USAID/ENGAGE

Громадський активізм та ставлення до реформ: суспільна думка в Україні (Червень-Липень, 2019)

Національне опитування щодо громадянського залучення було проведене на замовлення Пакту в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID). Нижче наведено ключову інформацію за результатами опитування, яке було проведено влітку 2019 року.

Метою опитування є дослідити рівень громадянського залучення та участі, ставлення суспільства до громадських організацій, а також сприйняття громадянами процесу реформ в Україні. У цій хвилі опитування ми також поставили українцям питання, які відображають громадянську освіту та ставлення до етнічного та іншого різноманіття.

Останній польовий етап опитування було виконано дослідницькою агенцією Info Sapiens Україна в червні – липні 2019. Опитування проводилися по всій Україні серед мешканців старше 18 років особисто в їхніх домівках.

Вибірка склала 2054 респондентів та відображає розподіл дорослого населення України за віком, статтю, областю та населеним пунктом (за винятком АР Крим і тимчасово непідконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей). Похибка вибірки становить 2,2 % (без врахування дизайн-ефекту).

Графіки, що відображають дані дослідження, а також таблиці із даними доступні для зареєстрованих користувачів сайту.

Залученість до громадських активностей низька, але поінформованість про активізм та інтерес до нього додають оптимізму.

Громадянська освіта зростає, але громадяни не повністю свідомі їхнього права на мирні збори.

Національний екзит-пол вперше став найбільш упізнаваною громадською ініціативою.

Майже половина громадян готові зробити пожертву громадським організаціям.

Українці стають нетерплячими в очікуванні плодів реформ.

Кожний третій українець негативно сприймає «інакшість», а підтримувати дискриміновані групи готові далеко не всі.

Навколишнє середовище сприймається радше як місцева проблема, а не проблема країни.

Бажання нового Президента подолати корупцію викликає довіру.

Цей прес-реліз підготовлено в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.