USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства, 27 листопада

Через щоденні атаки та руйнування українська культурна спадщина перебуває під постійною загрозою знищення.  

Цього тижня ми розповімо, як наші партнери створюють та підтримують ініціативи, націлені на збереження та оцифрування спадщии. Ми також поділимось результатами нашого свіжого опитування щодо сприйняття та досвіду корупції, а також про включення лідерів наших партнерських ОГС до списку УП100.  

Читайте далі та не пропустіть головне! 


Понад 1100 обʼєктів культурної спадщини сьогодні постраждали або були знищені з моменту повномасштабного вторгнення – про це свідчать оновлені дані Міністерства культури та інформаційної політики. Згідно зі звітом, пошкоджень зазнали пам’ятки культури у 18 областях та Києві. Серед трьох найбільш постраждалих областей: Харківська – 314 об’єкти, Херсонська – 152 та Донецька – 155. Серед постраждалих пам’яток, 120 – національного значення, 944 регіонального та 83 нещодавно виявлені.


Новини громадянського суспільства

Партнери програми «Долучайся!» увійшли до рейтингу УП100 

20 листопада Віталій Шабунін та Дарія Каленюк з Центру протидії корупції були включені до рейтингу «УП100» від “Української правди”. Цей список відзначає людей, які демонструють лідерство, принциповість і роблять значний внесок у стійкість та розвиток України. Рейтинг формується представниками громадянського суспільства, бізнесу, медіа та громадськістю. 

Детальніше

*****

Партнер «Долучайся!» розповідає про руйнівний вплив агресії Росії на культурну спадщину України  

20 листопада Ельміра Аблялімова з Кримського інституту стратегічних досліджень виступила на конференції кримськотатарської культури в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Вона детально розповіла про руйнівний вплив агресії Росії на культурну спадщину України. 

Ключові факти: 

• З початку вторгнення пошкоджено або знищено 1 147 пам’яток, з них 120 — національного значення. 

• На окупованих територіях: незаконні розкопки, привласнення пам’яток, використання у пропаганді. 

• У Криму: знищення об’єктів, привласнення музейних колекцій, незаконне переміщення артефактів. 

Кримський інститут стратегічних досліджень задокументував близько 1 000 порушень з 2017 року. У доповіді підкреслюється важливість міжнародної уваги для захисту культурної спадщини України від руйнування та експлуатації. 

Детальніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» підтримує креативні проєкти для збереження культурної спадщини 

З 19 по 23 листопада наш партнер Docudays провів п’ятиденний воркшоп у рамках проєкту LAB: DOCU/SYNTHESIS x War Archive. Воркшоп підтримував творчі ініціативи зі збереження пам’яті та культурної спадщини, пропонуючи лекції, майстер-класи та дискусії з експертами. Учасники покращували свої проєкти та готувались до їхньої публічної презентації. П’ять проєктів отримали фінансування, менторську підтримку та можливість представити свої роботи на 22-му Docudays у червні 2025 року. 

Детальніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» презентує результати дослідження порушень у сфері культурної спадщини 

26 листопада Кримський інститут стратегічних досліджень представив результати дослідження порушень у сфері культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях. Дослідження базується на перевірених даних, аналізує вплив цих порушень з моменту вторгнення та пояснює методи їх відстеження. Ця робота є ключовою для оцінки завданих збитків, притягнення порушників до відповідальності та захисту культурної спадщини. 

Детальніше

*****

Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення 

26 листопада ми оприлюднили результати загальнонаціонального опитування «Стан корупції в Україні 2024: сприйняття, досвід, ставлення». Щорічно з допопомою цього опитування ми надаємо критичне розуміння громадського сприйняття та досвіду корупції в Україні. 

Згідно із цьогорічним дослідженням, сприйняття громадянами корупції як однієї із основних проблем залишається стабільно високим. При цьому, респонденти відзначають, що саме звичайні громадяни та громадянське суспільство є ключовими гравцями у боротьбі з корупцією.  

Детальніше


Що ми читаємо?

Як російська агресія нищить культурну спадщину України 

У репортажі видання Крим Реалії висвітлено катастрофічні наслідки російської агресії для культурної спадщини України. Матеріал розкриває, як окупанти систематично знищують пам’ятки архітектури, проводять незаконні археологічні розкопки та використовують культурні об’єкти у пропагандистських цілях. 

Детальніше