Знищення ідентичності, культури та історичної пам’яті – це лише частина цілей, яку поставила собі Росія від початку вторгнення в Україну. Саме тому, особливо важливо якнайбільше розповідати про те, якою самобутньою та унікальною є українська культурна спадщина та її історія. Цього тижня ми детальніше познайомимо вас із нашою виставкою «Україна в мініатюрі», яка вже розпочала свій тур Європою. Ми також розповімо про підтримку фестивалю ATLAS UNITED, а також про те, як анімаційні ролики можуть навчити цивільних громадян важливих навичок під час війни.
Від початку повномасштабної війни, понад тисячу об’єктів української культурної спадщини зазнали пошкоджень та руйнувань. Нашою виставкою «Україна в мініатюрі» ми хотіли розповісти європейській аудиторії про культурні надбання України, які залишаються під постійною загрозою з боку з Росії. Ми переконані, що виставка може стати потужним дипломатичним інструментом, який підтримає подальшу міжнародну підтримку України в часи війни.
Ця виставка c 29 3D-культурних пам’яток України, серед яких деякі будівлі вже зруйновані в результаті атак з боку Росії. Багато інших – перебувають у постійній небезпеці через ракетні атаки.
Новини громадянського суспільства
Програма «Долучайся!» підтримує громадську залученість та безбар’єрність для учасників ATLAS UNITED
З 19 по 21 липня після трирічної перерви повертається музичний фестиваль ATLAS UNITED 2024. На базі фестивалю буде створена окрема зона для ОГС та благодійних організацій, серед яких 10 наших партнерів. Також ми підтримали інклюзивність фестивалю, тож ATLAS UNITED 2024 буде обладнаний безбар’єрним безоплатним входом та спеціально обладнану зону зі сценою.
Фестиваль відбудеться у ТРЦ Blockbuster Mall, просп. Степана Бандери, 36, Київ.
*****
Всеукраїнська асоціація музичних подій випустила посібник для організаторів фестивалів, які хочуть підтримати Україну
10 липня Всеукраїнська асоціація музичних подій (UAME), спільно з YOUROPE – Європейською асоціацією фестивалів випустила посібник «Фестивалі для України». Він включає покрокові інструкції, приклади та поради щодо проведення різних активностей для підтримки України на музичних подіях.
******
«Місто Розумних» з допомогою анімації розповідають, чому варто навчитися цивільним у часи війни
12 липня «Місто Розумних» презентували анімаційний відеоролик про песика Смарта. Анімований герой потрапляє у різні ситуації, що можуть трапитися під час воєнного стану. Разом з іншими героями він показує, як правильно діяти під час небезпеки, які навички можуть врятувати життя та як підтримувати психічне здоров’я у часи війни.
******
GoGlobal розширює мережу молодіжних просторів у громадах
12 липня у селі Демидів Київської області запрацював безоплатний молодіжний простір Ko_Laba. Проєкт має стати платформою, де молодь зможе тут реалізовувати свій потенціал у сферах підприємництва, науки, технологій, інженерії, мистецтва та математики. Тому вже в перший день відвідувачі простору побачили як працює 3D-принтер, які вироби можна зробити завдяки лазерному різаку, як зробити власний принт на футболці, або як помандрувати VR-реальністю.
Що ми читаємо?
Як директорка музею в Херсоні веде боротьбу за культурні пам’ятки
Аліна Доценко, директорка Херсонського музею мистецтв з 1989 року, зіткнулася із небезпечними викликами під час російської окупації 2022 року. Вона захищала мистецтво, стверджуючи, що воно було переміщене на реставрацію. Після того, як їй довелося покинути місто, проросійський співробітник музею розкрив місцезнаходження колекції.
Перед звільненням Херсона у листопаді 2022 року російські війська вивезли експонати до Сімферополя в Криму.
The Art Newspaper взяла інтерв’ю у Аліни Доценко щодо відновлення втрачених витворів мистецтва.