USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства, 3 липня

У цьому випуску ми розповімо про дивовижну стійкість українців під час війни та про зростання довіри до соціальних інститутів. Ви дізнаєтеся про останні ініціативи, проєкти та події від наших партнерів, кожен з яких відіграє важливу роль у формуванні майбутнього України. Побачите, як культурне різноманіття країни та волонтерський дух продовжують розвиватися та адаптуватися попри всі виклики. Читайте цей випуск разом з нами, щоб бути в курсі та надихатися!

Під час війни зріс рівень довіри українців до соціальних інститутів. За даними опитування Центру Разумкова, довіра до Збройних Сил України зросла з 68% у 2021 році до 90% у 2024 році. Довіра до волонтерських організацій збільшилася з 64% до 81%, а до добровольчих загонів – з 53% до 80%. Довіра до Державної служби з надзвичайних ситуацій зросла з 61% до 79%, а до Національної гвардії – з 53% до 75%. Громадяни також почали більше довіряти Державній прикордонній службі – з 55% у 2021 до 70% у 2024, а довіра до громадських організацій зросла з 47% до 56%.


Новини громадянського суспільства

Всеукраїнська асоціація музичних подій випустила документальний фільм про залучення міжнародної підтримки для України

24 червня Всеукраїнська асоціація музичних подій (UAME) випустила документальний фільм «Music Ambassadors Tour II: Україна очима представників європейської музичної індустрії». У березні в рамках ініціативи Music Ambassadors Tour II 12 організаторів найбільших фестивалів Європи, музичних журналістів, артистів та впливових культурних діячів відвідали Київ, Бородянку, Ірпінь та Чернігів, щоб побачити руйнівні наслідки вторгнення Росії. Так, ОГС привернула увагу до війни та залучила міжнародну підтримку для України.

*****

Рух ЧЕСНО запустив спецпроєкт про вплив повномасштабної війни на органи влади

27 червня Рух ЧЕСНО запустив спецпроєкт під назвою «Республіка», що складається із серії інтерв’ю з експертами, науковцями та депутатами. Проєкт досліджує вплив повномасштабної війни на ключові органи влади, кроки, необхідні для відновлення суб’єктності та інституційної стійкості Верховної Ради, а також способи збереження демократичних принципів та участі громадян у прийнятті рішень в умовах воєнного стану. Перше у цій серії – інтерв’ю із заступником голови Конституційного суду України, головою Центральної виборчої комісії Володимиром Шаповалом. 

Детальніше

*****

Кримський інститут стратегічних досліджень проведе конференцію про захист культурної спадщини під час війни

4 – 5 липня Кримський інститут стратегічних досліджень проведе міжнародну конференцію «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України» в Києві. Учасники обговорять виклики, що стоять перед захистом культурної спадщини під час війни, оцінять обмеження існуючих правових рамок, таких як Гаазька конвенція 1954 року, а також розглянуть інноваційні підходи для ефективного захисту. Захід відбудеться офлайн з 9:00 до 18:00 для зареєстрованих учасників, з можливістю онлайн-трансляції. 

*****

Українська академія лідерства проведе Антифорум для волонтерської молоді

6-7 липня Українська академія лідерства проведе Антифорум для волонтерів «Мрій! Досягай! Перемагай!» у Києві. До участі запрошується молодь 18-25 років, яка отримає можливості для саморозвитку та нетворкінгу. Учасники візьмуть участь в інтерактивних іграх, виконають командні завдання для покращення лідерських навичок та матимуть шанс виграти призи. Реєстрація на подію відкрита до 3 липня, 23:59.

Детальніше


Можливості

Вакансії від програми «Долучайся!»: 


Що ми читаємо?

КиївПрайд свідчить про зміни у ставленні до ЛГБТКІ+ спільноти в Україні під час війни

16 червня ЛГБТКІ+ спільнота України та її союзники зібралися в центрі Києва для проведення першого Маршу рівності з початку повномасштабного вторгнення Росії. Цей захід підкреслив зміни у ставленні до ЛГБТКІ+ спільноти в Україні під час війни, коли країна рішуче протистоїть Росії та прагне європейського майбутнього. Читайте статтю Олександра Цваліни, асистента програми Євразійського центру Атлантичної ради, щоб дізнатися більше про важливу роль ЛГБТКІ+ спільноти в європейській інтеграції України та у боротьбі проти антизахідної кампанії Кремля.

Детальніше