

****

Що ми читаємо

Блог LSE: Як вторгнення Росії в Україну змінило громадську думку в Європі 

Неспровокована та невиправдана військова агресія проти України вплинула на європейську політику, та чи змінила вона громадську думку європейців? Сьогодні ми пропонуємо вам аналіз Європейського соціального дослідження, яке виявило, що війна підвищила довіру до політики в Європі, посилила підтримку демократії та свободи, а також сприяла позитивному погляду на імміграцію та перерозподіл благ.

Детальніше

****