Війна вносить свої корективи не лише в питання безпеки та добробуту українців. Багатьом довелося робити непростий вибір та чітко визначитись із самоідентифікацією та культурною приналежністю. У цьому випуску ми поговоримо про те, як війна змінила самовизначення громадян, про найбільш впізнавані у світі українські імена та бренди, а також про зближення України із ЄС.
В часи війни та інтенсивної проросійської пропаганди, особливо важливо відстежувати самоідентифікацію громадян. Згідно з результатами опитування Центру Разумкова, «Ідентичність громадян України: Тренди змін». Основні результати показують, що значна більшість українських громадян гордяться своєю громадянською приналежністю та національними символами: 91% респондентів зазначають, що вони або «дуже горді», або «швидше горді» бути громадянами України. При цьому асоціація з Європейським Союзом для респондентів асоціюється із розвитком, в той час, як Росія асоціюється із регресом (78%).
Новини громадянського суспільства
BRAND UKRAINE досліджує найбільш впізнавані українські бренди у світі
25 липня BRAND UKRAINE провів презентацію дослідження та панельну дискусію про впізнаваність українських брендів за кордоном. Брендами-лідерами у спонтанній впізнаваності світі стала кондитерська корпорація Roshen та модний бренд Sleeper. Найбільш впізнавана персона – Президент України Володимир Зеленський.
*****
Виставка «Україна в мініатюрі» відчиняє двері у Парижі
25 липня наша команди відкрила виставку «Україна в мініатюрі» у Парижі, в рамках європейського туру. Виставка підкреслює культурну спадщину України, яка залишається під постійною загрозою через агресію Росії. «Україну в мініатюрі» можна побачити в Парижі з 25 липня по 2 серпня у Фонді Віктора Ліона. Частину виставки також можна побачити в стінах Українського дому Олімпійського містечка – Volia Space. Вхід за попередньою реєстрацією.
*****
Docudays презентують платформу з охорони культурної спадщини
31 липня команда Docudays запускає міждисциплінарну артлабораторію «LAB: DOCU/SYNTHESIS x War Archive». В її межах планують створити низку арт-проєктів і документальних фільмів, що зосереджені на пам’яті та збереженні культурної спадщини.
Що ми читаємо?
Зближення України з ЄС – від поточного відставання до перспективного прискорення
Євроінтеграційний шлях України, який ще кілька років тому здавався недосяжним горизонтом, дедалі більше набуває практичного змісту. В статті Центру Разумкова розглядаються способи прискорення та встановлення пріоритетів у процесах трансформації України. Також автори оцінюють, наскільки шлях європейської інтеграції України відповідає досвіду сусідніх постсоціалістичних країн.