Щоденні атаки з боку Росії завдають нищівних ударів по українській культурній спадщині, намагаючись стерти національну ідентичність і пам’ять.
Українське громадянське суспільство продовжує невпинно боротися за захист культурної спадщини, застосовуючи найсучасніші методи для її збереження та відновлення.
Цього тижня ми розповімо про те, як у Європі знайомляться з українськими традиціями Щедрого вечора та про виставковий проєкт «Відчути Тягинь, вдихнути Південь». Також ми розкажемо, як наші партнери проводять моніторинг збитків, завданих окупантами на Херсонщині. Читайте з нами та не пропустіть найцікавіше!
Щомісяця Міністерство культури та стратегічних комунікацій проводить моніторинг пошкоджених культурних пам’яток внаслідок атак з боку Росії.
Лише за грудень 2024 року від обстрілів постраждали 33 культурні пам’ятки у Запорізькій, Кіровоградській, Сумській, Миколаївській, Харківській областях та у місті Києві.
Загалом, станом на кінець 2024 року, від початку повномасштабного вторгнення пошкоджених пам’яток національного значення – 125 і місцевого – 1055.
Новини громадянського суспільства
Українська асоціація музичних подій (UAME) ділиться досвідом у фандрейзингу на музичних заходах
8 січня команда UAME презентувала українську версію Festivals for Ukraine Toolkit.
Розроблений у співпраці з YOUROPE – Європейською асоціацією фестивалів, цей гайд пропонує організаторам заходів стратегії для залучення коштів під час масових розважальних подій, взаємодії з аудиторією та підтримки гуманітарних ініціатив.
Інструментарій, вперше випущений англійською у липні 2024 року, ділиться міжнародним досвідом для підвищення обізнаності про війну в Україні.
******
Інститут культури України розповідає європейцями про традиції Щедрого вечора
13 січня наші партнери із Інституту культури України проведуть у Брюсселі гала-вечір під назвою «Традиції Щедрого вечора в Україні». Захід підтримує кампанію щодо включення українських святкових традицій до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
На гала-вечорі будуть представлені автентичні українські страви, приготовані відомим шеф-кухарем Євгеном Клопотенком, які символізують добробут у новому році.
******
Партнер програми «Долучайся!» розповідає про культурну спадщину українського півдня
З 17 по 31 січня наші партнери із ГО «ІРЦ «Правовий Простір», організовують виставку «Відчути Тягинь, вдихнути південь» у Чернівцях. Під час події презентують віртуальний музей фортеці Тягинь, який відображає багату культурну спадщину Півдня України.
Завдяки цифровим артефактам і 3D-моделі фортеці, виставка спростовує імперські міфи, підкреслюючи стійкість України та суспільства, яке оберігає власну спадщину.
Що ми читаємо?
Зруйновані кургани та викрадені артефакти: як війна нищить культурну спадщину України
Агресія Росії завдає непоправної шкоди культурній спадщині України, і одним із найбільш постраждалих регіонів залишається Херсонщина.
Херсонська область буквально насичена археологічними пам’ятками практично всіх епох. На цій території зосереджено 308 курганів.
Наші партнери з Кримського інституту стратегічних досліджень провели моніторинг руйнувань археологічних пам’яток на окупованих територіях Херсонщини. Згідно з його результатами, майже всі кургани заввишки два метри наразі пошкоджені.
Читайте детальніше про наслідки війни для культурного надбання України — у матеріалі за посиланням.