В умовах війни українські жінки підтримують стійкість своїх громад, відіграють ключову роль у громадянському суспільстві та забезпечують збереження демократичних цінностей. Цього тижня ми простежимо, як українці оцінюють роль жінок у громадському активізмі та висвітлимо ініціативи наших партнерів, багато з яких втілюють лідерки громадянського суспільства. Також ми розповімо про нову можливість для молоді від Української академії лідерства та про важливу зміну в законодавстві, прийняту завдяки Центру протидії корупції. Читайте далі, щоб дізнатися більше!
Більшість українців (78%) вважають, що жінки активно залучені до волонтерства та громадської діяльності – про це свідчить опитування, проведене Національним демократичним інститутом. Ще 55% відзначають їхню участь в захисті країни, а 41% визнають важливу роль жінок у політичній діяльності. Більшість респондентів (89%) позитивно оцінюють участь жінок у волонтерстві, 69% підтримують їхню роль в захисті країни, а 57% – в політичній діяльності.
Новини громадянського суспільства
Об’єднання матерів і дружин Захисників України представили Маніфест про інклюзивність та відповідальність за воєнні злочини
16 вересня Об’єднання матерів і дружин Захисників України презентувало «Маніфест за демократію», створений жінками, які постраждали від війни. Він просуває демократію та права людини, посилилює голоси тих, хто постраждав від війни, і надихає на спільні дії заради миру та справедливості. Підписавши маніфест на платформі петицій, ви приєднаєтесь до глобального руху за притягнення воєнних злочинців до відповідальності та підтримаєте захист демократії.
*****
Верховна Рада ухвалила закон про прозорість будівництва, проадвокатований Центром протидії корупції
19 вересня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11057, який зобов’язує держзамовників публікувати ціни на будматеріали у Prozorro. Центр протидії корупції відіграв ключову роль у розробці законопроєкту, ініціюючи обговорення серед стейкхолдерів та адвокатуючи за його ухвалення. Цей закон ускладнить проведення корупційних схем, підвищить прозорість та дозволить громадськості контролювати ціни на матеріали та послуги для відбудови.
*****
Захист об’єднав основних стейкхолдерів для відновлення та розвитку Херсона
З 16 по 17 вересня Фонд громади міста Херсон «Захист» організував форум «Херсон – місто, де життя перемагає» у Києві. Учасники заходу, зокрема представники місцевої влади, громадянського суспільства та експерти, обговорили спільне бачення відновлення Херсона та подискутували, як подолати виклики, з якими зіткнулася громада. Вони підкреслили важливість захисту життя херсонців та необхідність розпочати обговорення післявоєнного відновлення.
*****
Українська академія лідерства залучає молодь до створення інноваційних рішень для «зеленого майбутнього»
21-22 вересня Українська академія лідерства провела Green Future Hackathon для молодої та креативної молоді. Протягом двох днів учасники розробляли цифровий інструмент з енергоефективності, що залучає молодь до екологічних ініціатив та пояснює про Європейський Зелений Курс. Команда-переможець представила проєкт платформи для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), яка надає доступ до успішних рішень, шаблонів і автоматизує процеси для енергозбереження у житлових будинках
Що ми читаємо?
Гендерна рівність: Як ми можемо підтримати права дівчат у всьому світі?
Попри глобальні зусилля, досягнення гендерної рівності сповільнюється, а право на протест стає все більш обмеженим у багатьох країнах. Важливо захищати та посилювати голоси молодих жінок, щоб вони могли продовжувати відстоювати зміни та вимагати відповідальності. Читайте матеріал, у якому Всесвітній економічний форум представив ключові висновки з нещодавніх звітів та запропонував, як подолати існуючі розриви.