Процес відновлення та відбудови України в часи війни – один із найбільш актуальних викликів для держави та громадянського суспільства. Цього тижня ми розповімо про свою участь та участь наших партнерів у Міжнародній конференції з відновлення України (URC2024). Ми також розповімо про адвокаційні зусилля наших партнерів за глобальну підтримку та відновлення України.
Читайте разом з нами та будьте в курсі головних новин українського громадянського суспільства!
Українське громадянське суспільство рішуче докладає зусиль для відновлення та реконструкції України. Однак, на цьому шляху українські ОГС зіштовхуються зі значними викликами та перешкодами. Згідно з опитуванням Chatham House «Відновлення України в часи війни та роль громадянського суспільства», 72% ОГС погоджуються, що перешкодою до їхнього залучення у відбудову є брак політичної волі на топ-рівнях. Серед інших перешкод – відсутність відкритої інформації щодо діяльності держави у відбудові (59%), а також активні бойові дії (55%). Серед найбільш актуальних викликів, респонденти визначають реінтеграцію ветеранів, посилення єдності в країні та підтримку дітей та молоді в здобутті освіти.
Новини громадянського суспільства
Програма «Долучайся!» разом із партнерами бере участь у Міжнародній конференції з відновлення України (URC2024)
З 10 по 12 червня разом із партерами ми взяли участь у Міжнародній конференції з відновлення України у Берліні. Основна мета конференції – консолідація міжнародної підтримки для відновлення, відбудови та модернізації України.
10 червня заступниця директора програми «Долучайся!» Ірина Білоус взяла участь у форумі «Усе відновлення є місцевим: Форум напередодні Конференції з відновлення України». На заході обговорять локальні аспекти відновлення та впровадження реформ.
12 червня разом із коаліцією RISE, GMF та Німецько-Українським бюро ми проведемо паралельний захід щодо результатів URC2024. Ірина Білоус разом із партерами буде спікеркою на панельних дискусіях «Відгуки громадянського суспільства на URC», «TED Talk: Протидія дезінформації щодо корупції в Україні» та «Сесія з пошуку додаткового фінансування для України та засобів фінансового контролю». Серед партерів-учасників дискусій також SavED, Transparency International Ukraine, Міжнародний центр української перемоги та Інститут аналітики та адвокації.
******
Міжнародний центр української перемоги (ICUV) на адвокаційних візитах закликає до глобальної підтримки України
З 5 по 6 червня у Латвії Міжнародний Центр Української Перемоги, взяв участь у щорічному Riga StratCom Dialogue 2024, присвяченому майбутньому стратегічних комунікацій. Представники ICUV просували перемогу України та боролись із пропагандою та дезінформацією.
8 червня ICUV у Франції вимагали конфіскації заморожених активів Росії на акції #MakeRussiaPay.
З 10 по 12 червня представники ICUV відвідали Бразилію з метою просування відновлення та реконструкції України.
******
Центр громадянських свобод адвокатує за збільшення підтримки задля перемоги України
З 3 по 9 червня лідерка Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук відвідала Канаду, де з адвокаційною метою зустрічалась із місцевими політиками, юристами та правозахисниками. В Оттаві Матвійчук зустрілась із прем’єр-міністром Джастіном Трюдо. Вони обговорили критичні питання для України, як депортація дітей, полонені громадяни в Росії, а також важливість справедливого покарання щодо воєнних злочинців.
******
Центр Разумкова досліджує перспективи мирного саміту у Швейцарії
6 червня Центр Разумкова опублікував аналітичний звіт “Мирний саміт: геополітичний контекст та стратегічна перспектива”. У звіті йдеться, що саміт стане важливим першим кроком у складному політичному та дипломатичному процесі, спрямованому на завершення війни в Україні.
Автори досліджують перспективи саміту та підкреслюють важливість єдності демократичного світу у підтримці України.
Можливості
Вакансії від програми «Долучайся!»:
Шукаємо фінансового фахівця/чиню: bit.ly/3KkeoQ7
Що ми читаємо?
Відбудова України під час війни: початок подорожі до процвітання
Відновлення економіки України під час війни –важливе завдання, яке потребує підтримки від союзників. І хоча реконструкція часто відступає на другий план перед негайними потребами оборони, відновлення її відновлення є критичним для України, оскільки воно підсилює військові зусилля, забезпечуючи додаткові кошти, ресурси та мотивацію. Автори звіту Atlantic Council оглядають економічну, суспільну та енергетичну ситуацію, відображаючи ключові виклики та можливості для підтримки виживання України та будівництва успішного майбутнього.