USAID/ENGAGE

Новини громадянського суспільства, 13 листопада

Україна продовжує завзято крокувати в напрямку вступу до ЄС, і громадянське суспільство на цьому шляху стає рушійною силою до впровадження всіх необхідних реформ.  

У цьому випуску новин громадянського суспільства ми поговоримо про те, що українські експерти вважають перешкодою для вступу до ЄС. Ми також розповімо про рівень єдності жителів Херсону, а ще про адвокаційні зусилля наших партнерів задля посилення підтримки України.  

Читайте далі та не пропустіть головного!


Більшість українських експертів підтримують зусилля уряду щодо інтеграції в Європейський Союз та вірять, що Україна в нього все-таки приєднається. Згідно із експертним опитуванням Центру Разумкова, 83% респондентів позитивно оцінюють політику уряду щодо інтеграції в ЄС. При цьому, експерти не очікують швидкого вступу – всього 3% респондентів очікують, що це станеться протягом 1 року. 15% називають термін 3-5 років, а 35% – 5-10 років.  

Серед перешкод для вступу в ЄС, експерти найчастіше називають внутрішні проблеми в Україні (77%), повномасштабну війну (65%) та перешкоди з боку деяких країн ЄС (61%).


Новини громадянського суспільства

Фонд громади міста Херсон «Захист» оцінює згуртованість містян  

11 листопада – в річницю деокупації Херсону – наш партнер, Фонд громади міста Херсон «Захист» опублікував опитування щодо рівня соціальної згуртованості жителів в часи війни. Згідно з опитуванням, більшість респондентів оцінюють єдність Херсона як «50 на 50». Серед факторів, які сприяють єдності, херсонці називають Ініціативи, які походять від місцевих жителів (72%), волонтерство (57%) та соцмережі (56%). Найбільшою перешкодою респонденти вважають Херсонську МВА (51%) та деяких місцевих жителів (25%)

Докладніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» закликає до посилення підтримки України та фінансової відповідальності Росії 

З 8 по 10 листопада команда Міжнародного  центру української перемоги (ICUV), взяла участь у NATO’s Future Seminar 2024. Програмна директорка ICUV Ірина Красноштан, виступила на панелі «Від підтримки до успіху: як НАТО може забезпечити перемогу України?». Семінар об’єднав молодь з країн-членів НАТО та програми «Партнерство заради миру» для обговорення політичних рекомендацій для НАТО. 

Докладніше

*****

Партнер програми «Долучайся!» проводить круглий стіл щодо ратифікації Римського статуту 

13 листопада Центр громадянських свобод проведе круглий стіл «Римський статут та його імплементація: що і як працюватиме». Експертна дискусія обʼєднала правозахисників, науковців, суддів та представників влади. Дискусії охоплять переваги та обмеження закону про імплементацію, його відповідність міжнародному праву та необхідні законодавчі зміни для повної інтеграції Статуту в українське законодавство. 

Докладніше


Що ми читаємо? 

Як західні компанії фінансують війну Росії проти України 

Попри глобальні санкції та заклики до моральної відповідальності, деякі західні фірми не припиняють свою діяльність, допомагаючи російській економіці і, тим самим, воєнній машині. У своїй статті для TIME Олександра Матвійчук розглядає, як західні компанії, що продовжують вести бізнес у Росії, фактично сприяють фінансуванню війни проти України. Матвійчук закликає до чіткішої позиції та відповідальності західного бізнесу перед обличчям війни, що триває. 

Докладніше